Praca Cybinka Najnowsze oferty pracy: 4

Praca LUBUSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Cybince

Cybinka (woj. lubuskie) – położenie, ludność

Cybinki na mapie kraju należy szukać na zachód od Świebodzina, na południe od Kostrzyna nad Odrą i Słubic, na północny-zachód od Zielonej Góry. Cybinka jest jednym z 4 miast powiatu słubickiego. Pozostałe to Słubice (siedziba władz powiatowych), Ośno Lubuskie oraz Rzepin. 

Cybinkę przecina droga krajowa nr 29, wiodąca między innymi do Słubic (polsko-niemieckiego przejścia granicznego). Obecnie do Cybinki nie kursują pociągi.

Miasto zajmuje powierzchnię 5,32 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 2,8 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do Cybinki, trzeba wybrać numer kierunkowy (+48) 68. Przesyłki do miejscowości należy adresować z kodem pocztowym 69-108. Samochody z Cybinki i innych miejscowości powiatu słubickiego można rozpoznać po literach FSL na tablicach rejestracyjnych. 

W Cybince znajduje się siedziba władz miasta oraz gminy:

 • Urząd Miejski w Cybince
  Adres: ul. Szkolna 5, 69-108 Cybinka
  Telefon: 68 391 14 40

Szukający zatrudnienia cybinczanie mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. W grudniu 2020 r. wg GUS w rejestrze urzędu figurowało około 600 osób bezrobotnych.

 • PUP Słubice
  Adres: ul. Mickiewicza 3, 69-100 Słubice
  Telefon: 95 758 36 08

Cybinka – dane o pracodawcach

Miasto stanowi mały ośrodek gospodarczy. Zgodnie z REGON (stan rejestru na koniec grudnia 2020 r., źródło: Główny Urząd Statystyczny) w Cybince prowadzą działalność 284 podmioty gospodarki narodowej, głównie małe i mikro. Są tu tylko 4 jednostki średniej wielkości, czyli deklarujące zatrudnienie rzędu 50-249 pracowników – połowa należy do sektora publicznego. 

Jeśli chodzi o wiodące dziedziny działalności gospodarczej, najwięcej jest:

 • przedsiębiorstw budowlanych – stanowią 28,2% wszystkich podmiotów gospodarki, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 22,2%, 
 • jednostek z branży transportowo-magazynowej – 7,7%, 
 • zakładów przemysłowych – 6,7%. 

Praca – Cybinka (lubuskie)

Sytuacja na rynku pracy w powiecie słubickim jest bardzo dobra, o czym świadczy wyjątkowo niski poziom bezrobocia. Zgodnie z informacją GUS w grudniu 2020 r. stopa bezrobocia w powiecie słubickim wynosiła tylko 3,7%, była więc znacznie niższa od wskaźnika obliczonego dla województwa – 6,2%. 

Tysiące miejsc pracy w powiecie generują przede wszystkim średnie zakłady (są 34), a także 1 duży. Warto również zauważyć, że część mieszkańców tego przygranicznego regionu decyduje się na zatrudnienie w Niemczech. 

Rozglądając się za posadą w granicach powiatu, warto sprawdzić prognozę zapotrzebowania tutejszego rynku pracy, przygotowaną w ramach badania Barometr zawodów na zlecenie resortu pracy. Przykładowo w 2021 r. w powiecie słubickim zanotowano duży deficyt florystów, kierowców ciężarówek i robotników budowlanych. Wskazano także dwie grupy profesji nadwyżkowych. Trudności ze znalezieniem posady wg ekspertów rynku pracy mogą mieć w tym powiecie: filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, a także pracownicy ochrony fizycznej.