Praca Cybinka

 • Murarz biały

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Norwegia
  pracownik fizyczny
  2 godz.
 • .NET Developer (DutyPlan)

  KMD Poland Sp. z o.o.   lubuskie    praca zdalna
  specjalista (mid)
  3 godz.

Praca w Cybince

Cybinka mieści się w zachodniej części Polski, około 6 kilometrów od Odry wyznaczającej granicę polsko-niemiecką. Administracyjnie przynależy do województwa lubuskiego, powiatu słubickiego oraz stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Cybinka. 

Babimost - miasto

Mieszkańcy miasta mogą korzystać z tutejszej infrastruktury sportowej, na którą składają się hala, boiska, stadion. Życie kulturalne organizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, działa tu także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Kształcenie dzieci w Cybince odbywa się na poziomie przedszkolnym i podstawowym. 

Jak natomiast wygląda sytuacja gospodarcza w mieście? Kto ma szansę na szybkie znalezienie w Cybince pracy? Oto garść podstawowych społeczno-gospodarczych informacji na temat tej miejscowości. 

Cybinka – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Cybinki na mapie kraju należy szukać na zachód od Świebodzina, na południe od Kostrzyna nad Odrą i Słubic, na północny-zachód od Zielonej Góry. Cybinka jest jednym z 4 miast powiatu słubickiego. Pozostałe to Słubice (siedziba władz powiatowych), Ośno Lubuskie oraz Rzepin. 

Cybinkę przecina droga krajowa nr 29, wiodąca między innymi do Słubic (polsko-niemieckiego przejścia granicznego). Obecnie do Cybinki nie kursują pociągi.

Miasto zajmuje powierzchnię 5,32 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 2,8 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do Cybinki, trzeba wybrać numer kierunkowy (+48) 68. Przesyłki do miejscowości należy adresować z kodem pocztowym 69-108. Samochody z Cybinki i innych miejscowości powiatu słubickiego można rozpoznać po literach FSL na tablicach rejestracyjnych. 

W Cybince znajduje się siedziba władz miasta oraz gminy:

 • Urząd Miejski w Cybince
  Adres: ul. Szkolna 5, 69-108 Cybinka
  Telefon: 68 391 14 40

Szukający zatrudnienia cybinczanie mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. W grudniu 2020 r. wg GUS w rejestrze urzędu figurowało około 600 osób bezrobotnych.

 • PUP Słubice
  Adres: ul. Mickiewicza 3, 69-100 Słubice
  Telefon: 95 758 36 08

Miejscowość leży wśród lasów, w sąsiedztwie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Okolica zachęca do wycieczek krajoznawczych, rowerowych i pieszych. W samym mieście znaleźć można kilka interesujących zabytków, będących świadectwem wielowiekowej historii Cybinki. Co prawda nie zachował się tutejszy klasycystyczny pałac, niemniej wciąż można podziwiać park pałacowy. Uwagę zwraca także klasycystyczny kościół MB Częstochowskiej (niegdyś protestancki, obecnie należący do rzymskokatolickiej parafii w Cybince). 

Rynek pracy, oferty pracy – Cybinka

Miasto stanowi mały ośrodek gospodarczy. Zgodnie z REGON (stan rejestru na koniec grudnia 2020 r., źródło: Główny Urząd Statystyczny) w Cybince prowadzą działalność 284 podmioty gospodarki narodowej, głównie małe i mikro. Są tu tylko 4 jednostki średniej wielkości, czyli deklarujące zatrudnienie rzędu 50-249 pracowników – połowa należy do sektora publicznego. 

Jeśli chodzi o wiodące dziedziny działalności gospodarczej, najwięcej jest:

 • przedsiębiorstw budowlanych – stanowią 28,2% wszystkich podmiotów gospodarki, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 22,2%, 
 • jednostek z branży transportowo-magazynowej – 7,7%, 
 • zakładów przemysłowych – 6,7%. 

Sytuacja na rynku pracy w powiecie słubickim jest bardzo dobra, o czym świadczy wyjątkowo niski poziom bezrobocia. Zgodnie z informacją GUS w grudniu 2020 r. stopa bezrobocia w powiecie słubickim wynosiła tylko 3,7%, była więc znacznie niższa od wskaźnika obliczonego dla województwa – 6,2%. 

Tysiące miejsc pracy w powiecie generują przede wszystkim średnie zakłady (są 34), a także 1 duży. Warto również zauważyć, że część mieszkańców tego przygranicznego regionu decyduje się na zatrudnienie w Niemczech. 

Rozglądając się za posadą w granicach powiatu, warto sprawdzić prognozę zapotrzebowania tutejszego rynku pracy, przygotowaną w ramach badania Barometr zawodów na zlecenie resortu pracy. Przykładowo w 2021 r. w powiecie słubickim zanotowano duży deficyt florystów, kierowców ciężarówek i robotników budowlanych. Wskazano także dwie grupy profesji nadwyżkowych. Trudności ze znalezieniem posady wg ekspertów rynku pracy mogą mieć w tym powiecie: filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, a także pracownicy ochrony fizycznej.