Praca Słubice

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 346

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Słubicach

Słubice to nadodrzańska miejscowość znajdująca się przy granicy polsko-niemieckiej – w sąsiedztwie Frankfurtu nad Odrą, z którym tworzy aglomeracje transgraniczną. Miasto przynależy do województwa lubuskiego, jest siedzibą władz powiatu słubickiego i miejsko-wiejskiej gminy. Słubice to jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych, kulturalnych i akademickich w województwie. 

Słubice, granica polsko-niemiecka

W Słubicach działają liczne instytucje kultury (np. Słubicki Dom Kultury, Słubicki Międzynarodowy Ośrodek Kultury), szkoły kształcące dzieci i młodzież na wszystkich szczeblach edukacji, szkoła muzyczna, a także wspomniane Collegium Polonicum, będące wspólną placówką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. 

Miasto jest atrakcyjne do życia, otoczone lasami (otulina Krzesińskiego Parku Krajobrazowego). Stwarza także różnorodne możliwości rozwoju kariery. Kto ma największe szanse na znalezienie w Słubicach pracy? Oto garść społeczno-gospodarczych danych dotyczących tej miejscowości. 

Słubice – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Liczba mieszkańców Słubic wynosi 16,6 tys. osób, a powierzchnia 19,2 kilometra kwadratowego. W mieście obowiązuje numer kierunkowy (+48) 95 oraz kody pocztowe od 69-100 do 69-102. 

Miasto ma wielowiekową historię, o której świadczą liczne zabytki, takie jak kościół NMP Królowej Polski, tutejsze pałacyki, kamienice i wille. Osoby zainteresowane dziejami miasta mogą wybrać się „Ścieżką edukacyjną po historycznych miejscach Słubic”, na której znajduje się 12 tablic informacyjnych dotyczących takich obiektów jak biblioteka miejska, Collegium Polonicum, stadion SOSiR i inne. 

Słubice stanowią centralny ośrodek powiatu słubickiego. W powiecie znajdują się miasta: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, a także liczne wsie. Powiat słubicki obejmuje łącznie 999,7 kilometra kwadratowego, jego populacja wynosi 46,9 tys. osób.

Jak wspomniano na wstępie, Słubice rozwijają się u boku Frankfurtu nad Odrą – miasta dzieli rzeka i granica państw. Zbiegają się tutaj liczne trasy drogowe o znaczeniu lokalnym i ponadlokalnym. Do Słubic wiodą drogi krajowe nr 29 i 31, droga wojewódzka nr 137, a za południową granicą miasta przebiega autostrada A2.

W Słubicach funkcjonują takie instytucje jak:

 • Urząd Miejski w Słubicach (adres: ul. Akademicka 1, 69-100 Słubice, telefon: 95 737 20 00), 
 • Urząd Gminy (adres: ul. Płocka 32, 09-533 Słubice, telefon: 24 277 89 30), 
 • Starostwo Powiatowe w Słubicach (adres: ul. Józefa Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice, telefon: 95 759 20 10). 

Rynek pracy, oferty pracy – Słubice

Gospodarka Słubic jest zróżnicowana. Bliskość granicy, rozwinięta infrastruktura transportowa, zaplecze naukowo-badawcze, dostępność międzynarodowej kadry, a także udogodnienia Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to tylko niektóre atuty inwestycyjne miasta. Słubice mają długą tradycję przemysłową – współcześnie działają tu firmy między innymi z branż motoryzacyjnej, elektromaszynowej, metalowej, spożywczej, budowlanej i inne. Słubice stanowią także duże centrum handlowo-usługowe. 

Zgodnie z REGON (styczeń 2021 r., źródło: GUS) w mieście działa 3126 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 17 średniej wielkości (50-249 pracowników), 
 • 94 małe (10-49 pracowników), 
 • 3015 mikro (0-9 pracowników). 

Dominujące obszary działalności w mieście (wg sekcji PKD) to:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 28,2% podmiotów gospodarki, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 16,4%, 
 • budownictwo – 10,2%, 
 • transport i gospodarka magazynowa – 8,8%, 
 • pozostałe usługi – 7,9%. 

Stopa bezrobocia w powiecie słubickim jest bardzo niska – w styczniu 2021 r. była na poziomie 4,0%. Niższe bezrobocie w woj. lubuskim notuje się tylko w Gorzowie Wielkopolskim (3,9%, dane: GUS, styczeń 2021 r.). Najwięcej ofert pracy dostępnych jest w stolicy powiatu, część mieszkańców miasta decyduje się też na zatrudnienie po niemieckiej stronie granicy. 

By ocenić swoje szanse na zatrudnienie w tym mieście oraz w powiecie, warto sprawdzić prognozę Barometr zawodów ukazującą zapotrzebowanie na rynkach pracy w całej Polsce. W 2021 r. w powiecie słubickim notuje się największy deficyt florystów, kierowców samochodów ciężarowych oraz robotników budowlanych. Z kolei z trudnościami w znalezieniu posady muszą liczyć się ochroniarze oraz filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy. 

PUP Słubice

Adres: ul. Mickiewicza 3, 69-100 Słubice 
E-mail: sekretariat@pupslubice.pl
Telefon: (0-95) 758 36 08 

Szukaj pracy w mieście