Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
940 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 84974

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na:

  • opracowywaniu dokumentów

  • obsłudze urządzeń biurowych

  • czynnościach koncepcyjnych

Realizacja zadań związana z:

  • krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi

  • częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz

  • zagrożeniem korupcją.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy i łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy

Zakres zadań

  • Realizuje zadania w zakresie organizowania prac Grup Roboczych funkcjonujących w ramach sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzających funduszami unijnymi "Partnerstwo: Środowisko dla rozwoju", w tym bierze udział w organizacji warsztatów, wizyt studyjnych, spotkań;
  • Prowadzi działania związane z rozwojem systemów informatycznych, które wspierają funkcjonowanie Grup roboczych, w szczególności Platformy Komunikacyjnej Sieci;
  • Nawiązuje i podtrzymuje kontakty oraz wymienia się doświadczeniami z przedstawicielami Europejskiej Sieci Organów Środowiskowych i Zarządzających Funduszami (ENEA MA) oraz przedstawicielami państw członkowskich Unii Europejskiej;
  • Bierze udział w prowadzeniu dokumentacji projektowej zgodnie z harmonogramem, umową o dofinansowanie oraz wytycznymi Instytucji Zarządzającej POPT;
  • Tworzy, moderuje i zarządza internetowymi narzędziami komunikacyjnymi oraz treściami promocyjno-informacyjnymi tworzonymi na potrzeby projektów, w tym współpracuje z Wykonawcami zewnętrznymi w zakresie aktualizacji i modyfikacji administrowanych zasobów;
  • Przygotowuje dokumentację niezbędną do wszczęcia procedur zamówień publicznych;
  • Bierze udział w przygotowaniu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej, planowanych do realizacji przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w realizacji, koordynacji lub rozliczaniu projektów finansowanych ze środków zewnętrznych w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (C1)
  • dobra znajomość i stosowanie w praktyce przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
  • wiedza z zakresu prowadzenia i rozliczania projektów współfinansowanych ze środków UE
  • dobra znajomość przepisów dotyczących funduszy europejskich (w szczególności Pomocy Technicznej)
  • umiejętność organizacji spotkań
  • wiedza z zakresu prowadzenia działań promocyjno-informacyjnych
  • umiejętność skutecznej komunikacji w mowie i piśmie
  • umiejętność współpracy
  • bardzo dobra umiejętność organizacji pracy własnej
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym (C2)
  • znajomość zagadnień z obszaru ochrony środowiska
  • znajomość ustawy o finansach publicznych