Praca Głuchołazy

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 286

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   opolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  5 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   opolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  5 godz.

Praca w Głuchołazach

Głuchołazy są miejscowością położoną w południowej części Polski, nieopodal granicy z Czechami. Znajdują się w województwie opolskim i powiecie nyskim. Same także pełnią funkcje administracyjne jako siedziba miejsko-wiejskiej gminy Głuchołazy. 

Głuchołazy, powiat nyski, opolskie

Nie tylko bogactwo naturalne, ale też położenie przy granicy państwa to ważny atut miasteczka przyczyniający się do jego rozwoju. Głuchołazy to miasto graniczne, do 2007 r. funkcjonowało w nim drogowe i kolejowe przejście Głuchołazy-Mikulovice.

Miasteczko ma potencjał gospodarczy, może także stanowić ciekawą destynację urlopową. Jak z kolei wygląda tutejszy rynek zatrudnienia? Kto bez trudu znajdzie w Głuchołazach pracę? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat tej miejscowości. 

Głuchołazy – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Głuchołazy, miasto zlokalizowane w obrębie historycznej krainy Dolnego Śląska, u stóp Gór Opawskich. Przez miejscowość przepływa rzeka Biała Głuchołaska. 

Miasteczko ma wielowiekową historię – Głuchołazy otrzymały prawa miejskie już w XIII wieku. W średniowieczu rozwijały się dzięki odkryciu na tych terenach złóż złota. Kolejnym charakterystycznym rysem miejscowości jest działalność uzdrowiskowa, prowadzona tu od XIX w. Głuchołazy mogą poszczycić się także wyjątkowym odznaczeniem – honorowym tytułem Miasta Orderu Uśmiechu, nadanym w 2018 r. 

Miasto rozciąga się na powierzchni 6,83 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Głuchołaz wynosi nieco ponad 13,7 tys. osób. Obowiązują tu:

 • numer kierunkowy (+48) 77,
 • kod pocztowy – 48-340,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – ONY.

Głuchołazy pełnią funkcję siedziby władz miejsko-wiejskiej gminy. Gmina ta zajmuje powierzchnię 168,1 kilometra kwadratowego i zamieszkuje ją blisko 24 tys. osób. Głuchołazy są jedynym ośrodkiem miejskim w gminie i jednym z 5 miast w powiecie nyskim (obok Korfantowa, Nysy, Otmuchowa i Paczkowa). 

Jak wspomniano na wstępie, Głuchołazy to miejscowość uzdrowiskowa, przyciągająca kuracjuszy z Polski i zagranicy. Znajdujący się w Głuchołazach park zdrojowy ma XIX-wieczny rodowód. W miasteczku działają sanatoria, szpital specjalistyczny, ośrodek rehabilitacji. Ciekawą atrakcją Głuchołaz jest też tężnia solankowa z wieżą widokową o wysokości 14 metrów. W granicach miasta znajdują się także rezerwaty przyrody – Las Bukowy i Nad Białką. Głuchołazy można traktować jako punkt wypadowy do wycieczek po pobliskich Górach Opawskich. 

Blisko Głuchołaz położone są Prudnik (dystans 15 kilometrów), Nysa (21 kilometrów), Otmuchów (29 kilometrów), Biała (25 kilometrów). Po czeskiej stronie granicy w niedużej odległości znajdują się z kolei Mikulovice (5 kilometrów), Zlaté Hory (6 kilometrów), Jesionik (19 kilometrów). Bliskie odległości między miejscowościami poszerzają możliwości zatrudnienia w okolicy. 

Głuchołazy są przy tym dobrze skomunikowane z regionem. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 40 – ważna trasa przecinająca południową Polskę, wiodąca od granicy polsko-czeskiej przez Kędzierzyn-Koźle w kierunku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i autostrady A4. Z trasą tą na terenie Głuchołaz łączy się droga wojewódzka nr 411 (relacja granica państwa – Nysa). 

Rynek pracy, oferty pracy – Głuchołazy

Głuchołazy to miejscowość o potencjale turystycznym i uzdrowiskowym. Te atuty w znacznym stopniu determinują kierunek, w jakim miasto rozwijają się gospodarczo. 
Funkcjonują w Głuchołazach agroturystyka, zaplecze hotelowo-gastronomiczne i handlowe, ośrodki opieki zdrowotnej. Ponadto ważnymi dziedzinami działalności są też budownictwo oraz obsługa rynku nieruchomości. 

Profil gospodarczy Głuchołaz oddaje stan rejestru REGON opracowany przez GUS. Pod koniec września 2020 r. w mieście funkcjonowało łącznie 1652 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 2 duże jednostki, 10 średniej wielkości, 55 małych i 1585 mikropodmiotów. 

Najwięcej wybrało sekcje PKD:

 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 22,8% ogółu podmiotów, 
 • handel i naprawa pojazdów – 22,1%, 
 • budownictwo – 12,5%.

Rynek pracy w Głuchołazach nie jest bardzo zróżnicowany, dlatego część mieszkańców decyduje się na zatrudnienie w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie nyskim jest przy tym wyższy od średniej wojewódzkiej i krajowej. Zgodnie z GUS, we wrześniu 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła:

 • w powiecie nyskim – 8,9%, 
 • w województwie opolskim – 6,8%, 
 • w Polsce – 6,1%. 

Instytucją pomagającą w znalezieniu zatrudnienia mieszkańcom Głuchołaz jest PUP w Nysie. 

 • Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
  Adres: Słowiańska 19, 48-300 Nysa
  Telefon: 77 448 99 11

We wrześniu 2020 r. zarejestrowanych było w nim około 3,7 tys. bezrobotnych. 

Szukaj pracy w mieście