Praca Nysa

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 321

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   opolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  6 godz.

Praca w Nysie

Nysa – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Nysa jest miastem położonym na historycznej krainie Dolnego Śląska, niemniej administracyjnie należącym do województwa opolskiego. Przepływa przez nią rzeka Nysa Kłodzka, która dała nazwę miejscowości. To ważny ośrodek administracyjny w Dolinie Nysy Kłodzkiej, cechujący się bardzo długą, sięgającą średniowiecza historią, bogatą kulturą i tradycjami przemysłowymi. W Nysie praca czeka na przedstawicieli różnych profesji. Dlaczego warto zostać tu na dłużej? Oto garść informacji, które pomogą podjąć decyzję o rozpoczęciu kariery w tej miejscowości.

Powierzchnia miasta wynosi 27,5 kilometrów kwadratowych, leży 195 m n.p.m. Z kolei liczba mieszkańców Nysy, zgodnie z danymi pochodzącymi z Urzędu Miejskiego w Nysie, to około 41 tysięcy osób. Łącznie z gminą mieszka tu ponad 54 tysiące osób. Warto znać również inne podstawowe dane: strefa numeracyjna to 77, tablice rejestracyjne rozpoczynają się od ONY. Nysa dzieli się na jednostki administracyjne: Dolna Wieś, Górna Wieś, Jędrzychów, Karłów, Radoszyn, Rochów, Średnia Wieś, Śródmieście, Zamłynie oraz Zawodzie.

W Nysie, opolskiem, praca może mieć wiele korzyści, również tych niezwiązanych bezpośrednio z rozwojem kariery. Jest to bowiem miasto, w którym żyje się spokojniej niż w większych ośrodkach. Jednocześnie miejscowość ma wiele do zaoferowania, zarówno w sferze kulturalnej, jak i rozrywkowej czy dotyczącej komfortu życia i rozwiązań prorodzinnych.

Jeśli chodzi o same atrakcje Nysy, warto zwiedzić przede wszystkim Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, którą mieszkańcy nazywają po prostu Katedrą. W Nysie jest to zarazem największy, jak i najstarszy budynek. Sięgający średniowiecza zabytek stanowi pomnik historii i wiąże się z nim wiele legend. Inne ciekawe miejsca, których nie można przegapić, to na przykład Fort Prusy, Bastion św. Jadwigi czy Piękna Studnia. Osoby zainteresowane historią miejscowości i okolic powinny zajrzeć do miejskiego muzeum w Nysie. Sami mieszkańcy chętnie wypoczywają nad Jeziorem Nyskim z piękną, piaszczystą plażą. Można korzystać również z okolicznych tras rowerowych i trekkingowych. W mieście funkcjonuje kilka obiektów sportowych, w tym stadion, hala, a także baseny kryty i odkryty, skate park, korty tenisowe i inne. Aktywni Nysanie zrzeszają się w klubach sportowych, na przykład kolarskim, żeglarskim, piłki nożnej, hokeja na trawie i innych – każdy znajdzie coś dla siebie.

Z kolei ofertę kulturalną miasta przedstawia przede wszystkim Nyski Dom Kultury. W miejscowości działa Ognisko Artystyczne, biblioteki publiczne, bractwo rycerskie, kino, a także różnego rodzaju kluby i stowarzyszenia. Do miasta zapraszani są artyści, ciekawą atrakcję stanowi też Nyskon, czyli festiwal fantastyki i gier planszowych.

Dla władz miasta istotne jest również zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjnej dla dzieci i młodych ludzi. Funkcjonuje tu nauczanie nie tylko na poziomie przedszkolnym, podstawowym i średnim, ale swoje oddziały mają też niepubliczne szkoły wyższe. W mieście działa również dwustopniowa szkoła muzyczna.

Jak dojechać do Nysy? Miasto ma obwodnicę, do której włączają się drogi krajowe nr 41 i 46. Sprawną komunikację na poziomie regionalnym i ponadregionalnym zapewniają także drogi wojewódzkie nr 407, 411 i 489. W odległości około 70 km od miasta, na północy, przebiega autostrada A4. W Nysie znajduje się również stacja kolejowa. Transport miejski zapewniany jest z kolei przez tabor autobusowy. Działa tu sanitarne lądowisko dla helikopterów. Z kolei najbliższy międzynarodowy port lotniczy położony jest we Wrocławiu. Od centrum Nysy dzieli go odległość około 90 km.

Rynek pracy, oferty pracy – Nysa

PUP w Nysie podaje, że stopa bezrobocia w maju 2020 r. wyniosła 9%, co było wartością wyższą niż poziom bezrobocia w województwie opolskim – 6,8%. Zgodnie z corocznym badaniem, wykonywanym na zlecenie resortu pracy, Barometr zawodów, w Nysie oferty pracy są skierowane do bardzo dużej grupy profesji deficytowych. Największe braki (w 2020 r.) dotyczą przedstawicieli takich zawodów jak kierowca ciężarówki, lekarz, pielęgniarka, położna, specjalista ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, specjalista ds. księgowości i rachunkowości. Jednak ze znalezieniem pracy w Nysie i okolicach nie powinni mieć trudności również wykwalifikowani pracownicy budowlani, kucharze, cukiernicy i piekarze, spedytorzy i logistycy, nauczyciele przedmiotów zawodowych, pracownicy produkcji czy przedstawiciele handlowi. Praca na weekendy czeka między innymi na sprzedawców, kasjerów, kelnerów i barmanów.

Już samo zapotrzebowanie na pracowników wiele mówi o profilu gospodarczym miasta. Cechuje się bowiem różnorodnością – silny jest zarówno sektor zakładów przemysłowych (przetwórczych, z branży budowlanej, metalowej, spożywczej, maszynowej i innych), jak i rolnictwo oraz usługi. Działa wiele sklepów, restauracji, hoteli i innych miejsc oferujących zakwaterowanie. Rozwijany jest też sektor finansowy. Zgodnie z rejestrem REGON w maju 2020 r. w samym mieście funkcjonowało 5661 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 37 stanowiły średnie (50-249 osób), a 4 duże jednostki (250-999 osób).

PUP Nysa

Adres: ul. Słowiańska 19, 48-300 Nysa
E-mail: sekretariat@nysa.praca.gov.pl
Telefon: +48 77 448 99 11

Szukaj pracy w mieście