HR Specialist with German

Trenkwalder

Kraków

32 dni temu

Trenkwalder is one of the leading HR service providers in Europe, specialising in professional recruitment, staffing services, business process outsourcing and HR consulting for business. Trenkwalder Poland is a part of Trenkwalder Group, with over 200 locations in 17 countries.

Currently, we are looking for people for the position for our client:

Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: HR/KRA/0819
Obowiązki:
  • Recommends enhancements, improvements and simplifications of existing processes and procedures,
  • Performs adequate data entry into systems,
  • Prepares information and documents for external authorities,
  • Supports employee life cycle management processes such as on-boarding management, termination, personal data changes, internal transfers,
  • Manages employee documentation.
Wymagania:
  • Your previous experience in HR Shared Services for a global company will be a strong plus,
  • Your previous experience in Employee Lifecycle or HR Generalist role will be a strong plus,
  • You are an excellent user of Microsoft Office and you possess Excel skills; exposure to SAP tools is a strong plus,
  • You have got excellent communication skills and customer service orientation,
  • Your level of business German is fluent,
  • You are proactive and have got analytical skills and good attention to detail.
Oferujemy:
  • Participation in interesting international projects,
  • Career development possibilities,
  • Private medical coverage,
  • OK System card.
Agencja zatrudnienia nr cert. 136.

Poznaj

Trenkwalder

Poznaj Trenkwalder Polska

Zajmujemy się łączeniem ludzi. Z nami znajdziesz pracę dopasowaną do Twoich wymagań, kompetencji i ambicji. Mamy do zaoferowania różne stanowiska: od praktykanckich i stażowych przez asystenckie i specjalistyczne po najwyższe posady kierownicze i dyrektorskie. Zatrudniamy zarówno do pracy tymczasowej, jak i na stałe. Jesteśmy blisko Ciebie. Masz nasze pełne wsparcie.

Od 2005 roku w Polsce, a od 30 lat na świecie łączymy świetnych pracowników z dobrymi pracodawcami. Jesteśmy synonimem najlepszych praktyk HR. Działamy kompleksowo, pomożemy Ci w codziennej pracy oraz kwestiach kadrowo-płacowych. Nie wiesz jeszcze z czym związać przyszłość? Porozmawiaj z naszym konsultantem. Chętnie pomożemy Ci z sukcesem wejść na rynek pracy, zaplanować karierę i znaleźć satysfakcjonującą posadę. W Polsce mamy ponad 40 biur - z łatwością nas znajdziesz.

Specjalista ds. Personalnych to osoba odpowiedzialna za realizację polityki i strategii personalnej firmy. Do zadań pracownika na tym stanowisku należy, m.in.: prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej, koordynacja i realizacja działań związanych z prowadzeniem spraw pracowniczych oraz gromadzenie i właściwe przechowywanie informacji pracowników w aktach osobowych, obsługa procesów związanych z zatrudnianiem oraz ...
Praca Specjalista ds. Personalnych