Oferty Tygodnia

Praca Jasło Najnowsze oferty pracy: 93

Praca w Jaśle

Jasło (podkarpackie) – podstawowe dane

Jasła na mapie Polski należy szukać na południowy-wschód od Tarnowa i południowy-zachód od Rzeszowa, niedaleko granicy polsko-słowackiej (przejścia graniczne Barwinek – Vyšný Komárnik jest w odległości 47 kilometrów od Jasła). W pobliżu miejscowości leżą też takie miasta jak Krosno, Gorlice, Brzostek, Pilzno, Dębica. 

Jasło stanowi przy tym węzeł komunikacyjny. Sprawny dojazd do miasta zapewniają krzyżujące się tu drogi krajowe nr 28 i nr 73, a także droga wojewódzka nr 992 i liczne drogi lokalne. 

Miejscowość zajmuje powierzchnię 36,52 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Jasła to z kolei około 35,4 tys. osób. Chcąc dodzwonić się to miasta, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 13. Tutejsze samochody są rejestrowane z oznaczeniem RJS. 

Z kolei powiat jasielski zajmuje powierzchnię 831 kilometra kwadratowego, a jego populacja wynosi 113,5 tys. mieszkańców. 

W Jaśle znajdują się siedziby władz samorządowych:

 • Urząd Miasta Jasło 
  Adres: Rynek 12, 38-200 Jasło
  Telefon: 13 448 63 00
 • Urząd Gminy Jasło
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 4, 38-200 Jasło
  Telefon: 13 443 66 69
 • Starostwo Powiatowe w Jaśle
  Adres: Rynek 18, 38-200 Jasło
  Telefon: 13 448 34 10

Ponadto w miasteczku znajdują się liczne instytucje kultury, jak Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne, Muzeum Lizaka, Miejska Biblioteka Publiczna, filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krośnie i wiele innych. 

Jasło – firmy, potencjał inwestycyjny

Miasto w całości obejmuje Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy korzystają z ulg podatkowych, mają do dyspozycji tereny inwestycyjne i inne udogodnienia. W Podstrefie Jasło działają producent paneli podłogowych, producenci mebli i wyrobów drewnianych, producenci siatek do tarcz szlifierskich, producenci węży siatkowych (źródło – tsse.arp.pl) .

Jasło to ważny ośrodek gospodarczy w regionie. Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, 31.10.2020 r.) w mieście Jasło funkcjonuje łącznie 3805 podmiotów gospodarki narodowej, a na obszarze wiejskim kolejne 1139. Na terenie miasta i gminy wiejskiej nie ma dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych osób), niemniej w powiecie jasielskim jest ich 6, w tym 4 z sektora prywatnego.

W samym Jaśle wiodące dziedziny działalności to: 

 • handel i naprawa pojazdów – podmioty gospodarki, które się nimi zajmują, stanowią 26,6% ogółu jednostek, 
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 10,9%, 
 • budownictwo – 9,9%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 8,6%, 
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 7,8%.

Możliwości zatrudnienia, PUP – Jasło i powiat jasielski

Instytucją rynku pracy, do której mogą zgłaszać się bezrobotni, jest PUP Jasło. Pracy za pośrednictwem urzędu w październiku 2020 r. szukało łącznie 5,5 tys. osób.

 • Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle
  Adres: Rynek 18, 38-200 Jasło
  Telefon: 13 446 50 83

Stopa bezrobocia na terenie powiatu należy do dość wysokich, i to zarówno na tle kraju, jak i województwa.

Stopa bezrobocia wg GUS (październik 2020 r.):

 • powiat jasielski – 10,5%, 
 • woj. podkarpackie – 8,9%, 
 • Polska – 6,1%. 

Nie oznacza to jednak braku ofert pracy w Jaśle i powiecie. Zapotrzebowanie tutejszych firm dotyczy różnych specjalistów. Świadczą o tym chociażby wyniki corocznej prognozy wykonywanej na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Barometr zawodów. W 2021 roku na liście najbardziej poszukiwanych pracowników są:

 • inżynierowie budownictwa, inżynierowie chemicy i chemicy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, monterzy okien i szklarze, kierowcy autobusów, zaopatrzeniowcy i dostawcy, kierownicy ds. produkcji, pracownicy przetwórstwa metali, spawacze, pomoce kuchenne, lekarze, logopedzi i audiofonolodzy, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, pracownicy sprzedaży internetowe, recepcjoniści i rejestratorzy, samodzielni księgowi.

Z drugiej strony zanotowano tu znacznie dłuższą listę profesji nadwyżkowych. Niedostosowanie kwalifikacji do potrzeb lokalnych firm to wciąż spory problem w powiecie.