Praca Gorlice

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 363

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   małopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   małopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Gorlicach

Gorlice: liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gorlice to miasteczko położone w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Stanowią siedzibę władz powiatu gorlickiego oraz miejsko-wiejskiej gminy Gorlice. Co oferuje miejscowość przyjezdnym i mieszkańcom? Kto ma największe szanse znaleźć w Gorlicach i okolicy pracę? Oto kilka podstawowych informacji na temat miasteczka.

Liczba mieszkańców Gorlic wynosi około 27 tys. osób. Miejscowość zajmuje powierzchnię niespełna 24 kilometrów kwadratowych. Numer kierunkowy do miasta to +(48) 18. Tablice rejestracyjne tutejszych samochodów można rozpoznać po początkowych literach KGR.

Historia Gorlic jest bardzo długa. Prawa miejskie otrzymały w połowie XIII wieku. Przez wieki rozwijały się jako miejsce spotkania wielu kultur i wyznań (był to między innymi jeden z ważniejszych ośrodków kalwinizmu w naszym kraju). Miasto rzemieślników i kupców w XIX wieku przekształciło się w ośrodek przemysłu, głównie naftowego i maszynowego. Już wówczas produkowano tu maszyny wiertnicze, a tradycja ta jest kontynuowana do dziś.

Gdzie szukać Gorlic na mapie Polski? Miasteczko znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Nowym Sączem a Jasłem. Inne większe miejscowości, które je otaczają, to: Biecz, Ciężkowice, Krynica-Zdrój, Tarnów. Odległość od Gorlic do Rzeszowa wynosi 90 kilometrów, a do Krakowa 118 kilometrów. Miasteczko cechuje przy tym dobrze rozwinięta sieć dróg lokalnych i ponadlokalnych. Krzyżują się tu droga krajowa nr 28 i droga wojewódzka nr 977.

Gorlice nie są miastem turystycznym, ale mogą pochwalić się kilkoma interesującymi zabytkami. Do atrakcji Gorlic należą Dwór Karwacjanów (galeria sztuki) czy zabytkowa synagoga. W sąsiedniej miejscowości (Siary) można z kolei podziwiać Pałac Długoszów, a właściwie rozległy zespół pałacowo-parkowy z początku XX wieku.

Współcześnie Gorlice (małopolskie) to ważny ośrodek przemysłowy. Wiele tutejszych firm korzysta z udogodnień i ulg podatkowych podstrefy Gorlice Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-park Mielec. Działają tu przedsiębiorstwa ze wspomnianej branży maszynowej, ale też drzewnej, tekstylnej, budowlanej, tworzyw sztucznych i inne. W gminie miejskiej znajdziemy też bardzo wiele firm handlowych i usługowych.

Zgodnie z rejestrem REGON (stan w końcu lipca 2020 r.) wszystkich podmiotów gospodarki narodowej znajduje się w gminie 2648, a w całym powiecie 8552. Najwięcej jest firm budowlanych (2275 w powiecie i 377 w gminie). Licznie reprezentowany jest handel (1492 firm na terenie powiatu oraz 559 w gminie), a także opieka zdrowotna i pomoc społeczna (480 jednostek w powiecie, 263 w gminie miejskiej) oraz pozostała działalność usługowa (661 podmiotów na obszarze powiatu, w tym 240 w gminie).

Rynek pracy, oferty pracy: Gorlice

Kto może znaleźć w Gorlicach pracę dorywczą, a kto ma szansę na stały etat? Osoby poszukujące zatrudnienia powinny wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na przedstawicieli określonych profesji w całym regionie. W powiecie gorlickim w 2020 r. (zgodnie z wynikami badania Barometr zawodów, zlecanego co roku przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) deficyt dotyczy kilkunastu zawodów. Firmy mają problem z obsadzeniem wakatów w budowlance.

Propozycje pracy w Gorlicach i okolicy czekają więc na betoniarzy, zbrojarzy, cieśli, stolarzy budowlanych, dekarzy, blacharzy budowlanych, murarzy i tynkarzy. Luka kadrowa zauważalna jest w opiece zdrowotnej (zbyt mało jest lekarzy, pielęgniarek i położnych). Kto jeszcze nie powinien mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia? Badanie wskazuje na deficyt elektryków, elektromechaników, elektromonterów, fizjoterapeutów, masażystów, kierowców ciężarówek, mechaników samochodowych, samodzielnych księgowych oraz szefów kuchni. Z drugiej strony z dużą konkurencją na rynku pracy mogą zmagać się osoby, które celują w pracę biurową, na przykład związaną z administracją czy ekonomią.

Trudności z zatrudnieniem mogą mieć też ci, którzy szukają prostego zajęcia fizycznego w firmie produkcyjnej. Gorlice notują także nadwyżkę sprzątaczek, pokojowych i pomocy kuchennych. Możliwości zatrudnienia w mieście są różnorodne. Jak można ocenić ogólną sytuację na rynku pracy? Jeśli wziąć pod uwagę poziom bezrobocia, jest ona porównywalna, a nawet nieco lepsza niż średnie warunki w całym kraju.

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w lipcu 2020 r. w powiecie gorlickim stopa bezrobocia wynosiła bowiem 6,0%. W tym samym miesiącu wartość obliczona dla Polski równa była 6,1%.

PUP Gorlice

Adres: ul. Michalusa 18, 38-300 Gorlice

E-mail: praca@pup.gorlice.pl, krgo@praca.gov.pl

Telefon: 18-353-55-20, 18-353-63-07, 18-352-28-78, 18-352-19-99

Szukaj pracy w mieście