Praca Miastko Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 45

Praca w Miastku

Miastko (pomorskie) – podstawowe informacje

Miastko rozciąga się na powierzchni 5,68 kilometra kwadratowego. Liczba jego mieszkańców wynosi około 10,4 tys. osób. W mieście obowiązują numer kierunkowy (+48) 59, kody pocztowe 77-200 i 77-201, a tutejsze samochody mają oznaczenie GBY na tablicach rejestracyjnych. 

Miastko to jedno z dwóch ośrodków miejskich powiatu bytowskiego, obok jego stolicy – Bytowa. Obie miejscowości dzieli dystans 43 kilometrów. Mniej więcej taką samą odległość należy pokonać, chcąc dostać się z Miastka do Szczecinka. Nieco dalej są: Słupsk (57 kilometrów), Chojnice (60 kilometrów) czy Koszalin (64 kilometry).

Miastko stanowi węzeł komunikacyjny, w którym łączą się drogi krajowe nr 20, nr 21 i droga wojewódzka nr 206. Trasy te zapewniają bezpośrednie połączenie np. z Koszalinem, Trójmiastem, Słupskiem, Ustką, Stargardem. W Miastku zatrzymują się także pociągi (koleją można dojechać np. do Piły, Ustki). 

Miastko (woj. pomorskie) – ważne instytucje publiczne:

 • Urząd Miejski w Miastku
  Adres: ul. Grunwaldzka 1, 77-200 Miastko
  Telefon: 59 857 20 81
 • Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie – Filia Miastko
  Adres: ul. Generała Władysława Sikorskiego 1, 77-200 Miastko
  Telefon: 59 857 51 19
 • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  Adres: ul. Juliana Tuwima 1, 77-201 Miastko
  Telefon: 59 857 27 86

Miastko – informacja o pracodawcach (REGON)

Miastko za swoją siedzibę wybrało 1183 podmiotów gospodarki narodowej (wg REGON – stan na koniec stycznia 2021 r., źródło: GUS). Są to w większości jednoosobowe działalności lub jednostki zatrudniające do 9 pracowników – takich podmiotów jest łącznie 1148, czyli stanowią 97% wszystkich jednostek gospodarczych. Ponadto w mieście funkcjonuje 27 małych podmiotów gospodarki (o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 pracowników) i 8 średniej wielkości (tworzących 50-249 miejsc pracy). 

Miastko stanowi ośrodek handlowo-usługowy. Jeśli chodzi o przemysł, produkowane są tu na przykład opakowania drewniane, meble, palety, okna i drzwi z PCV, kosmetyki, odzież i galanteria skórzana, ogrodzenia i inne. 

Najwięcej jest w Miastku:

 • sklepów, hurtowni lub punktów naprawy pojazdów – stanowią 22% wszystkich podmiotów gospodarki narodowej w mieście, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 19,3%, 
 • zakładów przemysłowych – 9%, 
 • firm z branży nieruchomości – 8,1%. 

Miastko i powiat bytowski – możliwości zatrudnienia

Rynek pracy w Miastu jest różnorodny, ale niewielki, dlatego szukając pracy w tej części Pomorza, warto brać pod uwagę większy obszar, np. kilka sąsiednich miejscowości. W powiecie bytowskim bezrobocie jest stosunkowo wysokie na tle sytuacji wojewódzkiej. 

Stopa bezrobocia wg. GUS (styczeń 2021 r.):

 • powiat bytowski – 10,0%, 
 • woj. pomorskie – 6,2%, 
 • Polska – 6,5%. 

Do kogo kierowane są w pobliżu Miastka oferty pracy? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć Barometr zawodów, ogólnopolskie, cykliczne badanie ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i wojewódzkich rynkach pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie bytowskim zanotowano duży deficyt operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, a także robotników obróbki drewna i stolarzy. Braki kadrowe zgłaszane przez tutejszych pracodawców do PUP dotyczą też między innymi pracowników budowlanych z różnego rodzaju uprawnieniami, kierowców (autobusów, ciężarówek), lekarzy i innych pracowników opieki zdrowotnej, mechaników samochodowych, monterów okien i szklarzy czy pracowników telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterów, teleankieterów. 

Z drugiej strony brak ofert lub zbyt duża konkurencja w czasie rekrutacji może dotknąć przedstawicieli profesji nadwyżkowych w powiecie. W 2021 r. są to: ekonomiści, pedagodzy, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, rolnicy i hodowcy, specjaliści technologii żywności i żywienia.