Praca Łeba

Najnowsze oferty pracy: 416

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  1 godz.
 • Kierownik kontraktu

  MIRBUD S.A.   pomorskie  
  kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B
  2 godz.

Praca w Łebie

Łeba jest nadmorskim kurortem przyciągającym turystów z polski i zagranicy. Administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego i powiatu lęborskiego. 

Nadmorski port - Łeba

Do Łeby warto wybrać się w celach wypoczynkowych. Jakie z kolei możliwości rozwoju zawodowego stwarza to miasto i kto ma największe szanse na znalezienie w Łebie pracy? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tutejszym rynku pracy.

Łeba – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Łeba jest jednym z dwóch ośrodków miejskich powiatu lęborskiego, obok jego stolicy, czyli Lęborka. Oba miasta dzieli dystans 29 kilometrów. Stosunkowo blisko Łeby leżą też na przykład Ustka (dystans 48 kilometrów), Jastrzębia Góra (55 kilometrów), Słupsk (57 kilometrów). 

Do Łeby wiedzie droga wojewódzka nr 214, zapewniająca bezpośrednie połączenie z Lęborskiem, Sierakowicami, Kościerzyną, Grudziądzem. W miejscowości znajduje się też stacja kolejowa – pociągiem można się dostać z Łeby między innymi do Lęborka, Warszawy, Wrocławia.

Łeba zajmuje powierzchnię 14,81 kilometra kwadratowego. Populacja miasta to około 4 tys. mieszkańców. Obowiązują tutaj kod pocztowy 84-360 i numer kierunkowy (+48) 59. Samochody rejestrowane w powiecie lęborskim można rozpoznać po oznaczeniu GLE na tablicach rejestracyjnych. 

Siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miejski w Łebie
  Adres: ul. Kościuszki 90, 84-360 Łeba
  Telefon: 59 866 15 10

Urząd pracy obejmujący miasto Łeba:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku 
  Adres: ul. Gdańska 35, 84-300 Lębork
  Telefon: 59 862 37 44

Miasteczko jest bardzo stare – uzyskało prawa miejskie już w 1357 roku. Do czasów współczesnych nie zachowało się wiele zabytków, niemniej można napotkać ty np. stare domy rybackie, pozostałości gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Na przyjezdnych czekają na przykład park dinozaurów, muzeum motyli, Piernikowy Dom Do Góry Nogami, Akwarium Łeba, parki rozrywki. 

Największą atrakcją Łeby jest okoliczne bogactwo naturalne – ruchome wydmy i jeziora Łebsko oraz Gardno w Słowińskim Parku Narodowym, Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska, piaszczyste plaże z wyznaczonymi kąpieliskami. 

W Łebie odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe i kulturalne, np. zawody w windsurfingu, zawody biegowe, wydarzenia organizowane np. przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu czy Rybackie Centrum Kultury i Formacji Boleniec. 

Łeba jest typowym kurortem turystycznym. Wielu łebian prowadzi działalność związaną z obsługą wczasowiczów – zakwaterowaniem, gastronomią, handlem, rozrywką, transportem, różnego rodzaju usługami. 

W prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrze REGON (stan na koniec stycznia 2021 r.) w Łebie działa 1269 podmiotów gospodarki narodowej. Są to głównie mikro jednostki zatrudniające do 9 osób – takich działalności jest 1250. Ponadto funkcjonują w Łebie małe podmioty, tworzące 10-49 miejsc pracy – razem 18, oraz jedna średniej wielkości jednostka o stanie zatrudnienia rzędu 50-249 miejsc pracy – należy ona do sektora budżetowego.

Rynek pracy, oferty pracy – Łeba

Rynek pracy w Łebie, podobnie jak w innych nadmorskich kurortach, cechuje sezonowość. Ofert zatrudnienia przybywa w okresach wzmożonego ruchu turystycznego. Latem można napotkać liczne oferty głównie w gastronomii, usługach i handlu. 

Co miasto ma do zaoferowania osobom szukającym stałej pracy, niekoniecznie w turystyce? By ocenić, czy mamy spore szanse na pracę w Łebie i okolicy, warto sprawdzić prognozę zapotrzebowania na tutejszym rynku pracy – Barometr zawodów. Przykładowo, zgodnie z tym corocznym badaniem w powiecie lęborskim w 2021 r. brakuje chętnych do pracy i spełniających kryteria:

 • pracowników budownictwa – betoniarzy i zbrojarzy, cieśli, stolarzy, dekarzy, blacharzy budowlanych, brukarzy, murarzy, tynkarzy, monterów instalacji budowlanych, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, robotników budowlanych, pracowników robót wykończeniowych, 
 • pracowników motoryzacji, branży elektromaszynowej – blacharzy i lakierników samochodowych, 
  elektryków, elektromechaników i elektromonterów, inżynierów elektryków i energetyków,
  inżynierów mechaników, mechaników maszyn i urządzeń, mechaników pojazdów samochodowych, operatorów obrabiarek skrawających,
 • pracowników pozostałej produkcji przemysłowej – krawców i pracowników produkcji odzieży, masarzy i przetwórców ryb, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, ślusarzy, 
 • pracowników transportu – kierowców autobusów, kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spedytorów i logistyków, zaopatrzeniowców i dostawców, magazynierów, 
 • pracowników handlu i reklamy – kierowników sprzedaży, pracowników sprzedaży internetowej przedstawicieli handlowych, sprzedawców i kasjerów, specjalistów ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, 
 • pracowników oświaty – nauczycieli praktycznej nauki zawodu, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, nauczycieli przedmiotów zawodowych, nauczycieli przedszkoli, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych,
 • opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, opiekunki dziecięce, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarek i położnych, psychologów i psychoterapeutów, ratowników medycznych,
 • pracowników gastronomii – kelnerów i barmanów, kucharzy, piekarzy, pomocy kuchennych, szefów kuchni, 
 • pracowników zakwaterowania, administracji – gospodarzy obiektów, portierów, woźnych i dozorców, recepcjonistów i rejestratorów, sprzątaczek i pokojowych,  
 • pracowników finansów – samodzielnych księgowych, pracowników ds. rachunkowości i księgowości.

Szukaj pracy w mieście