Praca Władysławowo

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 323

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca we Władysławowie

Władysławowo leży w północnej Polsce, to znany kurort wypoczynkowy nad Morzem Bałtyckim przyciągający co roku turystów z kraju i zagranicy, a także miasto portowe. Władysławowo znajduje się nad Zatoką Pucką, część terenów miejscowości rozciąga się na Mierzei Helskiej. 

Administracyjnie Władysławowo przynależy do województwa pomorskiego, powiatu puckiego i jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Znajduje się tu Urząd Miejski we Władysławowie (adres: ul. Hallera 19, 84-120 Władysławowo, telefon: 58 674 54 00).

Władysławowo to jedna z najbardziej popularnych destynacji urlopowych w kraju. Jak z kolei wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza i kto ma największe szanse na znalezienie we Władysławowie pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi społeczno-gospodarczymi informacjami na temat tego miasteczka.

 

 

Władysławowo – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Władysławowo zajmuje powierzchnię 12,59 kilometra kwadratowego, liczba mieszkańców miasta wynosi z kolei około 10 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do Władysławowa, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 58. Przesyłki adresuje się z kodem pocztowym 84-120. Z kolei tutejsze samochody mają oznaczenie GPU na tablicach rejestracyjnych. 

Władysławowo jest jednym z czterech miast w powiecie puckim. Pozostałymi są: Puck – siedziba starostwa powiatowego, Hel i Jastarnia. Odległości między tymi miejscowościami nie są duże. By dostać się z Władysławowa do Pucka, trzeba pokonać trasę o długości 10 kilometrów. Centrum Helu oddalone jest o 35 kilometrów, a Jastarni – 21 kilometrów. Inne miejscowości leżące w okolicy to na przykład: Jastrzębia Góra (8 kilometrów), Reda i Rumia (po około 28 kilometrów). Niedaleko zlokalizowane jest też Trójmiasto – Władysławowo i Gdynię dzieli około 40 kilometrów. 

Do Władysławowa wiodą drogi wojewódzkie nr 215 i 216, a także trasy lokalne. Z miejscowości odchodzą promy. Zatrzymują się tu także pociągi (przystanki Władysławowo i Władysławowo Port), działa dworzec PKS. 

Miejscowość ma średniowieczny rodowód, niemniej prawa miejskie uzyskała dopiero w 1963 roku. Nie znajdziemy tu wielu zabytków, warto jednak zwrócić uwagę na Dom Rybaka we Władysławowie z punktem widokowym na wieży, a także pochodzący z pierwszej połowy XX wieku kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Do innych atrakcji w mieście należą latarnia morska, deptak z aleją gwiazd, park rozrywki, park linowy, kolejka, wypożyczalnie sprzętu wodnego, Ocean Park. Na wczasowiczów czekają piaszczyste plaże i kąpieliska, rozbudowana baza noclegowo-gastronomiczna. 

Większość mieszkańców miasta prowadzi firmy związane z obsługą turystów. We Władysławowie funkcjonuje wiele pensjonatów, hoteli, domów gościnnych, restauracji, barów, knajpek, sklepów, punktów sprzedaży pamiątek, wypożyczalni sprzętu sportowego, rozwijają się także usługi z branży rozrywkowej, rekreacyjnej. Inną ważną dziedziną działalności gospodarczej jest transport, w tym morski, a także rybołówstwo. Jeśli chodzi o produkcję przemysłową, w mieście znajdziemy producentów konserw i przetworów rybnych, kabin sanitarnych, domów drewnianych . W miejscowości rozwija się również budownictwo. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec lutego 2021 r., źródło: GUS) we Władysławowie funkcjonuje 2438 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 2405 mikro, tworzących do 9 miejsc pracy, 
 • 23 małe, zatrudniające 10-49 pracowników, 
 • 8 średnich, o stanie zatrudnienia rzędu 50-249 osób, 
 • 2 duże, z liczbą 250-999 pracowników. 

Rynek pracy, oferty pracy – Władysławowo

Podobnie jak w innych miejscowościach nadmorskich, także we Władysławowie w okresie letnim pojawiają się oferty pracy sezonowej, głównie w handlu, gastronomii, zakwaterowaniu, usługach. A w jakich obszarach warto szukać pracy na stałe? Podpowiedzią jest badanie Barometr zawodów, ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie puckim eksperci rynku pracy wskazali duży deficyt chętnych do podjęcia zatrudnienia:

 • kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 • masarzy i przetwórców ryb,
 • monterów konstrukcji metalowych,
 • murarzy i tynkarzy,
 • opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej,
 • robotników budowlanych,
 • spawaczy. 

Lista profesji deficytowych jest jednak znacznie dłuższa. Zgodnie z prognozą spore szanse na pracę w tej okolicy mają między innymi osoby chcące się zatrudnić w gastronomii, nauczyciele i asystenci w edukacji, pracownicy socjalni, specjaliści ds. budownictwa z różnego rodzaju uprawnieniami czy pracownicy transportu. 

W powiecie puckim wskazano także nadwyżkę szukających etatu przedstawicieli kilku zawodów. Zbyt duża konkurencja na rynku pracy bądź brak ofert mogą być problemem dla:

 • ekonomistów, 
 • pracowników biur podróży i organizatorów obsługi turystycznej, 
 • specjalistów technologii żywności i żywienia, 
 • spedytorów i logistyków, 
 • techników informatyków, 
 • techników mechaników. 

Szukaj pracy w mieście