Praca Kamień Pomorski

Najnowsze oferty pracy: 422

Praca w Kamieniu Pomorskim

Kamień Pomorski leży na północno-zachodnim krańcu Polski, nad Zalewem Kamieńskim i rzeką Dziwną, 7 kilometrów od wybrzeża Bałtyku, w sąsiedztwie wyspy Chrząszczewskiej. Miasteczko przynależy do województwa zachodniopomorskiego i jest siedzibą władz lokalnych – powiatu kamieńskiego oraz miejsko-wiejskiej gminy. 

Kamień Pomorski rozwija się jako miasto portowe, a także ośrodek turystyczny. Ma także status uzdrowiska, w którym leczy się na przykład choroby reumatyczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne. Kuracjusze mogą korzystać z działających w Kamieniu Pomorskim sanatoriów, basenu solankowego, tężni i innych obiektów. 

Kamień Pomorski nad Bałtykiem

Kamień Pomorski stwarza różnorodne możliwości rozwoju zawodowego i stanowi jeden z ważniejszych centrów gospodarczych północno-zachodniej części kraju. Kto ma spore szanse na znalezienie w Kamieniu Pomorskim pracy od zaraz? Czytaj dalej i poznaj potencjał tej miejscowości. 

Kamień Pomorski – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Kamień Pomorski jest niedużym miastem – zajmuje powierzchnię 10,74 kilometra kwadratowego. Leży na Pobrzeżu Szczecińskim. Liczba mieszkańców Kamienia Pomorskiego wynosi około 8,9 tys. osób. 

Miasteczko jest przyjazne i pełne uroku. Kamień Pomorski ma wielowiekową historię, której świadectwem są tutejsze zabytki, skupione głównie w obrębie Starego Miasta (ratusz, elementy murów miejskich, Wieża Piastowska, Brama Wolińska, w której dziś mieści się Muzeum Kamieni i inne) oraz na Osiedlu Katedralnym (konkatedra z plebanią, pałac biskupi i wiele innych). Unikatową atrakcję dla dzieci i dorosłych stanowi tutejszy labirynt, którego ściany tworzą drzewka iglaste. 

Kamień Pomorski:

 • numer kierunkowy – (+48) 91, 
 • kod pocztowy – 72-400, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – ZKA. 

Miasto jest siedzibą starostwa powiatowego. W powiecie kamieńskim, prócz Kamienia Pomorskiego, znajdują się także miasta: Dziwnów, Golczewo, Międzyzdroje i Wolin – wszystkie tworzą gminy miejsko-wiejskie. Ponadto w obrębie powiatu mieści się gmina wiejska Świerzno. 

Kamień Pomorski jest dobrze skomunikowany z regionem. Przez miasto i w jego pobliżu przebiegają drogi wojewódzkie nr 103, nr 106 i nr 107. Z Kamienia Pomorskiego blisko do takich większych miejscowości jak Świnoujście (54 kilometry), Gryfice (33 kilometry), Trzebiatów (37 kilometrów), Nowogard (45 kilometrów). Kołobrzeg znajduje się w odległości 67 kilometrów, a trasa z Kamienia Pomorskiego do Szczecina ma 87 kilometrów. 

W Kamieniu Pomorskim zlokalizowane są instytucje kulturalne, administracyjne, placówki oświatowe, między innymi:

 • Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim (adres: Plac Stary Rynek 1, 72-400 Kamień Pomorski, telefon: 91 382 11 42), 
 • Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim (adres: ul. Wolińska 7b, 72-400 Kamień Pomorski, telefon: 91 382 31 20), 
 • Kamieński Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim (adres: ul. Wolińska 9, 72-400 Kamień Pomorski, telefon: 91 400 03 90), 
 • Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim (adres: ul. Adama Mickiewicza 34, 72-400 Kamień Pomorski, telefon: 91 382 23 73), 
 • Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim (adres: Juliusza Słowackiego 1, 72-400 Kamień Pomorski, telefon: 502 457 205).

Rynek pracy, oferty pracy – Kamień Pomorski

Jak wspomniano na wstępie, w Kamieniu Pomorskim prowadzona jest działalność uzdrowiskowa – funkcjonują tu placówki opieki zdrowotnej. Rozwija się też turystyka i związane z nią usługi (gastronomia, zakwaterowanie, wypożyczalnie sprzętu sportowego itp.). Na popularności zyskuje kamieński port, coraz chętniej wykorzystywany do turystyki wodnej. 

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, stan na koniec listopada 2020 r.) w Kamieniu Pomorskim funkcjonuje 1580 podmiotów gospodarki narodowej. Są to:

 • mikrojednostki – łącznie 1525 – tworzące 0-9 miejsc pracy, 
 • małe podmioty – 45 – zatrudniające od 10 do 49 osób, 
 • średnie jednostki – 10 – o kadrze rzędu 50-249 pracowników. 

W mieście nie ma dużych firm, a 4 z 10 podmiotów gospodarki średniej wielkości należy do sektora budżetowego. 

Profil gospodarczy miasta cechuje silne zróżnicowanie. Najwięcej jest w Kamieniu Pomorskim:

 • firm handlowych, zajmujących się naprawą pojazdów – 18,7% wszystkich jednostek, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 14,8%, 
 • firm z branży nieruchomości – 14,4%, 
 • podmiotów zajmujących się opieką zdrowotną lub pomocą społeczną – 8,2%, 
 • punktów usługowych zajmujących się m.in. naprawą sprzętu domowego – 8%,
 • hoteli, pensjonatów, restauracji i innych punktów gastronomicznych – 7,3%,
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 6,3%, 
 • zakładów przemysłowych – 4,4%. 

Miasto tworzy różnorodny rynek pracy, przyciągający osoby z całego powiatu. Warto jednak zaznaczyć, że bliskość granicy kraju skłania część osób do szukania zatrudnienia w Niemczech. 

Stopa bezrobocia w powiecie kamieńskim wynosi 16,0% (GUS, listopad 2020 r.). Dla porównania, wskaźnik dla województwa w tym samym czasie był na poziomie 8,1%, a dla Polski – 6,1%. 

Wysoki poziom bezrobocia nie oznacza całkowitego braku ofert pracy. Bezrobocie ma częściowo charakter sezonowy – ofert np. w gastronomii, zakwaterowaniu i handlu przybywa w sezonie letnim. W czasie szukania w Kamieniu Pomorskim pracy warto sprawdzić też wyniki badania Barometr zawodów, ukazującego zapotrzebowanie na rynkach pracy w całej Polsce. W 2021 r. w powiecie kamieńskim najbardziej brakuje personelu sprzątającego. W deficycie są też między innymi kierowcy ciężarówek, kucharze, mechanicy samochodowi, pracownicy opieki zdrowotnej, księgowi, recepcjoniści czy pracownicy socjalni. 

PUP Kamień Pomorski

Adres: ul. Topolowa 5, 72-400 Kamień Pomorski
E-mail: sekretariat@pupkamienpomorski.pl
Telefon: 91 81 71 160 

Szukaj pracy w mieście