Praca Międzyzdroje

Najnowsze oferty pracy: 462

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  18 godz.
 • Kierownik kontraktów

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  kierownik/koordynator
  20 godz.

Praca w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to znana miejscowość wypoczynkowa, kurort położony nad Bałtykiem, nad Zatoką Pomorską, w centralnej części wyspy Wolin. Na wschód od miasta rozciąga się malowniczy Woliński Park Krajobrazowy. 

Międzyzdroje status miasta uzyskały niedawno, w 1947 roku, kiedy zostały przyłączone do Polski. Przez wieki rozwijały się jako wieś rybacka, a w XIX wieku powstało tu kąpielisko, które z czasem zyskało na popularności. Współcześnie w mieście odbywają się różnego rodzaju festiwale i wydarzenia jak Festiwal Gwiazd, muzyczne lato w Międzyzdrojach i inne. O różnorodną ofertę kulturalną dbają Międzynarodowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna. W mieście siedzibę ma także Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.

Nadmorski kurort to popularna destynacja urlopowa. Czy warto zawitać do tej miejscowości w celach zarobkowych? Kto ma największe szanse na znalezienie w Międzyzdrojach pracy? Zapoznaj się z krótką społeczno-gospodarczą charakterystyką miasta. 

Międzyzdroje – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Międzyzdroje leżą w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim. Stanowią siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Międzyzdroje. 

Międzyzdroje przyciągają turystów z Polski i zagranicy. Piaszczyste plaże, molo, Promenada Gwiazd, Bałtycki Park Miniatur, park linowy, oceanarium, Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, zagroda żubrów, Galeria Stare Muzeum – to tylko niektóre z atrakcji Międzyzdrojów. Na przyjezdnych czeka rozbudowana infrastruktura gastronomiczno-hotelowa, wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych, spa, pole z domami letniskowymi, kino, punkty widokowe. Wiedzie tędy wiele szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych, a także Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. 

Miasto rozciąga się na powierzchni 4,5 kilometra kwadratowego. Jego populacja wynosi 5,4 tys. osób. Do Międzyzdrojów przypisane są numer kierunkowy (+48) 91 i kod pocztowy 72-500. Tutejsze samochody mają mają oznaczenie ZKA na tablicach rejestracyjnych. 

Siedzibą powiatu kamieńskiego jest Kamień Pomorski. By dostać się do niego z Międzyzdrojów, trzeba pokonać niespełna 40-kilometrową trasę. Z nadmorskiego miasteczka blisko także do Wolina (18 kilometrów) i Świnoujścia (17 kilometrów). Szczecin oddalony jest o około 96 kilometrów. 

Infrastruktura drogowa okolicy nie jest rozbudowana – dużą część wyspy Wolin pokrywają bowiem lasy. Przez Międzyzdroje przebiega droga wojewódzka nr 102, która łączy się tuż za granicami miasta z drogą krajową nr 3 (trasą europejską E65), wiodącą w kierunku Szczecina i do granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. 

W tym typowo turystycznym mieście nie znajdziemy rozbudowanego przemysłu – rozwijają się za to usługi, szczególnie związane z zakwaterowaniem, gastronomią, transportem, wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu do uprawiania sportu i rekreacji, parki rozrywki, liczne sklepy. 

Zgodnie z rejestrem REGON (grudzień 2002 r.) w Międzyzdrojach działalność prowadzi 1572 podmiotów gospodarki narodowej. Są to głównie mikrojednostki zatrudniające 0-9 pracowników – łącznie 1541, czyli 98% wszystkich podmiotów gospodarki. Małych zakładów pracy (10-49 pracowników) jest 25, a średnich (50-249 zatrudnionych) – 6.

W profilu gospodarczym miasta wyraźnie widać dominację gastronomii i zakwaterowania. Firmy, które prowadzą działalność z nimi związaną stanowią 40,1% wszystkich tutejszych podmiotów gospodarki. Sporo jest też sklepów i punktów naprawy pojazdu – 15,6%, przedsiębiorstw z branży nieruchomości – 9,4%, a także firm budowlanych – 8,3%. 

Rynek pracy, oferty pracy – Międzyzdroje 

W miesiącach letnich, gdy przybywa turystów, nietrudno znaleźć w Międzyzdrojach pracę z zakwaterowaniem lub bez. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na pracowników gastronomii, sprzedawców, portierów, animatorów kultury itp. A co z osobami, które szukają stałej pracy? Ponieważ rynek pracy w mieście jest dość ograniczony, warto w tym wypadku poszerzyć poszukiwania do całego powiatu. Wskazówką dotyczącą zapotrzebowania kamieńskich firm może być Barometr zawodów, coroczne badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy. 

W 2021 r. w powiecie kamieńskim największa luka kadrowa dotyczy personelu sprzątającego. Ponadto na liście zawodów deficytowych znajdują się:

 • z branży medycznej, opieki społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni,
 • z branży transportowej – kierowcy samochodów ciężarowych,
 • z gastronomii – kucharze,
 • z motoryzacji – mechanicy pojazdów samochodowych,
 • z branży budowlanej – operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani,
 • z księgowości – pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, 
 • pozostali – pracownicy służb mundurowych, recepcjoniści i rejestratorzy, sprzedawcy i kasjerzy.

Szukaj pracy w mieście