Praca Golczewo Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 57

Praca w Golczewie

Golczewo (zachodniopomorskie) – podstawowe informacje

Golweczo leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńkim. Stolicą powiatu jest Kamień Pomorski, a pozostałe przynależące do niego miasta to Dziwnów, Międzyzdroje i Wolin. 

Golczewo zajmuje powierzchnię 7,42 kilometra kwadratowego. Liczba jego mieszkańców wynosi z kolei 2,7 tys. osób. Obowiązują tu:

 • kod pocztowy – 72-410, 
 • numer kierunkowy – (+48) 91. 

Golczewo jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy:

 • Urząd Miejski Golczewo
  Adres: ul. Zwycięstwa 23, 72-410 Golczewo
  Telefon: 91 386 01 27

Gmina rozciąga się na powierzchni 175,39 kilometra kwadratowego, a jej populacja wynosi 5,9 tys. osób. Gęstość zaludnienia jest w niej zatem bardzo niska (niespełna 34 osoby na kilometr kwadratowy). Większą jej część stanowią lasy oraz pola uprawne. W gminie znajdują się rezerwaty przyrody – Bór Samliński, Golczewskie Uroczysko, pomniki przyrody, obszary objęte ochroną. 

Golczewo jest dobrze skomunikowane z regionem – w mieście krzyżują się drogi wojewódzkie nr 106 i 108. Można stąd szybko dojechać na przykład do Wolina (dystans 34 kilometrów), Kamienia Pomorskiego (22 kilometry), Gryfic (21 kilometrów), Reska (32 kilometry), Płotów (22 kilometry), Nowogardu (22 kilometry) czy Goleniowa (38 kilometrów). Żeby dostać się z Goleniowa do centrum Szczecina, trzeba pokonać trasę o długości mniej więcej 72 kilometrów. 

Golczewo – firmy, dziedziny działalności

W miejscowości znajdziemy drobne zakłady przemysłowe, np. producentów mebli, resorów, farb i lakierów, urządzeń elektronicznych do obsługi bram, kostki brukowej. Działają tu firmy budowlane, sklepy, punkty usługowe. 

Wszystkich podmiotów gospodarki narodowej (wg rejestru REGON – listopad 2020 r.) jest w Golczewie 322, przy czym 2 z nich to średniej wielkości zakłady pracy (50-249 pracowników), 11 jest małych (10-49 pracowników), a zdecydowana większość, bo 309 – mikro (0-9 pracowników). 

Powiat kamieński, Golczewo – oferty pracy

Szukanie pracy w Golczewie i okolicy warto zacząć od sprawdzenia wyników prognozy Barometr zawodów na bieżący rok. Jest to badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy, ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach zatrudnienia. 

W 2021 r. w powiecie kamieńskim notuje się duży deficyt personelu sprzątającego. Ponadto poszukiwani są między innymi pracownicy opieki zdrowotnej (fizjoterapeuci, masażyści, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni), pomocy społecznej i osobistej opieki (pracownicy socjalni, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych), finansów (samodzielni księgowi, specjaliści ds. rachunkowości i księgowości), zakwaterowania (recepcjoniści i rejestratorzy), motoryzacji (mechanicy samochodowi), budownictwa (operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani). 

Stopa bezrobocia w powiecie kamieńskim wynosi 16% (GUS – listopad 2020 r.). Dla porównania w tym samym okresie wskaźnik obliczony dla woj. zachodniopomorskiego był na poziomie 8,1%, a dla Polski – 6,1%. 

Bezrobotni mieszkańcy Golczewa mogą zgłaszać się po wsparcie do Powiatowego Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim. 

 • PUP Kamień Pomorski
  Adres: ul. Topolowa 5, 72-400 Gmina Kamień Pomorski
  Telefon: 91 382 02 85

W listopadzie 2020 r. w urzędzie pracy zarejestrowanych było 2,4 tys. bezrobotnych.