Praca Dziwnów Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 8

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Dziwnowie

Dziwnów (zachodniopomorskie) – podstawowe informacje

Dziwnów administracyjnie przynależy do województwa zachodniopomorskiego i powiatu kamieńskiego. Stanowi także siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Dziwnów. 

Miasteczko zajmuje powierzchnię 4,97 kilometra kwadratowego, co czyni je jednym z najmniejszych miast powiatu (mniejszą powierzchnię zajmują tylko Międzyzdroje). Liczba mieszkańców Dziwnowa wynosi z kolei 2,7 tys. osób. Do miasta przypisane są:

 • numer kierunkowy – (+48) 91, 
 • kod pocztowy – ZKA. 

Tablice rejestracyjne samochodów z Dziwnowa i całego powiatu kamieńskiego mają oznaczenie ZKA. 

Główną arterią komunikacyjną miasta jest wiodąca wzdłuż Półwyspu Międzywodzkiego droga wojewódzka nr 102. Biegnie ona między innymi do Międzyzdrojów (miasta dzieli 27 kilometrów, a także do oddalonego o 38 kilometrów Trzebiatowa i znajdującego się na dystansie 67 kilometrów Kołobrzegu. Niedaleko od Dziwnowa leżą również takie miasta jak Kamień Pomorski (12 kilometrów), Gryfice (43 kilometry), Świnoujście (44 kilometry), Nowogard (56 kilometrów), Goleniów (62 kilometry). Do stolicy Pomorza Zachodniego – Szczecina – jest 98 kilometrów. 

W Dziwnowie działają takie instytucje jak: Miejski Ośrodek Sportu i Kultury, Biblioteka Publiczna Miejska, Urząd Miejski w Dziwnowie, Zarząd Portu Morskiego Dziwnów. 

Dziwnów – profil gospodarczy

Czym zajmują się zlokalizowane w Dziwnowie firmy? Motorem lokalnej gospodarki jest branża turystyczna. W mieście funkcjonują hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, a także liczne lokale gastronomiczne, sklepy, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych. Ponadto rozwija się tu transport morski i śródlądowy, budownictwo, drobna działalność przemysłowa. 

Zgodnie z rejestrem REGON prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec listopada 2020 r.) w Dziwnowie funkcjonuje 699 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 1 duży (budżetowy), zatrudniający 250-999 pracowników, 
 • 14 małych (w tym 7 z sektora publicznego) o kadrze rzędu 10-49 pracowników, 
 • 684 mikro (10 należących do budżetówki) zatrudniających 0-9 osób.

Najczęściej wskazywane sekcje PKD dziwnowskich podmiotów gospodarki to:

 • działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 48,2%,
 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 13,2%,
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 6,6%, 
 • budownictwo – 5,7%.

Praca w Dziwnowie

Osoby szukające zatrudnienia mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamieniu Pomorskim: 

 • PUP Kamień Pomorski
  Adres: ul. Topolowa 5, 72-400 Gmina Kamień Pomorski
  Telefon: 91 382 02 85

W listopadzie 2020 r. w urzędzie zarejestrowanych było około 2,4 tys. bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie kamieńskim była na poziomie 16% (dla porównania, stopa bezrobocia w województwie zachodniopomorskim wyniosła 8,1%). Duże bezrobocie wciąż stanowi poważny problem dla tego regionu, warto jednak pamiętać, że ma ono częściowo charakter sezonowy. W Dziwnowie i innych miejscowościach nadmorskich wiele ofert pracy pojawia się latem, gdy brakuje osób do obsługi turystów. 

Oceniając swoje szanse na znalezienie w Dziwnowie i okolicy pracy, warto sprawdzać także coroczną prognozę Barometr zawodów, wykonywaną na zlecenie resortu pracy. Przykładowo w 2021 r. w powiecie kamieńskim największe zapotrzebowanie dotyczy obsługi sprzątającej. Na liście zawodów deficytowych są też między innymi kucharze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy służb mundurowych, księgo, sprzedawcy, recepcjoniści.