Praca Orzysz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 292

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   warmińsko-mazurskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   warmińsko-mazurskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Orzyszu

Orzysz leży w północno-wschodniej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest jednym z czterech miast w powiecie piskim, siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Orzysz.

Miejscowość jest położona nad rzeką Orzyszą, między jeziorami Sajno i Orzysz, na pograniczu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Ełckim. Takie walory przyrodnicze są bardzo korzystne dla rozwoju turystyki, rekreacji czy agroturystyki.

Orzysz, powiat piski

Region jest niezwykle malowniczy, idealny dla miłośników plażowania czy sportów wodnych. Turystyka zajmuje także ważne miejsce w profilu lokalnej gospodarki. Orzysz jest także ośrodkiem usługowo-handlowym, z rozwiniętym sektorem budowlanym i drobną działalnością przemysłową, a w gminie dominuje rolnictwo. Co można powiedzieć o tutejszym rynku pracy? Czy stwarza on szansę na rozwój zawodowy i czy to dobry kierunek dla osób przeglądających – sezonowe i nie tylko – oferty pracy w województwie warmińsko-mazurskim?

Orzysz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Orzysz ma powierzchnię 8 kilometrów kwadratowych, które zamieszkuje 5,5 tys. osób. Miejsko-wiejska gmina z kolei rozciąga się na terenie 362,6 kilometra kwadratowego i liczy 8.9 tys. mieszkańców. W skład gminy wchodzi 40 miejscowości (26 sołectw).

Orzysz to miasto dobrze skomunikowane, zarówno z sąsiednimi miejscowościami (najbliżej położone miasta to Pisz, Biała Piska, Mikołajki, Ełk i Giżycko), jak i w skali międzyregionalnej.

W Orzyszu krzyżują się dwie drogi krajowe – nr 16 (z Grudziądza do polsko-litewskiej granicy) i nr 63 (z Węgorzewa do granicy polsko-białoruskiej).

Co ma do zaoferowania Orzysz? Co warto zobaczyć w jego okolicy?

 • Jeziora

Te stanowią najcenniejszy walor turystyczny Orzysza i gminy. Na plaży nad jeziorem Orzysz zorganizowana jest infrastruktura rekreacyjno-sportowa, można skorzystać z boiska do siatkówki, wypożyczyć sprzęt wodny, skorzystać z usług gastronomicznych.

 • Zabytki

Orzysz uzyskał lokację miejską 1725 r. Do najważniejszych zabytków należą domy, datowane na XVIII, XIX i początek XX w., kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej i kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Orzyszu, w okolicy – np. zespół dworski z połowy XIX w. w miejscowości Ublik.

 • Aktywne formy spędzania czasu

Orzysz i okolice zachęcają nie tylko do uprawiania sportów wodnych czy wędkarstwa. Do wyboru jest sporo szlaków pieszych i rowerowych, uwzględniających ciekawe miejscowości w całej gminie. 

Rynek pracy, oferty pracy – Orzysz

Orzysz jest turystyczną, malowniczą miejscowością, w której nie ma dużych zakładów przemysłowych. W REGON (zgodnie ze stanem na luty 2021 r.) figuruje 406 podmiotów gospodarki narodowej działających w mieście. Na obszarze wiejskim jest ich 186. Gmina Orzysz jest zatem siedzibą 592 podmiotów, z których:

 • 565 to samozatrudnieni oraz zakłady do 9 pracujących,
 • 25 to małe podmioty, ze stanem kadry w przedziale 10-49 osób,
 • 2 to średnie zakłady pracy, generujące od 50 do 249 miejsc zatrudnienia. 

94,4% ogółu podmiotów to firmy z sektora prywatnego. W sektorze publicznym są zarejestrowane 33 podmioty, w tym 17 mikro, 15 małych i 1 średniej wielkości.

Jakie branże szczególnie upodobali sobie orzyscy przedsiębiorcy? Najwięcej podmiotów w gminie zajmuje się:

 • handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 106 podmiotów,
 • budownictwem – 94 podmioty,
 • działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości – 61 podmiotów,
 • działalnością usługową sklasyfikowaną w sekcji PKD S (pozostała działalność usługowa) – 55 podmiotów,
 • działalnością związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 40 podmiotów.

Sporo jest różnorodnych firm usługowych, a liczba zakładów przetwórstwa przemysłowego w gminie wynosi 29. Firmy produkcyjne w mieście reprezentują przetwórstwo drzewne, branżę meblarską, metalową, spożywczą. 

Ciekawą alternatywą może być też praca w wojsku – Orzysz jest siedzibą Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Na tutejszym poligonie odbywają się m.in. ćwiczenia taktyczne czy szkolenia ogniowe wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Wiele miast w województwie warmińsko-mazurskim dotyka duże bezrobocie, co odzwierciedla o wiele wyższa od średniej krajowej średnia bezrobocia dla województwa.

Stopa bezrobocia wg GUS (dane na koniec lutego 2021 r.):

 • Polska – 6,5%,
 • województwo warmińsko-mazurskie – 10,7%.

Wskaźnik dla powiatu piskiego był jeszcze wyższy – równy 15,3%.

Szukaj pracy w mieście