Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1820 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 46504

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa,
- zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • udział w sprawach związanych z gospodarką nawozową i ochroną środowiska, w tym przy realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i 2014-2020 oraz w ramach zasady wzajemnej zgodności (cross-compliance),
  • udział w realizacji spraw związanych z zarządzaniem składnikami nawozowymi w środowisku rolniczym oraz w ramach PROW 2007-2013 i PROW 2014-2020, w tym współpraca z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej, Inspekcją Ochrony Środowiska, Ministerstwem Środowiska oraz właściwymi departamentami MRiRW,
  • udział w prowadzeniu spraw związanych z przygotowywaniem rozwiązań prawnych dotyczących stosowania i przechowywania nawozów i odziaływania gospodarki nawozowej na środowisko,
  • współpraca z departamentami MRiRW, innymi ministerstwami, placówkami naukowo-badawczymi oraz innymi jednostkami organizacyjnymi w zakresie stosowania i przechowywania nawozów i odziaływania gospodarki nawozowej na środowisko,
  • współpraca przy rozpatrywaniu pism, skarg, wniosków, listów, petycji obywateli, interpelacji i zapytań poselskich, opiniowanie materiałów oraz udostępnianie na wniosek informacji publicznych dotyczących gospodarki nawozowej,
  • opiniowanie krajowych i unijnych projektów aktów prawnych, w tym ich założeń, konwencji, porozumień, umów międzynarodowych, raportów oraz prac naukowo-badawczych dotyczących stosowania i przechowywania nawozów oraz oddziaływania gospodarki nawozowej na środowisko.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe :rolnicze lub biologiczne lub o kierunku ochrona środowiska,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów z zakresu nawożenia oraz ochrony środowiska,
  • znajomość procedur legislacyjnych,
  • znajomość zagadnień prawa administracyjnego,
  • znajomość pracy administracyjnej,
  • komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • znajomość zasad funkcjonowania organów UE i ich kompetencji.