Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2209 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 26082

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach „A”, „B” i „C” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• winda w budynku „A”, „B” i „C” dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
• brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych.
Pracownikom oferujemy:
• dogodną lokalizację i ruchomy system czasu pracy: rozpoczynanie pracy w godz. 7.30-9.00.
• dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka i studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
• możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie ubezpieczenia zdrowotnego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
• reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Przygotowanie i prowadzenie spraw związanych z rozwojem transportu intermodalnego wykonywanego transportem kolejowym, w tym w perspektywie UE 2014-2020, w szczególności tworzenie koncepcji/założeń związanych z funkcjonowaniem transportu intermodalnego, zgodnie z obowiązującą polityką państwa i UE, gromadzenie niezbędnych danych/informacji/źródeł, dobór instrumentów wsparcia, przeprowadzanie niezbędnych konsultacji i uzgodnień, weryfikowanie/ analizowanie realizowanych polityk w zakresie transportu intermodalnego, określanie zasad i trybu monitorowania efektów realizowanych instrumentów oraz aktualizowanie/ formułowanie propozycji zmian w polityce państwa
  • Kształtowanie i administrowanie infrastrukturą transportową, w tym finansowaną ze środków unijnych, w szczególności przygotowywanie opinii i stanowisk, rozpatrywanie wniosków o uzgodnienia i przygotowanie stanowiska, gromadzenie i przetwarzanie informacji o stanie infrastruktury transportowej, monitorowanie/ programowanie stanu infrastruktury transportowej, zmiana kwalifikacji/ kategoryzacja infrastruktury transportowej
  • Rozpatrywanie skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań/ innych sygnałów obywatelskich oraz wydawanie opinii
  • Udział w przygotowywaniu i aktualizowaniu dokumentów dotyczących realizacji programu/ -ów (w tym: szczegółowy opis osi priorytetowych programu operacyjnego, wzory umów, wytyczne, zalecenia, rekomendacje)
  • Udział w monitorowaniu wdrażania strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.) w zakresie inwestycji kolejowych współfinansowanych ze środków UE 2014-2020
  • Udział w tworzeniu zasad rozwoju Transeuropejskich Sieci Transportowych "TEN-T”, w transporcie kolejowym w tym formułowanie rekomendacji i opinii identyfikowanie problemów, zagrożeń, uwarunkowań, etc., gromadzenie danych/aktualizowanie danych, zestawianie, wizualizacja danych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w zakresie wdrażania funduszy UE lub w obszarze transportu kolejowego lub w zakresie obsługi prawnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość zagadnień z zakresu przepisów o transporcie kolejowym, funkcjonowania Unii Europejskiej i znajomość polityk europejskich
  • Wiedza z zakresu programowania, zarządzania i wdrażania środków europejskich
  • Znajomość przepisów o finansach publicznych i finansowania infrastruktury transportu lądowego
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe