Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2150 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 29330

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
– reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • przygotowywanie materiałów do projektu ustawy budżetowej i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP) w zakresie żeglugi śródlądowej i transportu wodnego śródlądowego, w tym: weryfikowanie zgłoszeń dysponentów do projektu ustawy budżetowej oraz WPFP w zakresie programów, opracowywanie/przekazywanie informacji w zakresie projektu budżetu, podział wydatków wg klasyfikacji zadaniowej, aktualizowanie katalogu układu zadaniowego, przygotowywanie wieloletniej prognozy wydatków, opracowywanie celów i mierników wraz z metodologią ich wyznaczania
  • uzgadnianie i monitorowanie wdrażania planów finansowych/finansowo-rzeczowych funduszy w zakresie transportu wodnego śródlądowego, żeglugi śródlądowej oraz Funduszu Żeglugi Śródlądowej i Funduszu Rezerwowego, w tym: opracowywanie i uzgadnianie zmian programu rzeczowo-finansowego, przygotowywanie założeń do opracowania projektu planu finansowego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, weryfikowanie projektu planu, udział w procesie uzgodnień projektu planu, opracowywanie/weryfikowanie umów, konsultowanie i uzgadnianie planów, weryfikowanie wniosków o wypłaty ze środków funduszu, monitorowanie wykonania planu
  • udział w planowaniu zamówień publicznych oraz przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie żeglugi śródlądowej i transportu wodnego śródlądowego, w tym: opracowywanie planu zamówień publicznych na potrzeby komórki organizacyjnej, przeprowadzanie rozeznania rynku, szacowanie wartości zamówienia, sporządzanie opisu przedmiotu zamówienia, opracowywanie projektu umowy, uczestniczenie w postępowaniach jako członek komisji przetargowych
  • sprawowanie kontroli zarządczej w zakresie właściwości komórki organizacyjnej w obszarze transportu wodnego śródlądowego i właściwości wydziału, w tym: określanie celów do realizacji, uczestniczenie w sporządzaniu planu działalności dla kierowanych przez Ministra działów administracji rządowej, planowanie zadań w perspektywie długookresowej, identyfikowanie i zarządzanie ryzykiem, monitorowanie elementów kontroli zarządczej
  • monitorowanie organizowania, przygotowania i realizacji przewozów osób/rzeczy w zakresie spraw finansowych i budżetowych dot. żeglugi śródlądowej i transportu wodnego śródlądowego, w tym: analiza merytoryczna cyklicznych sprawozdań, opiniowanie regulaminów
  • realizacja obowiązków informacyjnych Ministra, w tym obsługa interpelacji i zapytań poselskich, odpowiedzi na wystąpienia (dezyderaty, opinie) komisji sejmowych i senackich, oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, w tym: przygotowywanie odpowiedzi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansów i budżetu
  • Znajomość finansów publicznych i podstaw ekonomii
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość zasad funkcjonowania służby cywilnej
  • Znajomość Prawa zamówień publicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiągnięcie celów
  • Kreatywność
  • Komunikacja
  • Myślenie analityczne
  • Współpraca
  • Zarządzanie projektami/zadaniami
  • Umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe