Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
834 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 90513

Warunki pracy

  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

Zakres zadań

  • Dekretuje i ewidencjonuje dowody księgowe w informatycznym systemie finansowo – księgowym oraz przygotowuje przelewy elektroniczne przy pomocy aplikacji NBE NBP
  • Opisuje na bieżąco dowody księgowe stanowiące zobowiązania Biura Rzecznika Praw Pacjenta oraz zatwierdza dowody księgowe pod względem formalno – rachunkowym, a także przedkłada do zatwierdzenia dowody księgowe Głównemu Księgowemu i Dyrektorowi Generalnemu
  • Prowadzi dokumentację oraz na bieżąco nalicza wynagrodzenia pracowników Biura, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych oraz członków komisji lekarskich przy Rzeczniku Praw Pacjenta
  • Prowadzi sprawy związane z zawieraniem przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta umów cywilno-prawnych
  • Prowadzi sprawy związane z delegacjami służbowymi (wystawia polecenia podróży służbowych, rozlicza podróże służbowe oraz zaliczki udzielane pracownikom)
  • Obsługuje finansowo – księgowe dochody budżetowe oraz terminowo przekazuje dochody budżetowe na centralny rachunek dochodów budżetu państwa oraz współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie dochodzenia należności
  • Wykonuje prace kancelaryjne związane z obsługą korespondencji wychodzącej i przychodzącej do Departamentu Finansowego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu ekonomii, finansów lub zarządzania
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w komórkach finansowo – księgowych w jednostkach sektora finansów publicznych, w tym w zakresie naliczania wynagrodzeń

  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych oraz przepisów wykonawczych
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej
  • Znajomość ustawy Kodeks pracy
  • Znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
  • Znajomość ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących wyższe stanowiska państwowe
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej oraz przepisów wykonawczych
  • Znajomość ustawy o pracownikach urzędów państwowych
  • Znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie programów: NBE NBP, Trezor, pakietu MS Office
  • Sumienność, dyspozycyjność, dokładność
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień z zakresu ewidencji projektów współfinansowanych z budżetu środków europejskich
  • Znajomość systemu kadrowo-płacowego Enova