Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
13 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136198

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • zagrożenie korupcją,
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
  • stres związany z podejmowaniem decyzji i działań, które mogą mieć wpływ na czynności zarządzane w ramach procesu karnego,
  • presja czasu w działaniach podejmowanych w sprawach dotyczących zagrożenia zdrowia i życia,
  • codzienna praca na wielu systemach i na podstawie dużej liczby różnych przepisów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,
  • wymuszona  pozycja ciała,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,
  • przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • Koordynuje, zleca i prowadzi wymianę informacji, w tym informacji przetwarzanych w policyjnych i pozapolicyjnych zbiorach danych przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych policyjnych kanałów międzynarodowej wymiany informacji oraz w zgodzie z prawem krajowym, międzynarodowym, a także umowami bilateralnymi
  • Analizuje skomplikowane sprawy pod kątem występujących w nich związków przyczynowo - skutkowych, powiązań między sprawami i wskazuje krajowym jednostkom Policji oraz innym organom, w tym partnerom zagranicznym kierunki dalszego rozwoju spraw jak również koordynuje zleca i prowadzi wymianę informacji dotyczącą operacji transgranicznych
  • Bierze udział w opracowywaniu, opiniowaniu i modyfikowaniu wypracowanych sposobów postępowania, zmian w bazach danych i systemach krajowych, jak i zagranicznych
  • Analizuje otrzymywane od podmiotów uprawnionych wnioski o uzyskanie potrzebnych informacji pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i zasadami międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych
  • Zapewnia skuteczną i sprawną realizację zadań poprzez prowadzenie konsultacji i nadawania im właściwego biegu
  • Prowadzi szkolenia przy wdrażaniu nowego pracownika do obowiązków oraz prowadzi szkolenia i udziela konsultacji dla podmiotów krajowych i zagranicznych
  • Bierze udział w opiniowaniu wypracowanych sposobów postępowania, dostarcza wiedzę fachową, w celu dostosowania oraz poprawy obowiązującego modelu międzynarodowej wymiany informacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze współpracy międzynarodowej
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Łatwość komunikacji
  • Samodzielność w działaniu
  • Umiejętność argumentowania
  • Komunikatywność, rzetelność i dokładność
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Obsługa komputera w środowisku MS Windows, MS Office i sprzętu biurowego
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie obsługi systemów teleinformatycznych niezbędnych do wymiany informacji
  • Znajomość języka hiszpańskiego i/lub francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność argumentacji