Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
983 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 82902

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. instytuty naukowe, wyższe uczelnie, ośrodki doradztwa rolniczego, obywatele) lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • realizuje zadania związane z pracami dotyczącymi wsparcia rolnictwa ekologicznego w ramach PROW 2014-2020
  • opiniuje w porozumieniu z partnerami społecznymi i innymi jednostkami sektora rolnictwa ekologicznego proponowane przez Komisję Europejską rozwiązania oraz opracowuje i konsultuje projekty aktów, konwencji, porozumień i umów międzynarodowych dotyczące rolnictwa ekologicznego, w tym związane z PROW 2014-2020
  • rozpatruje skargi, wnioski, listy i petycje obywateli dotyczące rolnictwa ekologicznego i realizuje zadania związane z interpretacją oraz wyjaśnianiem wzajemnych relacji prawnych z zakresu rolnictwa ekologicznego z innymi regulacjami krajowymi, w szczególności w zakresie PROW 2014-2020
  • realizuje zadania związane z udzielaniem dotacji na badania w zakresie produkcji zwierzęcej i akwakultury w rolnictwie ekologicznym, nadzorem i kontrolą wydatkowania tych dotacji, wytycza kierunki i proponuje tematy badań
  • uczestniczy w pracach związanych z realizacją „Ramowego Planu Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce” oraz Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027 w zakresie celu 9 – Poprawa reakcji rolnictwa UE na potrzeby społeczne dotyczące żywności i zdrowia, w tym bezpiecznej, bogatej w składniki odżywcze i zrównoważonej żywności, jak również dobrostan zwierząt oraz współpracuje przy przygotowywaniu Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027 w zakresie pozostałych celów
  • bierze udział w posiedzeniach Stałego Komitetu ds. Rolnictwa Ekologicznego przy Komisji Europejskiej, posiedzeniach grupy roboczej ds. jakości żywności i grupy roboczej ds. statystyki w zakresie rolnictwa ekologicznego, uczestniczy w pracach zespołów do spraw rolnictwa ekologicznego, uczestniczy w pracach zespołów do spraw rolnictwa ekologicznego oraz uczestniczy w pracach na poziomie wspólnotowym w ww. zakresie
  • koordynuje wymianę informacji z Komisją Europejską i pozostałymi państwami w ramach systemu informatycznego OFIS
  • prowadzi sprawy związane z zamówieniami publicznymi celem m.in. przygotowania efektywnych rozwiązań w zakresie wdrażania żywności ekologicznej w zakładach żywienia zbiorowego i monitorowania realizacji strategii Farm to fork w zakresie rolnictwa ekologicznego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 2-letni staż pracy
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość ogólnych zasad produkcji ekologicznej
  • znajomość metod monitorowania stanu rolnictwa ekologicznego
  • znajomość problematyki rolnictwa ekologicznego w zakresie produkcji zwierzęcej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe o kierunku: rolnictwo lub zootechnika
  • roczny staż pracy w obszarze związanym z rolnictwem
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • znajomość zasad funkcjonowania systemu kontroli i certyfikacji produkcji ekologicznej w Polsce
  • znajomość zasad funkcjonowania systemu zamówień publicznych
  • znajomość zasad funkcjonowania systemów jakości