Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
23 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 138065

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa
  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Realizuje sprawy związane ze współpracą Polski z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w zakresie właściwości Ministra Finansów, w tym: opiniuje stanowiska i dokumenty dotyczące tej współpracy, przygotowuje udział przedstawicieli Ministerstwa Finansów w posiedzeniach organów OECD dla zapewnienia właściwej współpracy z RP.
  • Prowadzi prace związane z działalnością Rady Europy (RE), w zakresie właściwości Ministra Finansów, w tym przygotowuje stanowiska Ministra Finansów do projektów umów międzynarodowych i innych aktów prawnych dotyczących współpracy Polski z Radą Europy.
  • Bierze udział w sporządzaniu analiz oraz opiniowaniu propozycji w zakresie polityki ekonomicznej i finansowej UE, w tym w szczególności dot. rozwoju instytucjonalnego i pogłębionej współpracy w ramach Unii gospodarczej i walutowej (UGiW). Bierze udział w opracowywaniu stanowisk Rządu oraz sporządza wkłady do instrukcji na posiedzenia Komitetu Ekonomiczno-Finansowego (EFC) oraz Rady do Spraw Gospodarczych i Finansowych (Rada ECOFIN) oraz inne materiały analityczne i tezowe w tym zakresie.
  • Realizuje sprawy związane z obsługą udziału przedstawiciela Ministra Finansów w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych (KWMNiE).
  • Opracowuje analizy dotyczące sytuacji gospodarczej i finansowej w Unii Europejskiej oraz jej państw członkowskich.
  • Analizuje kwestie związane ze współpracą z innymi inicjatywami oraz organizacjami międzynarodowymi, w zakresie właściwości ministra.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze współpracy międzynarodowej lub w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne formułowanie pisemnych i ustnych wypowiedzi oraz komunikowanie się z przedstawicielami instytucji i organizacji międzynarodowych
  • Wiedza w zakresie członkostwa Polski w UE oraz funkcjonowania organizacji i inicjatyw międzynarodowych (w tym OECD i Rady Europy)
  • Znajomość międzynarodowych stosunków gospodarczo-finansowych
  • Znajomość polityki ekonomiczno-finansowej UE
  • Znajomość procesów decyzyjnych w instytucjach UE i koordynacji polskiej polityki europejskiej
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem (dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka francuskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi oraz czytanie i rozumienie tekstów w obszarze właściwości wydziału
  • Wiedza z zakresu funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość ustawy o umowach międzynarodowych