Praca Tolkmicko Najnowsze oferty pracy: 2

 • PZU Życie S.A.
  Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Iława, Lubawa, Kisielice, Susz, Zalewo, Lidzbark Warmiński, Orneta, Nowe Miasto Lubawskie, Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Sępopol, Kętrzyn, Korsze, Reszel
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  3 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Iława, Lubawa, Kisielice, Susz, Zalewo, Lidzbark Warmiński, Orneta, Nowe Miasto Lubawskie, Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Sępopol, Kętrzyn, Korsze, Reszel
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  8 dni
  Obserwuj

Praca WARMIŃSKO-MAZURSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Tolkmicku

Podstawowe informacje na temat Tolkmicka 

Powierzchnia Tolkmicka wynosi 2,3 kilometra kwadratowego, a liczba mieszkańców niespełna 2,7 tys. osób. Miejsko-wiejska gmina Tolkmicko zajmuje z kolei (licząc z terenem miasta) 208 kilometrów kwadratowych i jest zamieszkiwana przez 6,6 tys. osób.

Na układ komunikacyjny Tolkmicka składają się drogi lokalne oraz droga wojewódzka nr 503, prowadząca do Elbląga z jednej strony i granicy polsko-rosyjskiej z drugiej. Port w Tolkmicku to przystań dla jachtów i baza dla statków rybackich. Miasto jest położone na terenie atrakcyjnym przyrodniczo.

W Tolkmicku obowiązują nr kierunkowy (+48) 55 i kod pocztowy 82-340. Zarejestrowane w powiecie elbląskim pojazdy rozpoznać można po oznaczeniu NEB na tablicach rejestracyjnych.

Możliwości na rynku pracy: Tolkmicko

Miejscowość jest małym ośrodkiem turystycznym i usługowo-handlowym. Przemysł działa tu na niewielką skalę, głównie w zakresie przetwórstwa spożywczego – rybnego i owocowo-warzywnego. W mieście zarejestrowanych jest 297 podmiotów gospodarki narodowej (wg stanu REGON na koniec marca 2021 r.). Najwięcej z nich – 288 to mikrojednostki, czyli samozatrudnieni i podmioty liczące maksymalnie 9 pracowników. 7 zakładów pracy zatrudnia między 10 a 49 osób, a 2 największe – od 50 do 249 osób.

Najwięcej firm w mieście działa w sekcjach PKD:

 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości (31% ogółu podmiotów),
 • przetwórstwo przemysłowe (19,2%),
 • handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych (10,4%),
 • budownictwo (9,1%).

Powiat elbląski, Tolkmicko – praca i bezrobocie

Instytucją rynku pracy przypisaną do powiatu elbląskiego jest Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu, mający także jedną filię w Pasłęku. Mieszkańcy gmin Tolkmicko, Markusy, Gronowo Elbląskie, Milejewo, Elbląg (gminy wiejskiej) po pomoc w aktywizacji zawodowej mogą zgłaszać się do PUP w Elblągu. Pozostałe gminy w powiecie obsługuje filia.

Zgodnie ze statystykami GUS na koniec marca 2021 r. stopa bezrobocia dla województwa warmińsko-mazurskiego miała wartość 10,5%. To znacznie więcej niż poziom krajowy – 6,4%. Dla powiatu elbląskiego odnotowano jeszcze wyższy wskaźnik – na poziomie 15,9%, dla Elbląga z kolei – 8,1%.

Sytuacja osób poszukujących zatrudnienia w północno-zachodniej części województwa jest zatem dość trudna. Niemniej w powiecie elbląskim osoby wykonujące niektóre zawody nie mają trudności ze znalezieniem wakatów. W dobrej sytuacji są m.in. pracownicy branży budowlanej, zakładów przemysłowych, usług medycznych i opiekuńczych. Pełną listę zawodów deficytowych, a także nadwyżkowych znaleźć można w badaniu Barometr zawodów.

Tolkmicko: co warto zobaczyć

Jako że nie samą pracą człowiek żyje, warto sprawdzić także, co ma do zaoferowania miasto w zakresie spędzania czasu wolnego. Jak wyżej wspomniano, jest ono ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Jakie znajdziemy w okolicach Tolkmicka atrakcje?

 • Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej ze staropruskim grodziskiem Wały Tolkmita;
 • Port w Tolkmicku – największy w polskiej części Zalewu Wiślanego. Obsługuje żeglarzy, kutry rybackie, jachty, statki żeglugi pasażerskiej;
 • Srebrna Plaża w Kadynach – ze świetnie zorganizowanym zapleczem rekreacyjnym, gastronomicznym. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych, a plaża przyciąga miłośników kitesurfingu i windsurfingu;
 • zabytki m.in. kościół z XIV w. (parafia św. Jakuba w Tolkmicku), domy podcieniowe w Łęczu, kompleks pałacowy i klasztor franciszkanów w Kadynach.