Praca Krynica Morska

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 220

Praca w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest znanym w Polsce i zagranicą kurortem wypoczynkowym zlokalizowanym na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską. Administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego i powiatu nowodworskiego, stanowi gminę miejską. 

Krynica Morska przyciąga turystów piaszczystymi plażami i kąpieliskami, malowniczymi terenami Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. Można tu zobaczyć największą wydmę Mierzei Wiślanej, czyli Wielbłądzi Grzbiet. Na wczasowiczów czekają rozbudowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne i takie atrakcje jak latarnia morska, wypożyczalnie sprzętu sportowego,. Odwiedzając Krynicę, warto zwrócić uwagę także na zabytkowy kościół św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z pierwszej połowy XX wieku. 

Krynica Morska, Mierzeja Wiślana

W mieście funkcjonuje port morski z nabrzeżami rybacko-jachtowym oraz pasażersko-jachtowym. Działają tu także cztery przystanie morskie. 

Miasteczko jest warte odwiedzenia w celach urlopowych. A jakie stwarza możliwości, jeśli chodzi o rozwój zawodowy? Kto może znaleźć w Krynicy Morskiej pracę? Oto garść najważniejszych społeczno-gospodarczych informacji na temat tej miejscowości. 

Krynica Morska liczba mieszkańców, położenie

Krynica Morska to jedno z dwóch miast powiatu nowodworskiego. Stolicę powiatu stanowi oddalony od Krynicy Morskiej o 37 kilometrów Nowy Dwór Gdański. Blisko Krynicy Morskiej są też takie miejscowości jak Kąty Rybackie, Sztutowo czy Jantar. Granica polsko-rosyjska na Mierzei Wiślanej znajduje się w odległości około 17 kilometrów od Krynicy Morskiej. Żeby dostać się z miasteczka do centrum Gdańska, trzeba pokonać trasę o długości około 56 kilometrów. 

Krynicę Morską przecina droga wojewódzka nr 501, stanowiąca główną naziemną arterię komunikacyjną miasta i Mierzei Wiślanej. Jak wspomniano na wstępie, rozbudowany jest tu transport wodny. Do Fromborka w woj. warmińsko mazurskim można dostać się promem (podróż trwa około 1 godz.  45 min), do Tolkmicka – tramwajem wodnym kursującym w sezonie letnim). 

Liczba mieszkańców Krynicy Morskiej wynosi 1,3 tys. osób, co czyni ją jednym z najmniej ludnych miast w kraju. Powierzchnia tej miejscowości to z kolei 116,01 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu zatem wyjątkowo niska, nieznacznie przekracza 12 osób na kilometr kwadratowy. 

Siedziba władz samorządowych w Krynicy Morskiej:

 • Urząd Miasta 
  Adres: ul. Górników 15, 82-120 Krynica Morska
  Telefon: 55 247 65 27

Działa tu także jednostka służb granicznych:

 • Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej
  Adres: ul. Wojska Polskiego 1, 82-120 Krynica Morska
  Telefon: 55 246 85 00

W mieście obowiązują numer kierunkowy (+48) 55, kod pocztowy 82-120 i oznaczenie rejestracji pojazdów GND. 

Pracodawcy – Krynica Morska

Miasto jest ośrodkiem turystycznym, rozwija się tu także branża transportowa. Przemysł nie jest rozbudowany, niemniej działają tu producenci np. mebli, elektroniki. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec stycznia 2021 r.) w Krynicy Morskiej prowadzą działalność 473 podmioty gospodarki narodowej, w tym:

 • 9 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 464 mikro, zatrudniające maksymalnie 9 pracowników. 

W miasteczku nie ma większych zakładów pracy. 

Ponad połowa krynickich firm (51,6%) prowadzi działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. Sporo jest tu także sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów (12,3%) oraz działalności prowadzonych w ramach sekcji PKD: rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo (9,1%).

Krynica Morska – oferty pracy

W powiecie nowodworskim poziom bezrobocia jest wysoki – w styczniu 2021 r. zgodnie z informacją GUS stopa bezrobocia wynosiła w nim 15,8%. Ofert zatrudnienia przybywa w sezonie letnim, kiedy do Krynicy Morskiej przybywają wczasowicze. 

Wskazówkę dotyczącą możliwości zatrudnienia w pobliżu miasta – w obrębie powiatu – może stanowić badanie Barometr zawodów. Wykonywane jest co roku z inicjatywy resortu pracy i ukazuje zapotrzebowanie na rynkach pracy we wszystkich powiatach i województwach w kraju. 

W 2021 r. w powiecie nowodworskim wskazano deficyt poszukujących pracy:

 • fizjoterapeutów i masażystów,
 • fryzjerów,
 • kelnerów i barmanów, 
 • kierowców samochodów ciężarowych, 
 • nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących,
 • pracowników socjalnych,
 • psychologów i psychoterapeutów, 
 • samodzielnych księgowych.