Praca Krynica Morska najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca pomorskie najnowsze oferty pracy

Praca w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest znanym w Polsce i zagranicą kurortem wypoczynkowym zlokalizowanym na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską. Administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego i powiatu nowodworskiego, stanowi gminę miejską. 

Krynica Morska przyciąga turystów piaszczystymi plażami i kąpieliskami, malowniczymi terenami Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. Można tu zobaczyć największą wydmę Mierzei Wiślanej, czyli Wielbłądzi Grzbiet. Na wczasowiczów czekają rozbudowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne i takie atrakcje jak latarnia morska, wypożyczalnie sprzętu sportowego,. Odwiedzając Krynicę, warto zwrócić uwagę także na zabytkowy kościół św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z pierwszej połowy XX wieku. 

Krynica Morska, Mierzeja Wiślana

W mieście funkcjonuje port morski z nabrzeżami rybacko-jachtowym oraz pasażersko-jachtowym. Działają tu także cztery przystanie morskie. 

Miasteczko jest warte odwiedzenia w celach urlopowych. A jakie stwarza możliwości, jeśli chodzi o rozwój zawodowy? Kto może znaleźć w Krynicy Morskiej pracę? Oto garść najważniejszych społeczno-gospodarczych informacji na temat tej miejscowości. 

Krynica Morska liczba mieszkańców, położenie

Krynica Morska to jedno z dwóch miast powiatu nowodworskiego. Stolicę powiatu stanowi oddalony od Krynicy Morskiej o 37 kilometrów Nowy Dwór Gdański. Blisko Krynicy Morskiej są też takie miejscowości jak Kąty Rybackie, Sztutowo czy Jantar. Granica polsko-rosyjska na Mierzei Wiślanej znajduje się w odległości około 17 kilometrów od Krynicy Morskiej. Żeby dostać się z miasteczka do centrum Gdańska, trzeba pokonać trasę o długości około 56 kilometrów. 

Krynicę Morską przecina droga wojewódzka nr 501, stanowiąca główną naziemną arterię komunikacyjną miasta i Mierzei Wiślanej. Jak wspomniano na wstępie, rozbudowany jest tu transport wodny. Do Fromborka w woj. warmińsko mazurskim można dostać się promem (podróż trwa około 1 godz.  45 min), do Tolkmicka – tramwajem wodnym kursującym w sezonie letnim). 

Liczba mieszkańców Krynicy Morskiej wynosi 1,3 tys. osób, co czyni ją jednym z najmniej ludnych miast w kraju. Powierzchnia tej miejscowości to z kolei 116,01 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu zatem wyjątkowo niska, nieznacznie przekracza 12 osób na kilometr kwadratowy. 

Siedziba władz samorządowych w Krynicy Morskiej:

 • Urząd Miasta 
  Adres: ul. Górników 15, 82-120 Krynica Morska
  Telefon: 55 247 65 27

Działa tu także jednostka służb granicznych:

 • Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej
  Adres: ul. Wojska Polskiego 1, 82-120 Krynica Morska
  Telefon: 55 246 85 00

W mieście obowiązują numer kierunkowy (+48) 55, kod pocztowy 82-120 i oznaczenie rejestracji pojazdów GND. 

Pracodawcy – Krynica Morska

Miasto jest ośrodkiem turystycznym, rozwija się tu także branża transportowa. Przemysł nie jest rozbudowany, niemniej działają tu producenci np. mebli, elektroniki. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec stycznia 2021 r.) w Krynicy Morskiej prowadzą działalność 473 podmioty gospodarki narodowej, w tym:

 • 9 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 464 mikro, zatrudniające maksymalnie 9 pracowników. 

W miasteczku nie ma większych zakładów pracy. 

Ponad połowa krynickich firm (51,6%) prowadzi działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. Sporo jest tu także sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów (12,3%) oraz działalności prowadzonych w ramach sekcji PKD: rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo (9,1%).

Krynica Morska – oferty pracy

W powiecie nowodworskim poziom bezrobocia jest wysoki – w styczniu 2021 r. zgodnie z informacją GUS stopa bezrobocia wynosiła w nim 15,8%. Ofert zatrudnienia przybywa w sezonie letnim, kiedy do Krynicy Morskiej przybywają wczasowicze. 

Wskazówkę dotyczącą możliwości zatrudnienia w pobliżu miasta – w obrębie powiatu – może stanowić badanie Barometr zawodów. Wykonywane jest co roku z inicjatywy resortu pracy i ukazuje zapotrzebowanie na rynkach pracy we wszystkich powiatach i województwach w kraju. 

W 2021 r. w powiecie nowodworskim wskazano deficyt poszukujących pracy:

 • fizjoterapeutów i masażystów,
 • fryzjerów,
 • kelnerów i barmanów, 
 • kierowców samochodów ciężarowych, 
 • nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących,
 • pracowników socjalnych,
 • psychologów i psychoterapeutów, 
 • samodzielnych księgowych. 

Szukaj pracy w mieście