Praca Dobiegniew Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 16

Praca LUBUSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Dobiegniewie

Dobiegniew (lubuskie) – lokalizacja, ludność, transport

Dobiegniew to jedno z trzech miast powiatu strzelecko-drezdeneckiego (pozostałymi są: Drezdenko i Strzelce Krajeńskie). Dobiegniew jest wśród nich najmniejszy pod względem populacji. 

Dobiegniew – miasto:

  • liczba mieszkańców – 3 tys. osób, 
  • powierzchnia – 5,69 kilometra kwadratowego. 

Miasteczko pełni funkcje administracyjne jako siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. 

Dobiegniew – gmina:

  • liczba mieszkańców – 6,7 tys. osób, 
  • powierzchnia – 350,99 kilometra kwadratowego. 

W mieście i gminie obowiązują numer kierunkowy (+48) 95. Dobiegniewskie samochody, podobnie jak inne rejestrowane w powiecie strzelecko-drezdeneckim, można rozpoznać po literach FSD na tablicach rejestracyjnych.

Dobiegniew jest dobrze skomunikowany z regionem. Przecina go droga krajowa nr 22 zapewniająca bezpośredni dojazd do takich miast jak Strzelce Krajeńskie (oddalone o 18 kilometrów), Gorzów Wielkopolski (dystans 44 kilometrów), Człopa (32 kilometry), Wałcz (64 kilometry), a nalej np. Malbork (267 kilometrów), Elbląg (299 kilometrów). Przez Dobiegniew wiedzie również droga wojewódzka nr 160 i liczne trasy lokalne. 

Dobiegniew – profil gospodarczy miasta

Dobiegniew jest ośrodkiem turystycznym, a także handlowo-usługowym i przemysłowym. W mieście znajdziemy producentów np. odzieży, mebli, opakowań, wianków, świec, a także tartaki, firmy budowlane, wspomniane spa, liczne sklepy. 

Zgodnie z rejestrem REGON w Dobiegniewie funkcjonuje 428 podmiotów gospodarki narodowej. 3 z nich mają status jednostek średniej wielkości, tj. zatrudniają od 50 do 249 osób. Pozostałe tworzą grupę małych i mikropodmiotów. 

Najwięcej jednostek to przedsiębiorstwa z branży nieruchomości (97). Sporo jest także w Dobiegniewie firm handlowych lub oferujących naprawę pojazdów (89 ), przedsiębiorstw budowlanych (71), zakładów przemysłowych (35). 

Oferty pracy – Dobiegniew i okolice

Lokalny rynek pracy jest niewielki, dlatego część mieszkańców Dobiegniewa decyduje się na zatrudnienie w pobliskich miejscowościach. Czy trudno o znalezienie pracę w tej części województwa lubuskiego? Zgodnie z informacją GUS stopa bezrobocia w powiecie strzelecko-drezdeneckim w grudniu 2020 r. wyniosła 10,1%, była więc wyższa od wskaźników dla województwa i dla kraju (w obu przypadkach – 6,2%). 

Szukający zatrudnienia i innych form wsparcia zawodowego mogą zgłaszać się do Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Dobiegniewie Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich. Punkt znajduje się w urzędzie miasta (ul. Obrońców Pokoju 24, 66-520 Dobiegniew, czas przyjęć interesantów w godz. 8:00 – 15:00). 

W ocenie swoich szans na pracę w Dobiegniewie i powiecie strzelecko-drezdeneckim może pomóc także Barometr zawodów, badanie wykonywane co roku na zlecenie resortu pracy, ukazujące zapotrzebowanie na przedstawicieli poszczególnych profesji. W 2021 r. w powiecie strzelecko-drezdeneckim notuje się duży deficyt kierowców ciężarówek, pielęgniarek i położnych, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, a także robotników obróbki drewna i stolarzy. Lista zawodów deficytowych jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje pracowników z różnych branż, np. motoryzacyjnej, budowlanej, edukacyjnej, gastronomicznej, finansowej.