Praca Bystrzyca Kłodzka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 367

Praca w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzycka Kłodzka – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Bystrzyca Kłodzka jest trzecim co do wielkości miastem powiatu kłodzkiego (województwo dolnośląskie). Administracyjnie tworzy gminę miejsko-wiejską. To ciekawa miejscowość o bardzo długiej historii i wielu atutach. Jeśli interesuje cię praca w województwie dolnośląskim, Bystrzyca Kłodzka może być dobrym wyborem. Dowiedz się więcej o tej malowniczo położonej miejscowości, jej rynku pracy i warunkach życia.

W Bystrzycy Kłodzkiej mieszka ponad 10 tys. osób (dane Głównego Urzędu Statystycznego – lipiec 2020 r.). Miasto obejmuje strefa numeracyjna 74. Tablice rejestracyjne tutejszych samochodów zaczynają się od DKL. Powierzchnia miasta wynosi z kolei 10,74 kilometrów kwadratowych.

To bardzo stare miasto, mogące poszczycić się wielokulturową historią, której ślady również dziś są obecne w życiu mieszkańców. Warto zwrócić uwagę chociażby na herb Bystrzycy Kłodzkiej. Znajduje się na nim biały lew w koronie na czerwonym tle, co stanowi nawiązanie do czeskich dziejów tej miejscowości. Prawa miejskie nadano Bystrzycy Kłodzkiej w XIV wieku.

Turytyka ma istotne znaczenie dla życia gospodarczego miasta, z uwagi na bogactwo naturalne Kotliny Kłodzkiej. Bystrzyca stanowi doskonały punkt wypadowy do wycieczek po pobliskich górach. Sama miejscowość również ma wiele do zaoferowania. Najważniejsze atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej to liczne zabytki – fragmenty średniowiecznych murów obronnych wraz z Basztą Kłodzką, Basztą Rycerską i Bramą Wodną, a także liczne kamieniczki i wiekowe budowle sakralne.

Bystrzyca Kłodzka to bez wątpienia pełne uroku miasteczko. Zachęca do spacerów po rynku i małymi uliczkami pełnymi zabytkowych domów i kamieniczek. Mieszkania i domy są tu tańsze niż w dużych miastach, a warunki życia równie dobre. W miejscowości funkcjonują szkoły na wszystkich poziomach edukacji szkolnej – od przedszkola, przez podstawówkę, po – do wyboru – liceum ogólnokształcące i technikum. Jeśli chodzi o instytucje kultury – właśnie tutaj znajduje się jedyna w Polsce placówka prezentująca eksponaty związane z zapałkami, zapalniczkami, sposobami pozyskiwania ognia, czyli Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej.

Miasto zaznaczyło się też w polskiej kulturze jako miejsce, w którym zrealizowano wiele produkcji kinowych i telewizyjnych, między innymi serial Czterej pancerni i pies, a także filmy Pierwszy dzień wolności (reż. Aleksander Ford), Nowy Jork, czwarta rano (reż. Krzysztof Krauze), Sezon na leszcza (reż. Bogusław Linda), Boża podszewka (reż. Izabela Cywińska), Pokot (reż. Agnieszka Holland) i inne.

Co można robić po pracy w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest – uprawiać sport i cieszyć się spacerami, na przykład wybierając jeden z tutejszych szlaków turystycznych. Wypoczywać aktywnie można również w samym mieście – działają tu kluby sportowe – piłki nożnej i piłki ręcznej. W mieście odbywają się konkursy i zawody sportowe, na przykład biegowe. Górzysty teren zachęca do poprawy kondycji i bliskiego kontaktu z naturą. W samym miasteczku życie płynie spokojnie, co dla wielu osób stanowi ogromny atut mieszkania w Kotlinie Kłodzkiej. Z pewnością miejscowość jest godna uwagi w czasie poszukiwań nowego miejsca zatrudnienia.

Bystrzyca Kłodzka jest zlokalizowana w południowej części powiatu, u ujścia rzeki Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. Miejscowość dzieli od Kłodzka nieco ponad 17 kilometrów. Oba miasta łączy droga krajowa nr 33. Trasa ta prowadzi zarazem w kierunku polsko-czeskiego przejścia granicznego w Boboszowie i stanowi ważny kanał komunikacyjny w regionie. Przez Bystrzycę Kłodzką przebiegają również drogi wojewódzkie – 388 i 392, a także liczne drogi lokalne, gwarantując sprawne połączenie miejscowości z regionem.

Prócz Kłodzka, inne miejscowości w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej to: Międzylesie, Polanica-Zdrój, Żelazno, Długopole Zdrój, Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój, Trzebieszowice, Duszniki-Zdrój, Szczytna. Kto może liczyć na zatrudnienie w Bystrzycy Kłodzkiej?

Rynek pracy, oferty pracy – Bystrzycka Kłodzka

Praca czeka tu na różnych specjalistów, w szczególności z wykształceniem technicznym i zawodowym. Profil gospodarczy tutejszych terenów opiera się w dużej mierze o przemysł. Do ważnych pracodawców tego regionu należą firmy z branży spożywczej, drzewnej czy papierniczej.

Warto dodać, że Bystrzycę Kłodzką obejmuje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” – inwestorzy mogą liczyć zatem na tereny przystosowane do zabudowy pod prowadzoną działalność, ulgi podatkowe i inne udogodnienia.

Prowadzone w Bystrzycy Kłodzkiej firmy, prócz działalności przemysłowej, zajmują się też na przykład handlem, usługami, naprawą pojazdów. Są to głównie mali przedsiębiorcy.

PUP Bystrzyca Kłodzka

Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku, Filia w Bystrzycy Kłodzkiej
Adres: ul. Sienkiewicza 6, 57-500 Bystrzyca Kłodzka
E-mail: filia.bk@klodzko.praca.gov.pl
Telefon: 74-811-60-50

Szukaj pracy w mieście