Praca Bystrzyca Kłodzka Najnowsze oferty pracy: 2

Praca DOLNOŚLĄSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka jest trzecim co do wielkości miastem powiatu kłodzkiego (województwo dolnośląskie). Administracyjnie tworzy gminę miejsko-wiejską. To ciekawa miejscowość o bardzo długiej historii i wielu atutach. Jeśli interesuje cię praca w województwie dolnośląskim, Bystrzyca Kłodzka może być dobrym wyborem. Dowiedz się więcej o tej malowniczo położonej miejscowości, jej rynku pracy i warunkach życia.

W Bystrzycy Kłodzkiej mieszka ponad 10 tys. osób (dane Głównego Urzędu Statystycznego – lipiec 2020 r.). Miasto obejmuje strefa numeracyjna 74. Tablice rejestracyjne tutejszych samochodów zaczynają się od DKL. Powierzchnia miasta wynosi z kolei 10,74 kilometrów kwadratowych.

To bardzo stare miasto, mogące poszczycić się wielokulturową historią, której ślady również dziś są obecne w życiu mieszkańców. Warto zwrócić uwagę chociażby na herb Bystrzycy Kłodzkiej. Znajduje się na nim biały lew w koronie na czerwonym tle, co stanowi nawiązanie do czeskich dziejów tej miejscowości. Prawa miejskie nadano Bystrzycy Kłodzkiej w XIV wieku.

Bystrzyca Kłodzka jest zlokalizowana w południowej części powiatu, u ujścia rzeki Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. Miejscowość dzieli od Kłodzka nieco ponad 17 kilometrów. Oba miasta łączy droga krajowa nr 33. Trasa ta prowadzi zarazem w kierunku polsko-czeskiego przejścia granicznego w Boboszowie i stanowi ważny kanał komunikacyjny w regionie. Przez Bystrzycę Kłodzką przebiegają również drogi wojewódzkie – 388 i 392, a także liczne drogi lokalne, gwarantując sprawne połączenie miejscowości z regionem.

Prócz Kłodzka, inne miejscowości w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej to: Międzylesie, Polanica-Zdrój, Żelazno, Długopole Zdrój, Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój, Trzebieszowice, Duszniki-Zdrój, Szczytna. Kto może liczyć na zatrudnienie w Bystrzycy Kłodzkiej?

Praca czeka tu na różnych specjalistów, w szczególności z wykształceniem technicznym i zawodowym. Profil gospodarczy tutejszych terenów opiera się w dużej mierze o przemysł. Do ważnych pracodawców tego regionu należą firmy z branży spożywczej, drzewnej czy papierniczej.

Warto dodać, że Bystrzycę Kłodzką obejmuje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” – inwestorzy mogą liczyć zatem na tereny przystosowane do zabudowy pod prowadzoną działalność, ulgi podatkowe i inne udogodnienia.

Dla życia gospodarczego miasta, z uwagi na bogactwo naturalne Kotliny Kłodzkiej, istotne znaczenie ma również turystyka. Bystrzyca stanowi bowiem doskonały punkt wypadowy do wycieczek po pobliskich górach.

Sama miejscowość również ma wiele do zaoferowania. Najważniejsze atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej to liczne zabytki – fragmenty średniowiecznych murów obronnych wraz z Basztą Kłodzką, Basztą Rycerską i Bramą Wodną, a także liczne kamieniczki i wiekowe budowle sakralne.

Prowadzone w Bystrzycy Kłodzkiej firmy, prócz działalności przemysłowej, zajmują się też na przykład handlem, usługami, naprawą pojazdów. Są to głównie mali przedsiębiorcy. Bystrzyca Kłodzka to bez wątpienia pełne uroku miasteczko.

Zachęca do spacerów po rynku i małymi uliczkami pełnymi zabytkowych domów i kamieniczek. Mieszkania i domy są tu tańsze niż w dużych miastach, a warunki życia równie dobre. W miejscowości funkcjonują szkoły na wszystkich poziomach edukacji szkolnej – od przedszkola, przez podstawówkę, po – do wyboru – liceum ogólnokształcące i technikum. Jeśli chodzi o instytucje kultury – właśnie tutaj znajduje się jedyna w Polsce placówka prezentująca eksponaty związane z zapałkami, zapalniczkami, sposobami pozyskiwania ognia, czyli Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej.

Miasto zaznaczyło się też w polskiej kulturze jako miejsce, w którym zrealizowano wiele produkcji kinowych i telewizyjnych, między innymi serial Czterej pancerni i pies, a także filmy Pierwszy dzień wolności (reż. Aleksander Ford), Nowy Jork, czwarta rano (reż. Krzysztof Krauze), Sezon na leszcza (reż. Bogusław Linda), Boża podszewka (reż. Izabela Cywińska), Pokot (reż. Agnieszka Holland) i inne. Co można robić po pracy w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest – uprawiać sport i cieszyć się spacerami, na przykład wybierając jeden z tutejszych szlaków turystycznych. Wypoczywać aktywnie można również w samym mieście – działają tu kluby sportowe – piłki nożnej i piłki ręcznej. W mieście odbywają się konkursy i zawody sportowe, na przykład biegowe. Górzysty teren zachęca do poprawy kondycji i bliskiego kontaktu z naturą. W samym miasteczku życie płynie spokojnie, co dla wielu osób stanowi ogromny atut mieszkania w Kotlinie Kłodzkiej. Z pewnością miejscowość jest godna uwagi w czasie poszukiwań nowego miejsca zatrudnienia.