Praca Czarna Woda

Najnowsze oferty pracy: 429

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  18 godz.
 • Kierownik robót izolacyjnych

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  kierownik/koordynator
  21 godz.

Praca w Czarnej Wodzie

Czarna Woda to miasteczko w południowej części województwa pomorskiego, nieopodal jego granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Przynależy do powiatu starogardzkiego i stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. 

Czarna Woda to spokojne, malowniczo położone miasteczko. Jak wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza i do kogo kierowane są w Czarnej Wodzie oferty pracy? Oto garść podstawowych społeczno-gospodarczych danych dotyczących tej miejscowości. 

Czarna Woda – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Czarna Woda jest jednym z czterech miast powiatu starogardzkiego, obok Starogardu Gdańskiego (stolicy powiatu), Skórcza i Skarszewy. 

Odległość między Czarną Wodą a  Starogardem Gdańskim wynosi 32 kilometry. Z Czarnej Wody stosunkowo blisko też do takich większych miejscowości w okolicy jak Kościerzyna (36 kilometrów), Chojnice (40 kilometrów), Tczew (55 kilometrów), Bytów (60 kilometrów), Kwidzyn (63 kilometry), Grudziądz (66 kilometrów).

Miejscowość jest dobrze skomunikowana z regionem. Przez Czarną Wodę wiedzie droga krajowa nr 22, łącząca miasto bezpośrednio np. z Czerskiem, Chojnicami, Gorzowem Wielkopolskim, Kostrzynem nad Odrą i granicą polsko-niemiecką, Elblągiem. 

Czarna Woda zajmuje powierzchnię 9,94 kilometra kwadratowego. Populacja mieszkańca wynosi z kolei 2,8 tys. osób. Do miasteczka są przypisane: 

 • numer kierunkowy: (+48) 58,
 • kod pocztowy: 83-262,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów: GST.

W Czarnej Wodzie funkcjonuje:

 • Urząd Miejski w Czarnej Wodzie
  Adres: ul. Mickiewicza 7, 83-262 Czarna Woda
  Telefon: 58 587 88 50

Z kolei szukający zatrudnienia mieszkańcy Czarnej Wody mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Starogardzie Gdańskim:

 • PUP Starogard Gdański
  Adres: ul. Kanałowa 3, 83-250 Starogard Gdański
  Telefon: 58 562 21 46

Czarna Woda uzyskała prawa miejskie stosunkowo niedawno – dopiero w 1993 roku, wcześniej rozwijała się jako wieś. Nie znajdziemy tu zatem wielu zabytków, niemniej miasteczko warto odwiedzić z uwagi na wyjątkowo malowniczą okolicę, w jakiej się znajduje – na skraju Borów Tucholskich, nad rzeką Wdą, w otoczeniu lasów, w tym należących do Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na przyjezdnych czekają szlaki turystyczne (Kręgów Kamiennych, Kociewski, Kultur Megalitycznych, Arboretum), rowerowe. W miasteczku działają takie placówki kulturalne jak Świetlica Miejska, Biblioteka Publiczna Miejska. Do dyspozycji jest też infrastruktura sportowa – basen, siłownia, stadion. Kształcenie dzieci odbywa się na poziomie przedszkolnym, podstawowym i średnim, funkcjonuje tu także zespół szkół dla dorosłych. 

Rynek pracy, oferty pracy – Czarna Woda

Miasteczko jest ośrodkiem handlowo-usługowym, rozwija się w nim także przemysł, przede wszystkim drzewno-meblowy. Działają tu również przedsiębiorstwa budowlane. Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec stycznia 2021 r.) w Czarnej Wodzie prowadzi działalność 249 podmiotów gospodarki narodowej, w tym: 243 mikro, zatrudniające maksymalnie 9 pracowników, 7 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy. W miasteczku (ani też w obrębie całej miejsko-wiejskiej gminy) nie ma większych zakładów pracy. 

Najwięcej podmiotów gospodarki z Czarnej Wody to:

 • przedsiębiorstwa budowlane – stanowią 24% ogółu jednostek, 
 • sklepy, hurtownie, punkty naprawy pojazdów – 14%, 
 • zakłady przemysłowe – 9,6%, 
 • firmy z branży nieruchomości – 8,5%. 

Rynek pracy w Czarnej Wodzie jest mały i niezbyt zróżnicowany, dlatego szukając posady w tej części województwa pomorskiego, warto brać pod uwagę np. cały powiat. Jeśli chodzi o powiat starogardzki, stopa bezrobocia jest w nim nieco wyższa od średnich wojewódzkiej i krajowej. 

Stopa bezrobocia wg GUS (styczeń 2021 r.):

 • powiat stargardzki – 7,6%, 
 • woj. pomorskie – 6,2%, 
 • Polska – 6,5%. 

Na kogo czekają w pobliżu Czarnej Wody oferty pracy? Wskazówkę dotyczącą zapotrzebowania lokalnych firm stanowi badanie Barometr zawodów, wykonywane co roku z inicjatywy resortu pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie starogardzkim wskazano grupę 10 profesji o dużym deficycie. Na liście znaleźli się: betoniarze i zbrojarze, fizjoterapeuci i masażyści, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, lekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy służb mundurowych, ratownicy medyczni, samodzielni księgowi oraz spawacze. Lista wszystkich zawodów deficytowych jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje kilkadziesiąt profesji np. z branż gastronomicznej, transportowej, handlowej, produkcji przemysłowej, księgowości, oświaty i wielu innych dziedzin. Jednocześnie w powiecie nie zauważono nadwyżki przedstawicieli jakiegokolwiek zawodu. 

Szukaj pracy w mieście