Praca Dzierżoniów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 276

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   dolnośląskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   dolnośląskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Dzierżoniowie

Dzierżoniów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Dzierżoniów to bardzo stare i cechujące się ciekawą historią miasto. Stanowi siedzibę władz powiatu dzierżoniowskiego i leży w obrębie województwa dolnośląskiego. Miejscowość stwarza przyjazne warunki do życia i rozwoju kariery zawodowej, ponadto stanowi ważny ośrodek kulturalny w regionie.

Warto ją również odwiedzić w celach turystycznych, zarówno ze względu na zabytki, jak i okoliczne, wyjątkowo atrakcyjne tereny górskie. Z kolei bliskość granicy z Czechami stanowi ważny atut dla przedsiębiorców chcących inwestować w tych okolicach, celujących zarazem w południowe rynki zbytu. Bez wątpienia warto dowiedzieć się więcej o mieście i sprawdzić tutejsze oferty pracy.

Dzierżoniów prawa miejskie otrzymał już w średniowieczu – początki miejscowości datuje się na XII wiek. W ciągu stuleci zawirowań historycznych miasto było pod panowaniem czeskim, pruskim, niemiecki i polskim. Współcześnie dynamicznie się rozwija, pamiętając o tradycjach i historii, stawia również na nowoczesność.

W mieście życie toczy się spokojnie, choć nie brakuje tu ciekawych miejsc i pomysłów na wypoczynek w weekend czy po pracy. Do największych atrakcji Dzierżoniowa należą bardzo liczne zabytki, które warto poznać, by poczuć niezwykły klimat tego miasteczka. Warto zwrócić uwagę na stare mury obronne, wiekowe kościoły, monumentalny ratusz, rynek wraz z okoliczną zabudową. Życie kulturalne prowadzi w mieście Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, który organizuje różnego rodzaju imprezy, a także zajęcia dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji mieszkańców jest infrastruktura sportowa – ośrodek sportu, basen, boiska. Działają tu również kluby sportowe, w tym na przykład pétanque, taekwondo czy szachowy. Atrakcji nie brakuje, a jednocześnie Dzierżoniów wolny jest od szybkiego pędu życia i innych niedogodności dużych miast. Szukając pracy w województwie dolnośląskim, bez wątpienia warto wziąć pod uwagę Dzierżoniów.

Warto podkreślić, że to właśnie Urząd Miasta w Dzierżoniowie, jako pierwszy w Polsce, uzyskał międzynarodowy certyfikat ISO 9002 – w 1999 r. Liczba mieszkańców Dzierżoniowa wynosi około 33,1 tys. osób (informacja Głównego Urzędu Statystycznego – lipiec 2020 r.). Miasto cechuje dość duża gęstość zaludnienia, bo wynosząca 1651,1 os./km². Miejscowość rozciąga się na powierzchni około 20 km², na wysokości nieco ponad 260 m n.p.m. Tablice rejestracyjne dzierżoniowskich samochodów rozpoczynają się od DDZ.

Dzierżoniowa na mapie Polski należy szukać na południowy-zachód od Wrocławia (odległość od stolicy województwa wynosi około 60 km), na wschód od Wałbrzycha (miejscowości dzieli mniej więcej 35 kilometrów), na północny-zachód od Ząbkowic Śląskich (leżą w odległości około 20 km) oraz na północ od Kłodzka (najkrótsza trasa łącząca miejscowości ma długość mniej więcej 43 km).

Rynek pracy, oferty pracy – Dzierżoniów

Lokalizacja w pobliżu ważnych ośrodków gospodarczych i stosunkowo niedaleko zarazem od Wrocławia, jak i od granicy państwa, stanowi ogromną zaletę Dzierżoniowa. Atut ten doceniają również przedsiębiorcy lokujący tu swój kapitał i szukający szerokich rynków zbytu. Na inwestorów czekają również udogodnienia zapewniane przez funkcjonującą tu podstrefę Dzierżoniów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – tereny przystosowane pod inwestycje, ulgi podatkowe i inne udogodnienia.

Tworzenie przyjaznych warunków dla rozwijania działalności gospodarczej się opłaca. Najbardziej widocznym skutkiem tej strategii jest działalność w mieście Dzierżoniów firm produkcyjnych należących do bardzo różnych branż, na przykład odzieżowej, medycznej, budowlanej, energetycznej, instalacji elektrycznych, maszynowej, motoryzacyjnej, tekstylnej. Rozwijają się tu również podmioty z branży technologicznej, handlowej, transportowej i innych. Zgodnie z rejestrem REGON (maj 2020 r.) w gminie miejskiej Dzierżoniów funkcjonowało 4219 podmiotów gospodarki narodowej, a w całym powiecie dzierżoniowskim aż 11 041. Średniej wielkości przedsiębiorstw w gminie miejskiej było 36, w powiecie natomiast 62. Jeśli chodzi o duże firmy – zatrudniające od 249 do 999 osób – to w gminie miejskiej funkcjonowały w końcu miesiąca sprawozdawczego 2, a w obrębie całego powiatu 3. Ponadto pod koniec maja 2020 r. stopa bezrobocia w powiecie dzierżoniowskim wyniosła 6,9%, PUP Dzierżoniów zanotował około 2 tys. bezrobotnych.

Te dane pokazują, że choć odsetek osób bez zatrudnienia jest tu nieco wyższy niż średnia krajowa (6%), to osoby zainteresowane zatrudnieniem mają spore możliwości rozwoju w wielu obszarach działalności zawodowej i gospodarczej. Osoby zainteresowane pracą w Dzierżoniowie i okolicy powinny sprawdzić również prognozy Barometru zawodów dla powiatu dzierżoniowskiego. Jest to badanie, które wskazuje, na przedstawicieli jakich zawodów jest największe zapotrzebowanie na danym obszarze.

W 2020 r. zarejestrowane w powiecie dzierżoniowskim oraz w Dzierżoniowie firmy mają największy kłopot ze znalezieniem pracowników budowlanych, elektryków, elektromechaników, blacharzy, lakierników i mechaników samochodowych, kierowców ciężarówek, magazynierów, ślusarzy, nauczycieli przedmiotów zawodowych, pracowników służb mundurowych, kucharzy i szefów kuchni, operatorów obrabiarek skrawających, pielęgniarek, położnych, opiekunów – zarówno dziecięcych, jak i tych zajmujących się osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Pełna lista zawodów deficytowych jest długa – duże szanse na etat mają przedstawiciele bardzo wielu profesji.

PUP Dzierżoniów

Adres: Rynek 27, 58-200 Dzierżoniów
E-mail: sekretariat@dzierzoniow.praca.gov.pl
Telefon: 74 832 03 80