Zobacz więcej ofert pracy

Podreferendarz

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1835 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 45778

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; używanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); zagrożenie korupcją; permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza
administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim.
W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowo poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Planowanie i organizowanie wytworzenia wszystkich zaplanowanych produktów systemów informatycznych zgodnie z przyjętymi dla nich kryteriami jakości.
  • Współpracowanie z jednostkami organizacyjnymi w zakresie: a) identyfikacji potrzeb dostawy nowych oraz modyfikacji świadczonych usług informatycznych, b) planowania dostaw usług informatycznych i ich zmian, c) organizacji wsparcia przy wdrażaniu usług informatycznych, d) organizacji utrzymania usług informatycznych;
  • Administrowanie usługami informatycznymi wspierającymi pracę jednostek organizacyjnych oraz prowadzenie ich dokumentacji.
  • Współpracowanie z dostawcami produktów stanowiących elementy przygotowywanych usług informatycznych.
  • Uczestniczenie w pracach komisji przetargowych w celu realizacji zamówień publicznych na systemy informatyczne wspierające pracę jednostek organizacyjnych w obszarze właściwości wydziału.
  • Uczestniczenie w działaniach związanych z dostarczaniem jednostkom organizacyjnym nowych oraz zmodyfikowanych usług informatycznych w obszarze właściwości wydziału.
  • Współpracowanie z instytucjami i organizacjami w zakresie usług informatycznych i standardów wymiany informacji w celu efektywnego dostarczania i utrzymania usług informatycznych oraz zwiększania ich interoperacyjności w obszarze właściwości wydziału.
  • Współpracowanie z Centrum Informatyki Resortu Finansów w zakresie realizacji zamówień usług infrastrukturalnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze IT
  • Wiedza z zakresu identyfikacji potrzeb i definiowania wymagań dotyczących usług aplikacyjnych IT
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi dotyczących realizowanych zadań
  • Znajomość zagadnień z zakresu zarządzania usługami IT (ITIL)
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość metodyki zarządzania projektami Prince 2
  • Znajomość metodyki RUP