Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1642 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 55675

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
• szkolenia, możliwość refundacji kosztów nauki języków obcych oraz studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny (np. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach),
• dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
• dofinansowanie do kart sportowych,
• możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego dla pracownika i członków rodziny oraz ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie,
• możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,
• stołówkę pracowniczą,
• dobrą lokalizację,
• parking dla rowerów,
• miłą atmosferę pracy.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich - konieczna asysta innego pracownika,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających prace osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, kserokopiarka, skaner, niszczarka,
Praca wymaga przemieszczania się między kondygnacjami w budynku.

Zakres zadań

  • Monitoruje pracę i utrzymuje ciągłość działań, usług i systemów informatycznych wraz z obsługą serwerów opartych o MS Windows Server, wskazanych przez bezpośredniego przełożonego, w celu zabezpieczenia ciągłości pracy Urzędu.
  • Monitoruje pracę i zarządza systemami przechowującymi (w tym kopie bezpieczeństwa) dane i dokumenty komórek organizacyjnych i pracowników Ministerstwa w celu zabezpieczenia właściwego funkcjonowania i ciągłości pracy urzędu.
  • Prowadzi inwentaryzacje uprawnień grup i użytkowników w systemach informatycznych. Monitoruje oprogramowanie i sprzęt komputerowy pod względem prawidłowego działania usług informatycznych w celu zabezpieczenia i właściwego funkcjonowania urzędu.
  • Opracowuje dokumentację do procedur zamówień przetargowych realizowanych dla usług teleinformatycznych, sprzętu komputerowego i bezpieczeństwa teleinformatycznego wraz z oprogramowaniem w celu zapewnienia prawidłowości ww. procedur.
  • Udziela wsparcia w instalacji, aktualizacji i eksploatacji oprogramowania na urządzeniach obsługiwanych przez pracowników ministerstwa w celu zapewnienia ciągłości pracy systemów informatycznych.
  • Przygotowuje urządzenia oraz wspiera pracowników ministerstwa w używaniu sprzętu znajdującego się na salach konferencyjnych należących do ministerstwa (rzutnik, nagłośnienie, „komputer/laptop obsługujący dane wydarzenie"), w celu zabezpieczenia i właściwego funkcjonowania urzędu.
  • Konfiguracja sprzętu komputerowego oraz bieżąca obsługa zgłoszeń w systemie helpdesk, w celu zabezpieczenia i właściwego funkcjonowania urzędu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w dziale informatycznym
  • Wiedza: specjalistyczna z zakresu teleinformatyki i usług informatycznych w tym: administrowania MS Windows Server (Active Directory), budowy sieci komputerowych, zarządzania projektami informatycznymi.
  • Znajomość: ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, ustawy o służbie cywilnej
  • Kompetencje: organizacja pracy i osiąganie rezultatów, skuteczna komunikacja, planowanie i myślenie strategiczne, umiejętność pracy zespołowej
  • Poświadczenie bezpieczeństwa do informacji oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe