Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2381 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 16999

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa,
- gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • przygotowywanie materiałów dla przedstawicieli Kierownictwa MRiRW w związku z wyjazdami zagranicznymi, wizytami delegacji zagranicznych w Polsce oraz udziałem w imprezach promocyjnych, w celu merytorycznego przygotowania przedstawicieli Kierownictwa MRiRW,
  • organizowanie oficjalnych wizyt delegacji zagranicznych w Polsce oraz przedstawicieli Kierownictwa MRiRW za granicą, w celu właściwego przeprowadzenia spotkań oraz realizacji współpracy międzynarodowej,
  • współpraca z ambasadami RP i ministerstwami rolnictwa w państwach członkowskich UE oraz placówkami dyplomatycznymi tych państw w Polsce, w celu wymiany informacji i właściwej koordynacji wizyt delegacji,
  • przygotowywanie, w porozumieniu z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa oraz jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opinii i wniosków do dokumentów programowych, dotyczących polityki zagranicznej, gospodarczej i naukowo-technicznej oraz regulacji prawno-traktatowych określających zasady ich realizacji, w celu realizacji zadań departamentu,
  • opracowywanie i uzgadnianie projektów umów międzynarodowych o ogólnych zasadach współpracy bilateralnej w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych oraz współdziałanie, w ramach kompetencji Departamentu, w uzgadnianiu umów międzynarodowych, opracowywanych przez inne jednostki organizacyjne Ministerstwa, w celu formalnego ustalenia szczegółowych zasad współpracy międzynarodowej,
  • gromadzenie, aktualizowanie, opracowywanie i upowszechnianie materiałów informacyjnych i analiz istotnych dla rozwoju współpracy gospodarczej w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi, ze szczególnym uwzględnieniem zasad polityki rolnej, w tym kwestii związanych z PROW 2014-2020 oraz regulacji w handlu zagranicznym towarami rolno-spożywczymi, w celu zapewnienia odpowiedniej wiedzy członkom Kierownictwa oraz pracownikom merytorycznym MRiRW,
  • opracowywanie okresowych informacji i analiz na temat prowadzonej współpracy, w celu realizacji zadań departamentu,
  • przygotowywanie stanowisk MRiRW na posiedzenia bilateralnych komisji międzyrządowych i międzyresortowych oraz grup roboczych, w celu zapewnienia merytorycznego przygotowania wymienionych spotkań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3-letni staż pracy,
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie bardzo dobrym (potwierdzona dokumentem),
  • wiedza o Unii Europejskiej,
  • komunikatywność,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej,
  • znajomość problematyki międzynarodowej,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe magisterskie,
  • 2-letnie doświadczenie w obszarze kontaktów międzynarodowych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • wiedza z zakresu protokołu dyplomatycznego.