Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2019 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 36066

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Udział w sporządzaniu uzasadnienia i oceny konieczności zastosowania offsetu w związku z realizacją dostaw sprzętu wojskowego w celu ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa.
  • Przygotowywanie i opracowywanie założeń do oferty offsetowej oraz wsparcie w opracowywaniu projektu umowy offsetowej w sposób zapewniający utrzymanie lub ustanowienie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potencjału w zakresie zdolności produkcyjnych, serwisowych i obsługowo-naprawczych, a także innych, niezbędnych z punktu widzenia ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa.
  • Dokonywanie oceny ofert offsetowych, uczestniczenie w procesie negocjacji warunków umowy offsetowej z krajowymi i zagranicznymi podmiotami w celu jej realizacji w sposób zapewniający ochronę podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa.
  • Koordynowanie przebiegu postępowań zmierzających do zawarcia umów offsetowych w resorcie obrony narodowej, a także między organizacjami zewnętrznymi i podmiotami tworzącymi potencjał przemysłu obronnego.
  • Monitorowanie wdrażania przez podmioty krajowego przemysłu obronnego rezultatów zobowiązań w celu określenia skuteczności i efektywności wykorzystania pozyskanych technologii dla potrzeb Sił Zbrojnych oraz kontrolowanie wykonywania przez zagranicznego dostawcę umów offsetowych w celu zapewnienia efektywności realizacji zobowiązań offsetowych. Procedowanie wniosków o zaliczenie zobowiązań offsetowych na poczet umowy offsetowej.
  • Udział w opracowywaniu projektów aktów prawnych dotyczących offsetu w zakresie dotyczacym programów offsetowych.
  • Opracowywanie informacji i analiz w odniesieniu do problematyki offsetu, programów restrukturyzacji i wspierania podmiotów krajowego przemysłu obronnego oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa lub zamówień publicznych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli "tajne" lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, umożliwiającego uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli "tajne"
  • Znajomość: ustawy o niektórych umowach zawieranych związku z realizacją zamówień o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, ustawy o niektórych umowach kompensacyjnych zawieranych w związku z umowami dostaw na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, ustawy o wspieraniu restrukturyzacji przemysłowego potencjału obronnego i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych RP, ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, kierunków restrukturyzacji krajowego przemysłu obronnego, problematyki modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, zasad funkcjonowania krajowego rynku uzbrojenia, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, innowacyjności, komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe