Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1306 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69269

Warunki pracy

MNiSW zapewnia swoim pracownikom:
- stabilną i ciekawą pracę;
- umowę o pracę;
- regularnie wypłacane wynagrodzenie;
- dodatek stażowy;
- dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastkę”, nagrody jubileuszowe;
- możliwość rozwoju zawodowego (studia, szkolenia);
- wsparcie na etapie wdrażania do pracy;
- pakiet socjalny;
- korzystną ofertę dodatkowej opieki medycznej i ubezpieczenia na życie;
- elastyczny system czasu pracy;
- karnet sportowy.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość poruszania się po budynku: windy i drzwi odpowiedniej szerokości, toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, miejsce parkingowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość technicznego dostosowania stanowiska pracy (pokój, meble biurowe) do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Bierze udział w pracach Komitetu ds. Edukacji (organu przygotowawczego Rady Unii Europejskiej ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu), Grupy Wysokiego Szczebla ds. kształcenia i szkolenia tj. opiniuje projekty dokumentów UE w zakresie szkolnictwa wyższego oraz przygotowuje wkłady do stanowisk rządu RP, instrukcji dla przedstawiciela Polski na posiedzenia w/w gremiów
  • Prowadzi sprawy związane z obsługą konkursów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”, w tym: opracowuje merytorycznie i formalnie zakres konkursów, udziela odpowiedzi na pytania wnioskodawców, ocenia formalnie złożone wnioski.
  • Przygotowuje projekty informacji o przyznaniu środków finansowych oraz informacji zmieniających, zapewnia obsługę organizacyjną i finansową umów zawartych w ramach realizacji programu, weryfikuje raporty oraz umowy zawarte przez uczelnie.
  • Obsługuje administracyjnie Zespół doradczy ds. oceny wniosków i raportów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” – w tym przygotowuje Zarządzenia powołujące zespół, dokumentację niezbędną do oceny wniosków i raportów, organizuje i uczestniczy w posiedzeniach Zespołu.
  • Prowadzi sprawy związane z realizacją inicjatywy UE Partnerstwo Wschodnie w obszarze szkolnictwa wyższego w ramach IV Platformy ds. Kontaktów Międzyludzkich.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • znajomość procedur ustawodawczych Unii Europejskiej
  • znajomość Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego,. Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów dotyczącego odnowionego programu UE dla szkolnictwa wyższego COM(2017) 247
  • rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 1 rok doświadczenia zawodowego w realizacji projektów w obszarze szkolnictwa wyższego
  • znajomość innego języka roboczego UE na poziomie B1
  • znajomość protokołu dyplomatycznego