Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1161 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 75583

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • Przygotowuje projekty aktów prawnych, procedur i instrukcji oraz innych dokumentów z zakresu ochrony danych osobowych.
  • Wspiera Inspektora Ochrony Danych w nadzorze nad przetwarzaniem danych osobowych oraz bierze udział w monitoringu wprowadzania przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie przetwarzania danych osobowych w Ministerstwie Finansów oraz w jednostkach organizacyjnych.
  • Wspiera pracowników komórek organizacyjnych Ministerstwa Finansów w zakresie realizacji zadań związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
  • Bierze udział w dostosowaniu resortu finansów do przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) poprzez przygotowywanie projektów zaleceń oraz opinii w tym zakresie.
  • Identyfikuje obszary dotyczące przetwarzania danych osobowych wymagające aktualizacji lub opracowania projektów regulacji wewnętrznych w tym zakresie.
  • Bierze udział w podnoszeniu świadomości pracowników w zakresie przetwarzania danych osobowych , w tym przygotowuje projekty materiałów informacyjnych oraz prowadzi szkolenia.
  • Organizuje spotkania z przedstawicielami Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi w zakresie kontroli prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze opiniowania i opracowywania aktów prawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne formułowanie pisemnych i ustnych wypowiedzi w zakresie realizowanych zadań
  • Znajomość zasad techniki legislacyjnej
  • Znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • Znajomość Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO)
  • Znajomość Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 (dyrektywa policyjna)
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Szczególne uprawnienie: aplikacja legislacyjna