Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
962 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 84439

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • przygotowuje i opiniuje projekty aktów normatywnych dotyczące ochrony zwierząt oraz regulujące poddziałanie pn. Modernizacja gospodarstw rolnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w części dotyczącej zgodności z prawodawstwem unijnym regulującym warunki utrzymania zwierząt
  • współuczestniczy w opracowywaniu i realizacji programów pomocowych, będących w kompetencjach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, związanych z ochroną zwierząt, a w szczególności Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
  • prowadzi sprawy związane z ochroną zwierząt gospodarskich
  • bierze udział w przygotowywaniu Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027 w zakresie celu 9- Poprawa reakcji rolnictwa UE na potrzeby społeczne dotyczące żywności i zdrowia, w tym bezpiecznej, bogatej w składniki odżywcze i zrównoważonej żywności, jak też dobrostanu zwierząt, w zakresie działań związanych z dobrostanem zwierząt
  • przygotowuje projekty opinii i decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących ochrony zwierząt oraz prowadzi odpowiednią dokumentację
  • przygotowuje projekty opinii i decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących warunków utrzymywania zwierząt doświadczalnych oraz prowadzi odpowiednią dokumentację
  • przygotowuje projekty opinii Departamentu w zakresie krajowych i unijnych projektów aktów prawnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3-letni staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość przepisów prawa dotyczących ochrony zwierząt
  • znajomość przepisów weterynaryjnych
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie weterynaryjne lub zootechniczne, lub rolnicze, lub ekonomiczno-rolnicze, lub administracyjne
  • 2-letnie doświadczenie w pracy w instytucjach związanych z ochroną zwierząt lub hodowlą zwierząt gospodarskich
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym