Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
898 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 87430

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • częste krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe - udział w spotkaniach w organach UE

  • reprezentowanie urzędu na zewnątrz, prezentowanie stanowiska Ministerstwa na konferencjach i seminariach w zakresie tematyki europejskiej współpracy przemysłu obronnego.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.),

  • winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo,

  • wejście do obiektu od strony ul. Wspólnej - częściowo przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo (pochylnie),

  • ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • praca w pokoju wieloosobowym,

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

Zakres zadań

  • uczestniczy w prowadzeniu międzynarodowej współpracy dwustronnej i wielostronnej Ministerstwa w zakresie przemysłu obronnego (w tym opracowuje/ opiniuje/ uzgadnia dokumenty, materiały i stanowiska dotyczące współpracy międzynarodowej, uczestniczy w spotkaniach i posiedzeniach, współpracuje z ekspertami krajowymi i zagranicznymi, z organizacjami/ stowarzyszeniami międzynarodowymi)
  • koordynuje i/ lub bierze udział w procesie decyzyjnym w Unii Europejskiej w ramach kompetencji Ministerstwa, w odniesieniu do sektora przemysłu obronnego (w tym opracowuje i uzgadnia stanowiska Ministerstwa, opiniuje dokumenty, uczestniczy w spotkaniach i posiedzeniach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej, przygotowuje/ uzgadniania dokumenty podsumowujące)
  • organizuje spotkania i wydarzenia krajowe/ międzynarodowe Ministerstwa w zakresie problematyki sektora obronnego
  • prowadzi analizy na potrzeby realizacji zadań wydziału
  • prowadzi obsługę procesu legislacyjnego (m.in. opracowuje i opiniuje projekty aktów prawnych i/ lub założenia do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych)
  • prowadzi obsługę interpelacji i zapytań poselskich

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie współpracy międzynarodowej
  • znajomość przepisów UE dotyczących sektora obronnego
  • znajomość problematyki funkcjonowania przemysłu obronnego
  • znajomość prawa gospodarczego, w tym zasad funkcjonowania przedsiębiorstw o różnych formach własności
  • znajomość problematyki międzynarodowych stosunków gospodarczych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • myślenie analityczne
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, rzetelność, komunikacja, wystąpienia publiczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe