Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
40 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 135049

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa
  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego
  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym
  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru
  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • uczestniczy w pracach związanych z przygotowaniem i wdrożeniem PS WPR na lata 2023-2027, w celu prawidłowej i terminowej realizacji powierzonych zadań, w szczególności w zakresie opracowania zasad udzielenia wsparcia w ramach interwencji LEADER w szczególności w zakresie przedsiębiorczości;
  • koordynuje prace legislacyjne w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER PROW lata 2014-2020, w szczególności poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” oraz prowadzi prace legislacyjne w zakresie wsparcia przedsiębiorczości w okresie realizacji programu;
  • koordynuje prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie do porządku prawnego zasad wdrażania RLKS, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji działania LEADER w ramach PROW 2014-2020 oraz interwencji LEADER w ramach PS WPR 2023-2027;
  • określa szczegółowe zasady wdrażania, w tym prowadzi prace związane z przygotowaniem i nowelizacją dokumentów programowych oraz przygotowaniem, aktualizacją lub opiniowaniem procedur przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020, w szczególności poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w szczególności w zakresie przedsiębiorczości, w zależności od etapu jego realizacji;
  • uczestniczy w pracach związanych z procesem wyboru LSR w celu utworzenia sprawnego i przejrzystego systemu wdrożenia rozwoju lokalnego z udziałem lokalnej społeczności w interwencji LEADER w ramach PS WPR 2023-2027;
  • uczestniczy w kontrolach związanych z wdrażaniem działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020 oraz interwencji LEADER PS WPR 2023-2027;
  • rozstrzyga, opiniuje, opracowuje projekty interpretacji przepisów, odpowiedzi na skargi, wnioski, listy, zapytania, interpelacje poselskie oraz informuje w sprawach związanych z zasadami, warunkami i trybem przyznawania pomocy w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020, interwencją LEADER PS WPR 2023-2027 oraz w sprawach związanych z zasadami wyboru LSR;
  • przedstawia stanowisko Ministerstwa, szkoli, przekazuje informacje podczas spotkań, seminariów, szkoleń, warsztatów i konferencji w kraju i za granicą - związanych z rozwojem lokalnym z udziałem lokalnej społeczności, w szczególności z działaniem „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020, interwencją LEADER PS WPR 2023-2027 oraz wyborem LSR.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (poziom co najmniej A1)
  • Wiedza z zakresu podejścia LEADER
  • Znajomość zasad przygotowania i realizacji programów wspólnotowych, w szczególności w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich
  • Znajomość PROW 2014-2020 i PS WPR 2023-2027 oraz dokumentów związanych z ich realizacją
  • Umiejętność stosowania procedur administracyjnych
  • Komunikatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne
  • 2 lata stażu pracy związanej z zagadnieniami dot. rozwoju obszarów wiejskich
  • Przeszkolenie w zakresie realizacji programów pomocowych UE
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Znajomość procesu legislacyjnego i zasad techniki prawodawczej