Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
13 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136436

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.
  • Praca przy komputerze.
  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Realizuje działania na rzecz rozwoju badań i analiz regionalnych we współpracy z wojewódzkimi ośrodkami badań regionalnych w celu zapewnienia informacji statystycznych na potrzeby monitorowania i ewaluacji polityki spójności na poziomie regionalnym i lokalnym.
  • Analizuje nowe rozwiązania dla badań i analiz statystycznych (w tym doświadczenia międzynarodowe i krajowe) w celu pełniejszego ich wykorzystania w statystyce regionalnej, w szczególności pod kątem możliwości agregacji wyników według delimitacji powiązanych z obszarami wiejskimi.
  • Monitoruje dostępności informacji wynikowych z zakresu rozwoju regionalnego i lokalnego w systemach bazodanowych statystyki publicznej w celu utrzymania cykliczności prezentowania takich danych odbiorcom zewnętrznym.
  • Współpracuje z Ośrodkiem Badań Obszarów Wiejskich w zakresie badania potrzeb informacyjnych i pomiaru obszarów wiejskich w celu rozszerzenia zakresu udostępnianych informacji wynikowych z tego obszaru.
  • Współpracuje z wojewódzkimi ośrodkami badań regionalnych w zakresie monitorowania zapotrzebowania na informacje statystyczne w przekrojach regionalnych i lokalnych oraz wdrażania rozwiązań systemowych w tych ośrodkach w celu zapewnienia rozwoju systemu regionalnej informacji statystycznej w sposób spójny i zestandaryzowany.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym - B1
  • Znajomość zagadnień z zakresu makroekonomii
  • Wiedza dot. prowadzenia analiz regionalnych i obserwacji zjawisk społeczno-ekonomicznych w wymiarze regionalnym i lokalnym
  • Znajomość zasad dotyczących prezentacji danych statystycznych, w tym wizualizacji danych na grafikach
  • Wiedza ogólna nt. prowadzonych badań statystycznych
  • Znajomość potrzeb informacyjnych użytkowników w zakresie monitorowania rozwoju regionalnego i lokalnego
  • Myślenie analityczne
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Otwartość na zmiany i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Dzielenie się wiedzą
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe: 2 lata doświadczenia w pracy związanej z rozwojem regionalnym, polityką przestrzenną i dziedzinami pokrewnymi.
  • Przeszkolenie: z programów specjalistycznych do prowadzenia statystycznych analiz danych (typi SPSS, Statistica)
  • Przeszkolenie: z programów specjalistycznych do dokonywania analiz przestrzennych (np. ArcGIS, QGIS)
  • Przeszkolenie: z programów specjalistycznych do obróbki graficznej (np. Adobe, Corel)
  • Umiejętność formułowania wniosków, opisu zjawisk