Praca Gryfice

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 352

 • Junior Sales Consultant IT

  Polcode Sp. z o.o   zachodniopomorskie, Szczecin, Stargard, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin, Szczecinek, Wałcz   praca zdalna
  specjalista junior / mid  rekrutacja online
  1 godz.
 • Mid / Senior Laravel Full Stack Developer

  Polcode Sp. z o.o   zachodniopomorskie, Szczecin, Stargard, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin, Szczecinek, Wałcz   praca zdalna
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B   8 500 - 16 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  rekrutacja online
  1 godz.

Praca w Gryficach

Gryfice to miejscowość położona w północno-zachodniej Polsce, na Pobrzeżu Szczecińskim (Równinie Gryfickiej), nad rzeką Regą. Miasto znajduje się około 22 kilometrów od Morza Bałtyckiego.

Gryfice koło Szczecina

O ciekawą ofertę kulturalną miasta dbają takie instytucje jak Gryficki Dom Kultury, Muzeum i Galeria Brama, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach, filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Co jeszcze oferują Gryfice? Atrakcją dla dzieci i dorosłych może być oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie –  Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. 

Gryfice to ośrodek turystyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jak natomiast wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza? Czy trudno o znalezienie w Gryficach pracy? Zapoznaj się z krótkim społeczno-gospodarczym profilem tej miejscowości. 

Gryfice – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gryfice – miasto w województwie zachodniopomorskim – to jeden z ważniejszych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturalnych w regionie. Stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Gryfice oraz powiatu Gryfickiego. 

 • Gryfice – miasto:
  ludność – 16,6 tys. osób, 
  powierzchnia – 12,4 kilometra kwadratowego.
 • Gryfice – gmina:
  ludność – 24 tys. osób, 
  powierzchnia – 261,3 kilometra kwadratowego.
 • powiat gryficki:
  ludność – 60,3 tys. osób,
  powierzchnia – 1017,37 kilometra kwadratowego. 

W miasteczku obowiązuje numer kierunkowy (+48) 91 i kod pocztowy 72-300. Tablice rejestracyjne pojazdów z powiatu gryfickiego mają oznaczenie ZGY. 

Gryfice stanowią węzeł komunikacyjny, w którym zbiegają się drogi wojewódzkie – nr 105, 109, 110, a także drogi lokalne. W pobliżu miasta przebiega także trasa S6 łącząca Koszalin i Kołobrzeg z Goleniowem (aglomeracją szczecińską). 

Z Gryfic niedaleko do takich miejscowości jak Trzebiatów (17 kilometrów), Płoty (15 kilometrów), Nowogard (32 kilometry), Golczewo (22 kilometry), Kamień Pomorski (32 kilometry), Kołobrzeg (47 kilometrów). 

Gryfice mogą pochwalić się bardzo długą historią – prawa miejskie otrzymały w połowie XIII wieku. Miasteczko zachwyca licznymi zabytkami, skupionymi głównie w obrębie starego miasta. Warto pospacerować po gryfickim rynku, zwiedzić kościół mariacki (kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach), kościół św. Jana, zobaczyć pozostałości miejskich obwarowań, Basztę Prochową, bramy – Kamienną i Wysoką. Inne zabytki Gryfic to na przykład budynki starego młyna zbożowego, poczta i inne. 

Rynek pracy, oferty pracy – Grygfice

Miasteczko ma charakter turystyczny, z dość rozbudowaną infrastrukturą hotelowo-gastronomiczną. Rozwija się tu także przemysł, w tym rolno-spożywczy, drzewny, meblowy, papierniczy, elementów budowlanych. Część mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa, a także z działalności sezonowej, związanej z obsługą turystów w okresie letnim (sprzedaż pamiątek, punkty gastronomiczne). 

Zgodnie z REGON (GUS, stan rejestru na koniec listopada 2020 r.) w Gryficach funkcjonuje 2427 podmiotów gospodarki narodowej. Najwięcej jest:

 • firm handlowych lub oferujących naprawę pojazdów – 20,6% ogółu jednostek, 
 • podmiotów zajmujących się opieką zdrowotną i pomocą społeczną – 14,6%,
 • przedsiębiorstw budowlanych – 13,5%, 
 • jednostek prowadzących działalność związaną z obsługą rynku nieruchomości – 11,8%.

W Gryficach nie ma dużych firm. Największy podmiot gospodarki, zatrudniający 250-999 pracowników – to jednostka budżetowa. 

Miasto tworzy różnorodny rynek pracy i przyciąga osoby szukające zatrudnienia z całego powiatu. Stopa bezrobocia w powiecie gryfickim jest nieco wyższa od średniej wojewódzkiej – w listopadzie 2020 r. wyniosła 9,0%. Dla porównania, wskaźnik obliczony dla woj. zachodniopomorskiego był w tym samym czasie na poziomie 8,1%, a dla Polski – 6,1%. 

Szukanie pracy w Gryficach warto zacząć od sprawdzenia prognozy Barometr zawodów dla powiatu gryfickiego. Zgodnie z tym cyklicznym badaniem w 2021 r. do najbardziej poszukiwanych specjalistów w tym regionie należą:

 • filolodzy i tłumacze,
 • kierowcy autobusów,
 • recepcjoniści i rejestratorzy,
 • sprzątaczki i pokojowe,
 • szefowie kuchni.

Z kolei trudności ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć w powiecie:

 • ekonomiści,
 • kierowcy samochodów osobowych,
 • pracownicy ds. rachunkowości i księgowości,
 • zaopatrzeniowcy i dostawcy.

PUP Gryfice

W znalezieniu zatrudnienia pomaga zlokalizowany w Gryficach urząd pracy: 

Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach
Adres: ul. Koszarowa 4,72-300 Gryfice
E-mail: sekretariat@gryfice.pup.info.pl
Telefon: 0 913 843 506, 0 913 842 934

W lutym 2020 r. w jego rejestrze znajdowało się 1,6 tys. osób bezrobotnych. 

Szukaj pracy w mieście