Praca Kutno

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 285

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  13 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  13 godz.

Praca w Kutnie

Kutno leży w województwie łódzkim, w jego północnej części. Miasto jest siedzibą powiatu kutnowskiego i zajmuje powierzchnię ponad 33 km², otoczonych terenami rolniczymi. Geograficznie znajduje się na granicy Równiny Kutnowskiej z Równiną Łowicko–Błońską, nad rzeką Ochnią, dopływającą do Bzury. Warto poznać to miasto, sprawdzić, co ma do zaoferowania mieszkańcom, inwestorom i przyjezdnym oraz czym się charakteryzuje praca w Kutnie.

Kutno – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Położenie w centralnej Polsce to duży atut, z którego korzystają miejscowości w Łódzkiem, w tym miasto i gmina Kutno. Prowadzą tędy linie kolejowe oraz rozbudowana sieć dróg, łącznie z drogami krajowymi nr 92 oraz nr 60. Pierwsza łączy Rzepin z Warszawą, natomiast druga biegnie przez Kutno, Płock i Ostrowię Mazowiecką i należy do korytarza tranzytowego z Niemiec do państw Nadbałtyckich. Wzmożony ruch nie stanowi jednak obciążenia dla mieszkańców – miasto okala bowiem obwodnica. Tuż za granicami miejscowości znajduje się autostrada A1, na którą wjechać można z dwóch węzłów – w Kotliskach oraz Sójkach. Przebiegają tędy też drogi wojewódzkie i powiatowe. W Kutnie liczba mieszkańców wynosi prawie 10 tys. Tablice rejestracyjne tutejszych pojazdów rozpoczynają się od liter EKU, a strefa numeracyjna to 24.

Historia tego regionu jest wielowiekowa. Do dziś zachowały się obiekty pamiętające dawne dzieje. W najstarszej części miasta warto zobaczyć Plac Wolności, a także Rynek Zduński. Inne ciekawe miejsca to Pałac Saski w Kutnie, dworki, wille, kościoły i dwa muzea. Miejska zieleń jest rozproszona w różnych miejscach. Tworzą ją skwery, ogródki działkowe, zieleń przyuliczna, pas łąk biegnący wzdłuż rzeki Ochni i nieliczne tereny leśne. W Kutnie są także parki, m.in. Park im. Wiosny Ludów, Park Traugutta, kasztanowe aleje przy ul.Sienkiewicza i ul. Barcewicza.

Rynek pracy, oferty pracy – Kutno

Zgodnie z danymi GUS w Kutnie, w systemie REGON, widnieje 4310 podmiotów gospodarczych (ich liczba w obrębie powiatu wynosi 7832). Najwięcej z nich nie zatrudnia pracowników, bądź zatrudnia do 9 osób – 4081. 162 kutnowskich pracodawców przyjęło między 10 a 49 osób. W 84 podmiotach zatrudnienie mieści się w przedziale 50-249. a 8 liczy 500-999 pracowników. Sektor publiczny w Kutnie reprezentuje 131 podmiotów, a z pozostałych 4170 podmiotów – 3185 to osoby fizyczne.

Jeśli zaś chodzi o branże, w jakich prowadzą działalność właśnie osoby fizyczne, najpopularniejszą jest handel hurtowy i detaliczny oraz naprawa pojazdów – 1012 podmiotów, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 393 oraz budownictwo – 278. Kolejne to opieka zdrowotna i pomoc społeczna, przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa, a także pozostała działalność usługowa (dane GUS na 31.05.2020 r.).

Jak widać, tutejsza przedsiębiorczość rozwija się w wielu kierunkach. Najwięksi lokalni pracodawcy reprezentują z kolei branżę spożywczą, farmaceutyczną, przemysł elektroniczny, maszynowy i metalowy, branżę tworzyw sztucznych, produkcję opakowań, transport i budownictwo.

Miasto oferuje inwestorom przyjazne warunki prowadzenia biznesu. Przede wszystkim uzbrojone w infrastrukturę techniczną tereny inwestycyjne. Atrakcyjność tej lokalizacji podnosi możliwość działania w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Strefa ma także pozytywny wpływ na cały rynek pracy w województwie łódzkim. W dzielnicy Kutna Sklęczki znajduje się Kutnowski Park Agro-Przemysłowy z terenami otwartymi i zabudową. Jest świetnie skomunikowany, leży bowiem bezpośrednio przy linii kolejowe oraz drodze krajowej nr 92, a także blisko autostrady A1 i nieco dalej od autostrady A2.

Pomimo dużych inwestycji bezrobocie w mieście jest sporym problemem. W maju 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła tu 8,3%. Dla porównania w województwie i Polsce stopa bezrobocia miała wartość 6%. Tym samym powiat kutnowski należy do powiatów o najwyższym bezrobociu w województwie. Niemniej z prognozy dotyczącej sytuacji na rynku pracy Barometr zawodów wynika, że zdobycie zatrudnienia, a nawet praca w Kutnie od zaraz, są możliwe. Eksperci wskazali ponad 30 deficytowych zawodów.

Kutnowscy pracodawcy poszukują pracowników produkcji i budowlanych z różnorodnymi uprawnieniami, a także inżynierów budownictwa, kierowców, pracowników opieki medycznej, pracowników służb mundurowych nauczycieli i innych. Zawody nadwyżkowe, czyli takie, w których liczba chętnych przewyższa dostępne wakaty, w powiecie to ekonomiści, kelnerzy i barmani, mechanicy pojazdów samochodowych, specjaliści technologii żywności i żywienia. Osoby, które nie znajdują interesującej dla nich oferty pracy w Kutnie, mogą skorzystać z pomocy PUP. Kutno jest miejscem staży i szkoleń aktywizujących zawodowo mieszkańców. Warto więc sprawdzić, jaką pomoc Powiatowy Urząd Pracy może zaproponować w danej sytuacji.

PUP Kutno

Adres: ul. Wyszyńskiego 11

99-300 Kutno

E-mail: loku@praca.gov.pl

Telefon: 24 355 70 50.