Zobacz więcej ofert pracy

Młodszy specjalista

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
406 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 117388

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:

  • zagrożenie naciskami grup przestępczych

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)

  • praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym
    oraz osobom z uszkodzonym słuchem

Zakres zadań

  • Przyjmuje i sprawdza pod względem formalno-rachunkowym rozliczenia dotyczące wyjazdów zagranicznych oraz prowadzi w systemie komputerowym ewidencję księgową dotyczącą delegacji zagranicznych, w tym dotyczących pracowników realizujących zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Pomoc Techniczna– (POIiŚ PT 2014-2020) i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG)
  • Dokonuje wpłat i wypłat środków płatniczych w gotówce w Narodowym Banku Polskim (NBP)
  • Sporządza raporty kasowe, analizuje i uzgadnia stany księgowe na koncie 101, 102, 236 zakładowego planu kont i kontach wynikowych korespondujących z tymi kontami, informuje osobę koordynującą zamknięcie okresu księgowego o kompletności i poprawności ewidencji w swoim obszarze księgowym (w tym inwentaryzacja roczna), w tym w zakresie POliŚ PT i MF EOG
  • Sporządza zlecenia skupu środków w walutach obcych oraz współpracuje z bankiem w celu zapewnienia środków walutowych na wyjazdy zagraniczne
  • Przyjmuje, kontroluje pod względem formalno–rachunkowym oraz księguje w systemie finansowoksięgowym zobowiązania, a także analizuje i uzgadnia stany księgowe na kontach rozrachunkowych (234,236)
  • Przyjmuje i rejestruje w systemie finansowo-księgowym zabezpieczenia wykonania umowy i innych roszczeń oraz dokonuje ich zwrotu na podstawie dyspozycji komórek merytorycznych, prowadzi rejestr zdeponowanych w kasie gwarancji
  • Przygotowuje zestawienia wydatków poniesionych z wykorzystaniem służbowych kart płatniczych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa znajomośc ustaw: o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o rachunkowości w szczególności w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i inwentaryzacji
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługującej pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej
  • Podstawowa znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługującej pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej
  • Kompetencje behawioralne: komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, myślenie analityczne, współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe