Praca Narol Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 6

Praca PODKARPACKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Narolu

Narol (podkarpackie) – położenie, ludność

Narol jest niewielkim miastem pod względem populacji – wynosi ona około 2,1 tys. mieszkańców. Rozciąga się na powierzchni 12,42 kilometra kwadratowego. W granicach miasta znajduje się zabudowane centrum, a także rozległe pola uprawne i lasy. Gęstość zaludnienia jest tu niska (170 osób na kilometr kwadratowy), dominują niskie domy jednorodzinne. W centralnej części miasta znajduje się rynek wraz z ratuszem – siedzibą władz samorządowych:

 • Urząd Miasta i Gminy Narol
  Adres: Rynek 1, 37-610 Narol
  Telefon: 16 631 70 86

W mieście działają instytucje kultury – Gminny Ośrodek Kultury w Narolu, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna, Centrum Koncertowo–Wystawiennicze (w dawnej cerkwi pw. Złożenia Szat Przenajświętszej Bogurodzicy). Kształcenie dzieci odbywa się w Narolu na poziomie podstawowym (Szkoła Podstawowa im. św Brata Alberta). Najbliższe szkoły średnie są zlokalizowane w Tomaszowie Lubelskim. 

Do Narola są przypisane:

 • numer kierunkowy – (+48) 16, 
 • kod pocztowy – 37-610, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – RLU. 

Narol leży na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego. Miejscowość przecina droga krajowa nr 865, łącząca się w pobliżu z DK 17, a także bezpośrednio łącząca miasto na przykład z Cieszanowem, Oleszycami i Jarosławiem. 

Niedaleko Narola są położone takie miejscowości jak: Tomaszów Lubelski (16 kilometrów), Lubycza Królewska (18 kilometrów), Cieszanów (20 kilometrów), Lubaczów (30 kilometrów). Żeby dostać się z Narola do Rzeszowa, trzeba pokonać trasę o długości około 122 kilometrów, a do Lwowa – 95 kilometrów. Polsko-ukraińskie przejście graniczne Hrebenne –  Rawa Ruska jest oddalone o 23 kilometry. 

Narol – firmy, główne dziedziny działalności gospodarczej 

Narol to mały ośrodek gospodarczy. W rejestrze REGON (GUS, stan na listopad 2020 r.) wpisanych jest 188 podmiotów gospodarki działających w mieście. Na obszarze wiejskim funkcjonuje kolejnych 329. Ani w granicach miasta, ani w gminie wiejskiej nie znajdziemy dużych firm. Średnich podmiotów jest niewiele (miasto – 4, w tym 3 jednostki budżetowe, obszar wiejski – 1 należący do sektora publicznego).

Ogółem w miejsko-wiejskiej gminie Narol najwięcej jest przedsiębiorstw budowlanych – stanowią aż 35,4% wszystkich podmiotów gospodarki. Na drugim miejscu są firmy handlowe lub oferujące usługi naprawy pojazdów – 16,1%, a na trzecim – zakłady przetwórstwa przemysłowego – 7,7%. 

Praca w Narolu

Z uwagi na niewielki rynek pracy w Narolu, część jego mieszkańców szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Stopa bezrobocia w powiecie lubaczowskim jest przy tym na poziomie zbliżonym do poziomu wojewódzkiego. 

Stopa bezrobocia wg Głównego Urzędu Statystycznego (listopad 2020 r.):

 • powiat lubaczowski – 9,1%, 
 • woj. podkarpackie – 8,9%, 
 • Polska – 6,1%. 

W listopadzie 2002 r. w rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie figurowało 3,7 tys. bezrobotnych.  

Do kogo kierowane są zatem w okolicach Narola oferty pracy? Ważną wskazówką może być w tym zakresie Barometr zawodów, badanie wykonywane na zlecenie resortu pracy dla wszystkich powiatów i województw w Polsce. W 2021 r. w powiecie lubaczowskim największe jest zapotrzebowanie na farmaceutów. 

Lista zawodów deficytowych jest jednak dłuższa. Zgodnie z prognozą problemów ze znalezieniem posady w powiecie nie powinni mieć pracownicy:

 • budownictwa i urbanistyki – cieśle i stolarze budowlani, geodeci i kartografowie, inżynierowie budownictwa, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych,
 • motoryzacji, branży maszynowej – diagności samochodowi, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, 
 • gastronomii – cukiernicy, kucharze, piekarze, szefowie kuchni, 
 • opieki zdrowotnej – fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne,
 • finansów – samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych, 
 • transportu – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 • inni – fryzjerzy, nauczyciele przedmiotów zawodowych.