Praca Tyszowce

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 469

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   lubelskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   lubelskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Tyszowcach

Tyszowce są niedużym miastem w południowo-wschodniej części Polski. Leżą w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim. To siedziba miejsko-wiejskiej gminy. Jak kształtuje się profil gospodarczy tej miejscowości? Co warto wiedzieć o Tyszowcach, poszukując w okolicy pracy?

Tyszowce – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Powierzchnia Tyszowiec wynosi 18,52 km², miasto zamieszkuje nieco ponad 2 tys. osób. Oznaczenie zarejestrowanych w powiecie tablic rejestracyjnych pojazdów to: LTM. By dodzwonić się do mieszkańca Tyszowiec, należy wykręcić nr kierunkowy 84, by nadać przesyłkę bądź wysłać list, trzeba wybrać kod pocztowy 22-630. Gmina Tyszowce zajmuje 129,5 km², obejmuje 20 sołectw i liczy ok. 5 tys. mieszkańców. Przez gminę nie biegnie linia kolejowa ani drogi krajowe, jedynie krótki odcinek drogi wojewódzkiej nr 850, a także drogi powiatowe i gminne. Miasto Tyszowce położone jest niedaleko polsko-ukraińskiej granicy – przejście w Hrebennem znajduje się ok. 50 km od miasta, w Zosinie – 44 km.

Tyszowce mają długą i bogatą historię. W dziejach Polski zapisał się 1655 r. i konfederacja tyszowiecka, zawiązana przeciwko Szwedom. Miejscowość uzyskała prawa miejskie w 1419 r. i utraciła je w 1870 r. Tyszowce miastem ogłoszono ponownie w 2000 r. Wśród zabytków miasta wymienić należy zabytki: kościół parafialny św. Leonarda budowany w latach 1865–1869 oraz
domy rzemieślnicze z drugiej połowy XIX wieku.

Rynek pracy, oferty pracy – Tyszowce

Faktem jest, że Lubelszczyzna to region, w którym przeważa rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, niemniej oferty pracy w województwie lubelskim mogą znaleźć także osoby poszukujące zatrudnienia w nowoczesnych firmach i zupełnie innych sektorach. Dostępność pracy zależy jednak od obszaru. Aby sprawdzić, gdzie jest zapotrzebowanie na określone zawody, a w jakich okolicach o pracę może być trudniej, warto zajrzeć do badania Barometr zawodów. To przygotowywana co roku prognoza, w której zestawia się profesje deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe w skali kraju, ale też w poszczególnych województwach, a nawet powiatach.

Co pokazało badanie w powiecie tomaszowskim? Jak wygląda sytuacja na tutejszym rynku pracy? Tyszowce i okolice wpisują się w panujące w Lubelskiem trendy. Zgodnie z Barometrem to obszar z długą listą profesji deficytowych. Znalazły się na niej aż 73 grupy zawodów. Praca w województwie lubelskim (we wszystkich powiatach) dostępna jest dla kandydatów, którzy legitymują się aktualnymi uprawnieniami w wielu dziedzinach, np. dla operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, kierowców autobusów, samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spawaczy.

Trudności rekrutacyjne mają także pracodawcy poszukujący osób z wykształceniem zawodowym. W okolicy Tomaszowa Lubelskiego brakuje m.in. piekarzy, kucharzy, fryzjerów i kosmetyczek czy krawców. W deficycie są jednak również absolwenci różnych kierunków studiów. Wiele osób, które pochodzą z mniejszych miejscowości, po zdobyciu wykształcenia decyduje się na migrację do dużych ośrodków miejskich. W okolicznych miejscowościach lub samych Tyszowcach praca dostępna jest m.in. dla architektów i urbanistów, geodetów i kartografów, logopedów i audiofonologów, osób z tytułem inżyniera. Z deficytem kandydatów do pracy zmaga się także budżetówka – brakuje pracowników szkolnictwa, opieki zdrowotnej, pracowników socjalnych i wielu innych.

Grupa zawodów nadwyżkowych jest mniej liczna zarówno jeśli chodzi o wojewódzki rynek pracy, jak i w obrębie powiatu tomaszowskiego. W powiecie trudnej sytuacji są osoby poszukujące pracy biurowej, specjaliści administracji publicznej, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, a także ekonomiści.

Stopa bezrobocia w Lubelskiem od lat utrzymuje się powyżej średniej krajowej. W lipcu 2020 r. wskaźnik wyliczony dla Polski wynosił 6,1%, a dla woj. lubelskiego – 8,1%. W tym okresie stopa bezrobocia w powiecie tomaszowskim przyjęła wartość 6,9%. Na 2505 osób zarejestrowanych w tomaszowskim Powiatowym Urzędzie Pracy, 113 stanowili mieszkańcy gminy Tyszowce (wśród nich 52 kobiety), ponad połowa to osoby długotrwale bezrobotne. W mieście działa 206 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 199 mikrojednostek (do 9 pracowników), 5 małych (zatrudnienie rzędu 10-49 osób) i 2 średnie (generujące między 50 a 249 miejsc pracy).

Ogromną rolę na tutejszym rynku pracy odgrywa sektor publiczny, do którego należą wszystkie małe i średnie podmioty w Tyszowcach. Wszystkie jednostki z sektora prywatnego to mikroprzedsiębiorstwa. Najwięcej z nich zajmuje się handlem, naprawą pojazdów, usługami i budownictwem. Lokalny rynek pracy nie jest zatem szczególnie rozbudowany. Osoby, chcące rozwijać karierę w dużych strukturach organizacyjnych, muszą więc wybrać inne ośrodki miejskie, np. oddalony o 125 km Lublin. Niedaleko od miasta znajdują się miejscowości takie jak Łaszczów, Lubycza Królewska, Hrubieszów, Zamość, Krasnobród, Józefów czy Narol.

Szukaj pracy w mieście