Praca Olecko

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 333

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   warmińsko-mazurskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  2 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   warmińsko-mazurskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  2 godz.

Praca w Olecku

Olecko to jedno z miast w województwie warmińsko-mazurskim, ośrodek administracyjny powiatu oleckiego i miejsko-wiejskiej gminy Olecko. 

Miasto stanowi największy rynek pracy w powiecie. To także ośrodek edukacyjny. Kształcenie odbywa się na różnych poziomach. Młodzi ludzie mają wybór między Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych, Zespołem Szkół Technicznych. W mieście działa też filia białostockiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Miasto jest również centrum usług medycznych i ośrodkiem kulturalno-sportowym.

Olecko do zwiedzania

W Olecku i okolicach panują dogodne warunki do prowadzenia działalności w branży drzewnej, meblarskiej, szkutniczej, produkcji żywności, także ekologicznej. Inwestorzy mają do dyspozycji tereny inwestycyjne w ramach Podstrefy Olecko w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

W jakich branżach dostępna jest w Olecku praca? Kto może liczyć na zatrudnienie od zaraz, a kto powinien spodziewać się trudności w procesie rekrutacyjnym? 

 

Olecko – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Olecko leży w sercu Mazur Garbatych, na Pojezierzu Ełckim, nad Jeziorem Oleckim Wielkim oraz wypływającą z niego rzeką Legą. Znajduje się na szlaku, który łączy Krainę Wielkich Jezior Mazurskich i Pojezierze Suwalsko-Augustowskie.

Turystyczny potencjał miasta i gminy wciąż nie jest w pełni wykorzystywany. Niemniej znajdziemy tu ofertę noclegową i gastronomiczną, infrastrukturę rekreacyjną, zlokalizowaną głównie w okolicy jeziora.

Olecko jest jedynym miastem w powiecie oleckim. Powiat tworzą także gminy wiejskie Kowale Oleckie, Świętajno, Wieliczki.

Leżące niedaleko wschodniej granicy województwa warmińsko-mazurskiego z województwem podlaskim i blisko granic Polski z Federacją Rosyjską Olecko można uznać za miasto dobrze skomunikowane. Przebiegają przezeń droga krajowa nr 65 łącząca Gołdap z Ełkiem, Białymstokiem i Bobrownikami, oraz drogi wojewódzkie: nr 655 (relacji Olecko – Rączki), nr 653 (z Olecka do Suwałk) i nr 655 (łącząca Olecko z Giżyckiem).

Olecko znajduje się między większymi ośrodkami miejskimi – nie więcej niż 40 km jest do Ełku, Suwałk, Gołdapi i Augustowa.

 • Olecko:
  liczba mieszkańców – 16,4 tys. osób,
  powierzchnia – 11,5 kilometra kwadratowego, 
 • gmina miejsko-wiejska Olecko:
  liczba mieszkańców – 22 tys. osób,
  powierzchnia – 266,7 kilometra kwadratowego
 • powiat olecki:
  liczba mieszkańców – 34,1 tys. osób,
  powierzchnia – 874 kilometrów kwadratowych.

Rynek pracy, oferty pracy – Olecko

W jakich przedsiębiorstwach znaleźć można pracę w Olecku? Firmy działające mieście to w zdecydowanej większości samozatrudnieni i pracodawcy zatrudniający do 9 osób. W REGON (dane GUS, stan na marzec 2021 r.) zarejestrowanych jest łącznie 1948 podmiotów, z czego 1866 to właśnie mikrojednostki. Ponadto działa tu 67 małych zakładów pracy, generujących między 10 a 49 miejsc pracy, 14 podmiotów średniej wielkości z kadrą rzędu 50-249 osób oraz jedno przedsiębiorstwo dające pracę 250-999 osobom.

Jak wynika z badania Barometr zawodów 2021, najbardziej poszukiwanymi pracownikami są robotnicy obróbki drewna i stolarze specjalizujący się w szkutnictwie. O ile sporo jest chętnych do pracy jako stolarz lub stolarz galanterii drzewnej, o tyle brakuje osób znających się na montażu jachtów i łodzi.

Wakaty znaleźć można także w innych branżach. Zgodnie z Barometrem brakuje m.in. nauczycieli różnych specjalizacji, pracowników budowlanych, pracowników usług medycznych i opiekuńczych, transportu, operatorów maszyn i urządzeń oraz innych pracowników zakładów przemysłowych, kosmetyczek, specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji. Osoby z wykształceniem ekonomicznym (zwłaszcza technicy ekonomiści) mogą z kolei mieć trudności ze znalezieniem ofert pracy – to jedyny zawód nadwyżkowy w powiecie.

Stopa bezrobocia w województwie pokazuje, że sytuacja na rynku pracy w województwie warmińsko-mazurskim nie należy do najłatwiejszych. Średnia wartość wskaźnika znacznie przekracza poziom krajowy.

Stopa bezrobocia rejestrowanego (dane GUS na marzec 2021 r.):

 • województwo warmińsko-mazurskie – 10,5%.
 • Polska – 6,4%.

W powiecie oleckim odnotowuje się wartość zbliżoną do poziomu województwa – w marcu 2021 r. było to 11,1%.

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku mieści się przy ul. Armii Krajowej 30. Zgodnie z danymi PUP Olecko w omawianym okresie liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 1453 i w porównaniu do marca 2020 r. wzrosła o 10%. Mieszkańców Olecka było w tej grupie 551.

PUP Olecko:

Adres: ul. Armii Krajowej 30, 19-400 Olecko
E-mail: biuro@pup.olecko.pl
Telefon: (87) 520 30 78, (87) 520 25 33.

Szukaj pracy w mieście