Zobacz więcej ofert pracy

Podreferendarz

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1666 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 56002

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze,
- permanentna obsługa klienta zewnętrznego,
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
- w budynku znajdującym się w dzielnicy Ursynów, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.
Pracownikom oferujemy:
trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, refundacje nauki języków obcych i studiów podyplomowych, dofinansowanie do karty Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ruchomy czas pracy.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o udzielenie lub pozbawienie ochrony międzynarodowej.
  • Rejestrowanie w systemie informatycznym Pobyt decyzji i postanowień w sprawach wymienionych w zadaniu 1.
  • Przygotowywanie projektów decyzji i postanowień w sprawach wymienionych w zadaniu 1.
  • Analizowanie polsko i obcojęzycznych informacji wykorzystywanych w prowadzonych postępowaniach administracyjnych.
  • Prowadzenie korespondencji z osobami prawnymi i fizycznymi, stronami i ich pełnomocnikami w sprawach należących do zakresu zadań służbowych.
  • Współpraca z międzynarodowymi i krajowymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz uchodźców, naczelnymi i centralnymi organami administracji państwowej w sprawach należących do zakresu zadań służbowych.
  • Gromadzenie i analizowanie orzecznictwa Rady do Spraw Uchodźców, sądów krajowych i zagranicznych w sprawach z zakresu postepowań wymienionych w zadaniu 1.
  • Udział w szkoleniach, spotkaniach oraz realizacji krajowych i międzynarodowych projektów, w tym w ramach długoterminowych programów finansowanych z funduszy UE.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Ogólna znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Znajomość ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Znajomość ogólnej sytuacji społeczno-politycznej na świecie.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi systemu „Pobyt”.
  • Umiejętność obsługi SI z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów EZD.