Praca Drzewica

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 362

 • Konsultant Oświatowy

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz  
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Konsultant ds. Telefonicznej Obsługi Klienta w Szkole Językowej - umawianie spotkań

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz   praca zdalna
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Drzewicy

Drzewica – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Drzewica leży w centralnej Polski. Dokładniej mówiąc – w województwie łódzkim, na pograniczu Mazowsza, Gór Świętokrzyskich i Ziemi Łódzkiej, nad rzeką Drzewiczką. Miejsko-wiejska gmina Drzewica zajmuje 11 819 ha i jest częścią powiatu opoczyńskiego. Samo miasto Drzewica obejmuje 481 ha, na których zamieszkuje ponad 3800 osób. Strefa numeracyjna to 48, kod pocztowy – 26-340. Jak się żyje w tej części Polski i co definiuje tutejszy rynek pracy? Ile wynosi stopa bezrobocia i jakie branże uznaje się tutaj za rozwojowe?

Gmina i miasto Drzewica leżą korzystnie pod względem komunikacyjnym. To ogromny atut, zarówno do mieszkańców, którzy mogą podejmować pracę w bliższej i dalszej okolicy. Spore oddalenie od miasta wojewódzkiego i autostrad zniechęca jednak dużych inwestorów. Przez gminę prowadzi rozbudowana sieć dróg powiatowych, droga wojewódzka nr 728, niedaleko przebiega droga krajowa nr 48 oraz droga krajowa nr 12. Odległość od siedziby powiatu – Opoczna wynosi nieco ponad 10 km, a do Piotrkowa Trybunalskiego niecałe 60 km. Kolejne większe miasta w niedalekiej odległości to Radom (60 km), Kielce (80 km) oraz Łódź (ok. 90 km). Drzewicę z Warszawą dzieli około 100 km. W mieście zatrzymują się także pociągi. Ze stacji kolejowej w Drzewicy można bezpośrednio dojechać do Radomia i Warszawy.

Miasto sprawdza się jako kierunek urlopowy. Skorzystać tu można z bazy noclegowej i gastronomicznej, szlaków turystycznych, ścieżek pieszych i rowerowych czy oferty kulturalnej, głównie związanej z folklorem Ziemi Opoczyńskiej. Prężnie działają Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, koła gospodyń wiejskich, zespoły taneczne i wokalne.

Dzieje miasta rozpoczynają się na początku XIII w. Najpopularniejszym z zabytkowych obiektów na tym terenie jest zamek w Drzewicy, a raczej jego ruiny. Gotycko-renesansowa budowla została wzniesiona w XVI w. Na uwagę zasługuje także gotycki Kościół pw. św. Łukasza. Z pewnością Drzewica i okolice to dobry wybór na rekreację i relaks na łonie przyrody. Na rzece Drzewiczce, będącej prawym dopływem Pilicy, organizowane są popularne w całym powiecie opoczyńskim spływy kajakowe. Na terenie miasta znajduje się także zalew. Drzewica dzięki niemu jest celem wędkarskich wypraw, a rozległe kompleksy leśne z bogatą fauną i florą zachęcają do spacerów. W mieście są także obiekty sportowe – stadion, OSiR i kompleks boisk sportowych oraz profesjonalny tor kajakowy, na którym odbywają się ogólnopolskie zawody w kajakarstwie górskim. Drzewiczanie odnoszą liczne sukcesy w tej dziedzinie sportu.

Rynek pracy, oferty pracy – Drzewica

Jak wygląda drzewicki rynek pracy? Zacznijmy od wskaźników dotyczących bezrobocia. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, w gminie Drzewica w końcówce kwietnia 2020 w rejestrze bezrobotnych znajdowało się 258 osób, z czego 146 to kobiety. 97 osób uznano za dotknięte długotrwałym bezrobociem. Stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 6,1% (w Polsce w kwietniu 2020 r. było to 5,8%).

Dotyczące Drzewicy wiadomości na temat liczby pracodawców i miejsc pracy, jakie oferują, znaleźć można wśród danych GUS-u. W rejestrze REGON na terenie gminy zapisanych jest 627 podmiotów, z czego 603 zatrudniają maksymalnie 9 osób, a 21 – od 10 do 49 pracowników. W samym mieście liczba przedsiębiorstw wynosi 322, 304 z nich to te najmniejsze. W Drzewicy działają też trzy większe jednostki. Jedna z nich zatrudnia między 250 a 999 osób. Najwięcej przedsiębiorstw działa w sektorze handlowym (handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle), budowlanym. Wiele miejsc pracy generują w mieście też takie obszary, jak wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych; opieka zdrowotna i pomoc społeczna (działa tu duży Dom Pomocy Społecznej); działalność profesjonalna, naukowa i techniczna.

W Drzewicy oferty pracy znaleźć powinni więc głównie sprzedawcy, pracownicy obsługi klienta i budowlańcy. Z ogólnopolskiego badania Barometr zawodów wynika, że w powiecie opoczyńskim sporo jest zawodów deficytowych. Wśród nich znaleźli się m.in. diagności samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości i inni. Choć w Drzewicy nie inwestują duże firmy z zagranicznym kapitałem, bezrobocie nie jest wysokie, a szanse na znalezienie pracy, także w okolicznych miejscowościach, są spore.

Szukaj pracy w mieście