Praca Nowe Miasto nad Pilicą

Najnowsze oferty pracy: 762

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  5 godz.
 • Kierownik robót izolacyjnych

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  kierownik/koordynator
  8 godz.

Praca w Nowym Mieście nad Pilicą

Nowe Miasto nad Pilicą to nieduża miejscowość leżąca w województwie mazowieckim, jak nazwa wskazuje – nad rzeką Pilicą – najdłuższym lewym dopływem Wisły. Miasto jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy w powiecie grójeckim. Dla jej mieszkańców stanowi ośrodek administracyjny, handlowy i usługowy.

Malownicze okolice Nowego Miasta nad Pilicą sprzyjają wypoczynkowi na łonie przyrody. Popularne są zwłaszcza spływy kajakowe – podczas których można aktywnie spędzić czas wśród lasów i łąk rozciągających się wzdłuż Pilicy.

Nowe Miasto nad Pilicą to przyjazne, spokojne miejsce do życia, jednak niewielki rynek pracy. Plusem miejscowości jest bliskie położenie większych ośrodków gospodarczych, z którymi jest dobrze skomunikowana. W jakich branżach dostępne są w Nowym Mieście nad Pilicą oferty pracy? Kto znajdzie zatrudnienie w gminie i powiecie?

Nowe Miasto nad Pilicą – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W mieście mieszka 3,7 tys. osób, w gminie – prawie 7,7 tys. Nowe Miasto nad Pilicą rozciąga się na 11 kilometrach kwadratowych powierzchni w południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego, przy jego granicy z województwem łódzkim.

Turyści zdecydowani na spędzenie urlopu w miasteczku mają do dyspozycji bazę turystyczną czy coraz popularniejszą w Nowym Mieście nad Pilicą agroturystykę. W miejscowości można także zaplanować miłe popołudnie na zwiedzanie. Długa historia miasta, które lokację uzyskało w 1400 r., pozostawiła obiekty zabytkowe, m.in. wybudowany w XVIII w. kościół św. Kazimierza i klasztor Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą, kościół Opieki Matki Boskiej Bolesnej z połowy XIX w. czy zespół pałacowy powstający między XVIII a XX w.

Przez Nowe Miasto nad Pilicą prowadzą drogi powiatowe, gminne oraz dwie wojewódzkie – nr 707 w kierunku Skierniewic oraz nr 728 z Grójca do Jędrzejowa. Miasto leży między dwoma trasami ekspresowymi S7 i S8. Z Nowego Miasta nad Pilicą do centrum Warszawy są 82 km, do Łodzi – 94 km. Ponad godzinna podróż zniechęca mieszkańców Nowego Miasta nad Pilicą do poszukiwania zatrudnienia w stolicy z opcją codziennego dojazdu. Miejscowość leży natomiast niedaleko Mogielnicy, Wyśmierzyc, Drzewicy, Białej Rawskiej, Białobrzegów czy siedziby władz powiatowych – Grójca.

Ponad 60% obszaru miejsko-wiejskiej gminy Nowe Miasto nad Pilicą zajmują grunty rolne, ponad 20% – lasy. Jednak na tle powiatu grójeckiego gmina cechuje się najmniej korzystnymi warunkami do prowadzenia upraw i sadownictwa, mimo że także ma charakter rolniczy. Powiat grójecki to największy w Polsce producent jabłek, a sadownictwo – z wielowiekową tradycją – od lat stanowi filar tutejszej gospodarki.

Rynek pracy, oferty pracy – Nowe Miasto nad Pilicą

Pełny etat w biurze, sezonowa praca przy zbiorach owoców, a może praca dorywcza? Nowe Miasto nad Pilicą stwarza ograniczone opcje zawodowe. W mieście najwięcej jest firm handlowych, rozwija się mikroprzedsiębiorczość. Na 387 podmiotów z siedzibą w miasteczku zarejestrowanych w REGON (wg stanu na koniec października 2020 r.) 365 to grupa samozatrudnionych i jednostek liczących maksymalnie 9 pracowników. Ponadto w Nowym Mieście nad Pilicą działa 16 małych zakładów pracy, z kadrą rzędu 10-49 osób, 5 średniej wielkości – zatrudniających między 50 a 249 osób. Największym pracodawcą w mieście jest jednostka budżetowa, generująca między 250 a 999 miejsc pracy. W sumie w sektorze publicznym działa 19 podmiotów (13 mikro-, 3 małe, 2 średnie i 1 duży).

Na obszarze gminy zarejestrowane są z kolei 582 podmioty. Nowe Miasto nad Pilicą skupia większość z nich. Do największych przedsiębiorstw w mieście i gminie zaliczają się m.in. producenci konstrukcji stalowych, zakład tworzyw sztucznych, producent sosów i piekarnio-cukiernia. W gminie rozwijają się branża budowlana, usługi i przetwórstwo przemysłowe. W obrębie powiatu działa łącznie 9721 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 4 duże i 45 średnich.

O stanie lokalnej gospodarki świadczy wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest stopa bezrobocia rejestrowanego. Wskaźnik ten w powiecie grójeckim utrzymuje się na niskim poziomie, zarówno w porównaniu do kraju, jak i województwa.

Stopa bezrobocia wg GUS (dane na październik 2020 r.):

 • Polska – 6,1%,
 • woj. mazowieckie – 5,1%,
 • powiat grójecki – 2,6%,
 • Warszawa – 1,8%,
 • powiat szydłowiecki – 24%.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Grójcu, który obsługuje wszystkie gminy w powiecie, w październiku 2020 r. było zarejestrowanych 1,2 tys. mieszkańców ze statusem osoby bezrobotnej.

Szukaj pracy w mieście