Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1513 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 61496

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne, kilka razy w roku
• reprezentowanie Ministerstwa na spotkaniach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.)
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Zadanie 1: Monitorowanie wdrażania strategii i programów mających na celu udzielanie pomocy przedsiębiorcom w trudnościach, w tym: • identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji strategii/ programu/ programów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych obejmujących zagadnienia wsparcia przedsiębiorców w trudnościach znajdujące się w zakresie właściwości komórki organizacyjnej • organizowanie i uczestnictwo w grupach/ zespołach dotyczących wskaźników • sporządzanie/ weryfikowanie analiz materiałów i opracowań związanych z bieżącym monitoringiem
  • Zadanie 2: Sprawozdawczość z realizacji strategii/ programów mających na celu udzielanie pomocy przedsiębiorcom w trudnościach lub działań/ projektów krajowych • analizowanie i weryfikowanie otrzymanych sprawozdań, • sporządzanie sprawozdań z realizacji strategii/ programu
  • Zadanie 3: Rozpatrywanie skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań/ innych sygnałów obywatelskich oraz wydawanie opinii, w tym: • analizowanie składanych skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań/ innych sygnałów obywatelskich i zbieranie dodatkowych wyjaśnień/ dokumentów • prowadzenie sprawozdawczości w zakresie skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań
  • Zadanie 4: Organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych/ międzynarodowych Ministerstwa • przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń (w tym: opracowywanie prezentacji, materiałów, publikacji, etc.) • zapewnianie/ obsługa udziału prelegentów/ ekspertów zewnętrznych • przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących • udział w spotkaniach i wydarzeniach
  • Zadanie 5: Prowadzenie obsługi interpelacji i zapytań poselskich • gromadzenie materiałów • przygotowywanie odpowiedzi • prowadzenie konsultacji
  • Zadanie 6: Udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej: • przeprowadzanie rozeznania rynku • szacowanie wartości zamówienia • sporządzanie opisu przedmiotu zamówienia • opracowywanie projektu umowy • opiniowanie dokumentacji
  • Zadanie 7: Udzielanie informacji na wnioski i zapytania (w tym o udostępnienie informacji publicznych) • przygotowanie odpowiedzi na wnioski o udostepnienie informacji publicznej/inne wnioski i zapytania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • wiedza z zakresu prawa administracyjnego
  • wiedza z zakresu prowadzenia i rozliczania projektów
  • ogólna wiedzy z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i wspierania przedsiębiorców
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe