Praca Skaryszew

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 473

 • Konsultant Oświatowy

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   mazowieckie, Ciechanów, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Legionowo, Maków Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piaseczno, Płock, Pruszków, Radom, Siedlce, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Żyrardów, Warszawa  
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Konsultant ds. Telefonicznej Obsługi Klienta w Szkole Językowej - umawianie spotkań

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   mazowieckie, Ciechanów, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Legionowo, Maków Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piaseczno, Płock, Pruszków, Radom, Siedlce, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Żyrardów, Warszawa   praca zdalna
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Skaryszewie

Skaryszew to miejscowość położona w województwie mazowieckim, na Równinie Radomskiej, nad rzeką Kobylanką. Przynależy do powiatu radomskiego, a od centrum tego miasta Skaryszew dzieli 13 km.

Sąsiedztwo aglomeracji radomskiej i dobra infrastruktura komunikacyjna przyciągają do Skaryszewa nowych mieszkańców. Populacja miasta rośnie, a gmina Skaryszew uchodzi za najbardziej przedsiębiorczą w powiecie. Miejscowość to lokalny ośrodek usługowo-przemysłowym. Mieści się tu także siedziba administracji miejsko-wiejskiej gminy Skaryszew. Czym wyróżnia się to miasto na tle innych w powiecie radomskim? Jak wygląda skaryszewski rynek pracy?

Skaryszew – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Skaryszew to nieduże miasto. Liczy ok. 4,3 tys. mieszkańców (dane na 2019 r.). Co ważne, na przestrzeni lat widać, że populacja skaryszewian się zwiększa, przyrost naturalny jest dodatni. W 2009 r. w mieście mieszkało 4,1 tys. osób.

Powierzchnia Skaryszewa wynosi 27 kilometrów kwadratowych, natomiast gminy, której jest siedzibą, 171 kilometrów kwadratowych. Składającą się z 34 sołectw gminę zamieszkuje ok. 10 tys. osób. Na tym terenie dominuje rolnictwo – użytki rolne zajmują 73% powierzchni, lasy – 19%.  

Układ skaryszewskich dróg, poza drogami lokalnymi, tworzą DK nr 9 (z Radomia do Rzeszowa) i DW nr 733 (relacji Karszówka – Maliszów). Dobre połączenia poszerzają rynek pracy. Mieszkańcy Skaryszewa pracujący w Radomiu mają do dyspozycji lokalny transport publiczny, ale też ścieżkę rowerową, która prowadzi do samego centrum stolicy powiatu.

Skaryszew jest miasteczkiem z bardzo długą historią. Lokację miejską uzyskał już w 1264 r. z nadania księcia Bolesława V Wstydliwego i ponownie – w 1922 r. – po odebraniu praw miejskich w 1870 r. po powstaniu styczniowym. Ślady minionych dziejów widać w zabytkach miasta, m.in. układzie urbanistycznym prostokątnego rynku z zabudową oraz w kościele wybudowanym na przełomie XVII i XVIII w. (parafia św. Jakuba w Skaryszewie).

Miasteczko znane jest z odbywających się tu od lat Wstępów, czyli Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego – najstarszych i niegdyś największych targów koni w całej Europie. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1432 r. Targi rokrocznie przyciągają do miasta tysiące miłośników koni.

Rynek pracy, oferty pracy – Skaryszew

Skaryszew to nieduże miasto, a spora część jego mieszkańców zatrudniona jest w nieodległym Radomiu. Zgodnie ze stanem REGON na 30 września 2020 r. w gminie Skaryszew siedzibę ma 1467 podmiotów gospodarki narodowej – z czego 637 w mieście.

Ze względu na przewidywaną liczbę pracujących podmioty dzielą się następująco:

 • 1431 w gminie, z czego 623 w mieście, zatrudnia 0-9 osób,
 • 32 w gminie, w tym 12 w Skaryszewie utrzymuje między 10 a 49 miejsc pracy,
 • 3 w gminie, 1 w mieście, zatrudniają od 50 do 249 osób,
 • 1 największy podmiot, z siedzibą w Skaryszewie, deklaruje stan zatrudnienia w przedziale 250-999 osób.

Sporą rolę na lokalnym rynku pracy odgrywa sektor publiczny, do którego w całej gminie należy 18 podmiotów (1 liczący 250-999 osób, 1 z kadrą rzędu 50-249 pracowników, 12 zatrudniających od 10 do 49 osób i 4 mikrojednostki, do 9 pracowników).

W jakich branżach dostępna jest w Skaryszewie praca? Najwięcej tutejszych firm zajmuje się handlem i usługami, dobrze rozwinięty jest też sektor budowlany, transport i gospodarka magazynowa. Wiele miejsc zatrudnienia generuje również przetwórstwo przemysłowe. W mieście produkuje się m.in. materiały budowlane i nawozy organiczne, konstrukcje stalowe, wyroby szklane. Działają tu małe zakłady przetwórstwa spożywczego, m.in. produkujące wyroby wędliniarskie i garmażeryjne oraz warzywne i owocowe mrożonki.

Województwo mazowieckie jest silnie zróżnicowane pod względem stopy bezrobocia. O ile w Warszawie wskaźnik ten jest bardzo niski, wg danych GUS we wrześniu 2020 r. wynosił 1,8%, o tyle są powiaty, w których utrzymuje się na poziomie kilkunastu procent, a w powiecie szydłowieckim – 24,1%. Także w powiecie radomskim bezrobocie stanowi poważny problem, a stopa bezrobocia rejestrowanego równa jest 17,9%. W stolicy powiatu wyniosła ona 12,5%. 

Zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu we wrześniu zarejestrowanych było 9810 mieszkańców powiatu radomskiego i 11 433 zamieszkałych w Radomiu. 

W powiecie 8384 bezrobotnych jest w szczególnej sytuacji na rynku pracy, a najwięcej takich osób boryka się z problemem długotrwałego pozostawania bez pracy – 5728. W rejestrze dużą grupę stanowią też ludzie młodzi – bezrobotnych mieszkańców powiatu, którzy nie ukończyli 30. roku życia, we wrześniu było 2794.

PUP Skaryszew:

Filia Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu
Adres: ul. Kunegundy 2, 26-640 Skaryszew
E-mail: skaryszew@pupradom.pl
Telefon:(48) 326-17-19

 

Szukaj pracy w mieście